Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak a szüleim...

Miért akarnak a szüleim lebeszélni arról, hogy óvóbácsi legyek?

Figyelt kérdés
Jövőre óvodapedagógia szakra szeretnék majd jelentkezni, de a szüleim hallani sem akarnak erről, azt mondják, nem férfihoz illő pálya. Miért nem értik meg, hogy ez uniszex foglalkozás, nemcsak nők mehetnek erre a pályára?

2019. szept. 8. 20:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne hagyd magadat lebeszélni róla! Azt a szakmát fogod a legjobban élvezni, amit örömmel csinálsz. És ha te szeretsz a gyerekekkel foglalkozni és van hozzájuk türelmed, akkor hajrá! :) Én is gondolkodom rajta 16/L
2019. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz velük. A pedagógia mindig is egy nagyon szép szakma lesz, annak ellenére h sajnos nem fizetik meg. Ismerős munkahelyén, óvodában is van óvóbácsi. Mindenki oda van érte. Ha azt mondják a szüleid h nem férfias, akkor válaszold azt h még szerencse h ez már a 21. század, ilyen munkakörnyezetben meg legalább több lehetőséged lesz csajozni ;)
2019. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem is szép szakma, és kevés is a ffi ott. Viszont a fizu elkeserítő, abból nem lehet családot eltartani.
2019. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem se hagyd magad. Az én fiam ovis csoportjában is óvóbácsi, imádják a gyerekek. Nyilván teljesen máshogy lehet vele játszani mint egy óvónénivel. Van egy anyuka akinek az iker fiai is a csoportba járnak és őket csak az anyuka neveli, nem ismerik a gyerekek az apukát. Az anyuka szerint így legalább kapnak férfi példát is.
2019. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, ez a Te döntésed, ha ezen a pályán éreznéd azt, hogy „igen, itt a helyem, ezt kell csinálnom”, akkor csináld. A legfontosabb, hogy szeresd a munkád, különben nagyon rossz éveid lesznek felnőttként.
2019. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
39%
Ha a klasszikus családmodellt nézük, ahol a férfi a fő pénzkereső, akkor érthető, hogy miért tartják női szakmának.
2019. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%

Ők maradiak. Nekem van jobb indokom is. Nettó 140 ezer ft. Ennyit keres egy 4 éves egyetemi szakot végzett kezdő pedagógus ma Magyarországon. Diákmunkában többet lehet keresni, érettségi nélkül!!


Persze 4 év alatt sok dolog változhat, de a mai politikai felhozatal nem kedvez annak, hogy a pedagógusok fizetése rendeződjön. Szóval inkább valami piacképesebb szakmával döcögj el, vagy menj adminisztrátori/asszisztensi munkára, azoknál sok helyen tudsz munka mellett levelezőn tanulni, ís akkor ha valami csoda történne, belekezdhetsz az áhított szakmádba 🙂

2019. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
10%
Nekem inkább az lenne vele a bajom, hogy az óvóbacsik is minden vackot elkapnak a gyerekektől. Folyton betegek. Azért ez sem egy elhanyagolható tényező. Amúgy szép hivatás, de utalnék folyton taknyos lenni meg hanyós hasmenős vírust kapnim
2019. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Van egy youtube csatorna, Beferek a borondbe?

Egy ovo/tanitobacsi csatornaja es meg kell, hogy mondjam. Nem sok ember elete tetszik jobban az ovenel:DD

2019. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz, akkor angol/német szakos óvodapedagógus képzésre menj. Németországba várják az ilyen képzettségű pedagógusokat (náluk is hiány van belőlük). Ill. ha nyelvis vagy, akkor a magánovik is szívesebben alkalmaznának itthon (talán több egy kicsit a fizu. Én frissen végzett tanító vagyok (angolos), 2 évet lehúzok itthon ebben a rendszerben a ped1 minősítésig, aztán kiderül, hogy maradok- e a pályán (valszeg alapítványi iskolába mennék utána) vagy külföld...


Sok sikert és találd meg az utad! Szép szakma az, amit választasz, kell a férfi is, mert a sok nő megbolondul egymástól a gyerekek meg imádják a férfi nevelőket :D

2019. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!