Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Általános iskolás fiú gyereked...

Általános iskolás fiú gyerekednek engednéd ha valamilyen nem annyira hétköznapi külső megjelenést szeretne?

Figyelt kérdés
Nem kell nagy dolgokra gondolni, de mit tudom én valami feltűnőbb divatos haj, fülbevaló vagy hasonló?
2019. szept. 10. 20:48
1 2 3
 21/30 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a suli engedi, akkor igen. Ha nem, akkor hajat pl. nyárra. A haj az csak haj, a fülbevalót meg ha nem tetszik, kiveszi. Piercinget ilyen korban még nem engednék, de egy sima fülbevalót miért ne? Egyedül a tetkóval vagyok úgy, hogy arra tényleg meg kell érni, mert nem lehet csak úgy visszacsinálni.
2019. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Neked mit jelent választékos haj ? Amúgy mackó nadrág akkor alsós gyerek.mert egy felsős vagy gimis gyerek nem hord mackó nadrágot.
2019. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megengedték általános iskolában a szüleim, hogy olyan kinézetem legyen, amilyet szeretnék. Hajfestés, öltözködés, körömlakk, stb. Piercingre, tetoválásra nem vágytam ennyi idősen, és a rendes szalonok nem is csinálnak ilyet 16 év alatt.


Volt, hogy furcsa dolgokat találtam ki, miközben kerestem a stílusomat, és utólag látom, hogy néha röhejesen néztem ki. És mégis nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy hagyták ezt. 16-18 éves koromra kialakult a stílusom, ami teljesen visszafogott. Nem lettem börtöntöltelék, nem kezdtem drogozni, jó tanuló voltam.

A környezetemtől megkaptam azokat a visszajelzéseket, amiket a szüleimtől kamaszként nem fogadtam volna el, mert értelmetlen tiltásnak gondoltam. Így magamtól is rájöttem, hogy a fekete haj nem áll jól nekem, tűsarkúban nem jó suliba menni, stb.


Teljesen jó ötletnek tartom, ha a szülő megengedi ezeket. Mégis nehéz lenne hagynom, hogy a saját gyerekem hülyét csináljon magából. De úgy gondolom, az én feladatom lesz, hogy mire kamaszkorba ér, elengedjem ezt az aggodalmat, és hagyjam kibontakozni. Csak azt tiltanám neki, ami nem visszafordítható.

2019. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
25%

"választékosabb megjelenés, mint a centis tüsihaj meg mackónadrág."


Aztán a "feltűnőbb divatos haj, fülbevaló vagy hasonló" pontosan mitől választékosabb? MERT szerintem pl a fülbevaló egy fiúnk pont a macinaci a suliba kategória

2019. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

Persze, bár nem mindegy hogy mit takar az az iskolás.

Alsó tagozatban semmi ilyesmi, 8. előtt se szívesen, de megfontolnám (nyilván reális keretek között). 9. után "bármit" megengednék. Hajfestés, fülbevaló, amit akar. Nem kisgyerek már, tudja hogy mitől érzi jobban magát. Ha pedig meggondolja magát és egy idő után már nem tetszik neki, akkor kiszedi a fülbevalót és visszafesti/levágatja a haját.

A fiam 16 éves, festett haja van és 3 piercingje. Ez tetszik neki, van ami már egy éve megvan és imádja, mindig mondja hogy mennyire örül, hogy megcsináltatta.

Egyébként ha valakit érdekel, azért engedem mert nekem ennyi idősen a szüleim sosem engedték az ilyesmit, pedig tudom hogy mennyit jelentett nekem. Ha egy kamasz nagyon akar valamit azt meg fogja csinálni, ha meg van engedve ha nem. Nekem 16 évesen lett az első tetoválásom, de nyilván sufniban mert a szüleim nem engedték, mondva hogy még túl fiatal voltam, nem tudtam ilyen döntéseket megfontoltan meghozni és meg fogom bánni. Ehhez képest itt vagyok 32 évesen, és a mai napig imádom mert jelentése van a számomra, sosem csinálnám vissza. A fiam is van annyira megfontolt, hogy visszafordíthatatlan változásokat nem végez a testén, ha nem 120%-ig biztos benne. De a hajfestés, a fülbevaló és a legtöbb piercing nem visszafordíthatatlan, így hagyom hogy kísérletezgessen, mi tetszik neki.

2019. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

25!


Az általános iskola 8 osztályos.... Jó esetben 14 evésen végez vele a gyerek....

2019. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26

Igen, ezzel tisztában vagyok. Mi a probléma? :D

2019. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
Ja elnézést, 25 és 27 vagyok. Az általános szót nem láttam, csak az iskolást. Bocsánat :D
2019. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

27!


Idézem a kérdést: "Általános iskolás fiú gyerekednek..."

A valaszod:"Persze, bár nem mindegy hogy mit takar az az iskolás..."

2019. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bár ez függ attól, hogy az iskola mit enged meg, vagy hogy hány éves a gyerek. 10 évesen ha teszem fel festett (pl vörös) hajat akar, akkor igen. Ha akarja, nyugodtan tapasztalja meg, hogy milyen mikor az utcán vagy máshol megnézik, mert az idő múlásával csak roszabb az emberek véleménye erről. Fülbevalót fiúnak 13-14 éves kora körül. Fültágítót (ilyen kicsit: [link] ), és piercinget 16 éves korában.
2019. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!