Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy anyám nem akar...

Jogos hogy anyám nem akar anyagilag támogatni ha már felnőtt vagyok (de meg iskolás) és elváltak apával?

Figyelt kérdés

Ugy volt hogy ma megyünk moziba anyával és tesómmal (én apával élek) , de anyam azt mondta hozzak penzt apától mert ő nem fizeti az én jegyem és utam, csak a tesomet.Mivel apa dolgozott és a penzt amit itthon hagyott nekem elköltöttem ebédre nem maradt semmi igy nem mentem.Most ő van felháborodva hogy elvártam volna hogy ma meghív fizeti a jegyem, hiszen iskolás vagyok nem dolgozom.

Szerintetek jogosan gondolja?

18/L


2017. máj. 1. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Ez nagyon nem jogos főleg úgy hogy a testvéredét meg kifizette. Még az orrod alá is dörgölte. Apád felé is rosszindulatot érzek ezzel a húzásával, gondolom fölakarta idegesíteni ezzel. Hogy viselte hogy apukáddal maradtál? Szerintem ez lehet a háttérben.
2017. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Az jogos, hogy mivel apukáddal élsz, így neki kell gondoskodnia róla.

Viszont ebben a konkrét esetben igazán megvehette volna a te jegyedet is, te is a gyereke vagy. De ehhez azért tudni kéne, hogy milyen körülmények között él tesóddal. Lehet, hogy nem volt ennyi pénze, és ezért gondolta, hogy a te jegyedet apukád fizesse.

2017. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Apa nem rosszindulatú, a legrendesebb szülő.Azert hagyott kevés penzt mert nincs több (mivel anyának ki kellett fizesse a ház felet és kölcsönt vett fel).En nem is tudta hogy akarok menni moziba.
2017. máj. 1. 10:44
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Azt írtam hogy rosszindulatot érzek apukád felé az anyukádtól nem azt hogy az apukád rosszindulatú.
2017. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jaj ne haragudj :) igazad van, én értettem félre.
2017. máj. 1. 10:52
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

"Jogos hogy anyám nem akar anyagilag támogatni ha már felnőtt vagyok (de meg iskolás) és elváltak apával?"

Jogos


"Ugy volt hogy ma megyünk moziba anyával és tesómmal (én apával élek) , de anyam azt mondta hozzak penzt apától mert ő nem fizeti az én jegyem és utam, csak a tesomet.Mivel apa dolgozott és a penzt amit itthon hagyott nekem elköltöttem ebédre nem maradt semmi igy nem mentem.Most ő van felháborodva hogy elvártam volna hogy ma meghív fizeti a jegyem, hiszen iskolás vagyok nem dolgozom. 

Szerintetek jogosan gondolja?"

Nem jogos


Miután ketten vagytok testvérek és egyikőtök az egyik, a masikotok a másik szülővel el, így nyilván nincs tartasdij, így a két szülőnek külön külön kell a "sajat" gyereket eltartani.Ez az elso kerdesedre a válasz.

A másodikra meg azt mondom, ha valaki elhiv valahova, akkor én azt meghívásnak veszem, ergo neki kell fizetni, nem nekem. Ha anyad nem így gondolta, akkor még jó előre, a meghivaskor szólnia kellett volna.

2017. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Tudni kellene hogy milyen körülmények között élnek anyukádék. Lehet nincs pénze hogy a tiédet is fizesse. Mondjuk akkor inkább én nem mennék, de a két gyerekemnek egyenlően adnék.


Nem ismerjük a szüleidet, nem tudjuk milyen a viszonyuk. Viszont 18 évesen te is nyugodtan dolgozhatsz ám, főleg ha ilyen rosszul álltok anyagilag. Diákmunkával megkereshetnéd legalább azt a pénzt amit el szeretnél szórakozni.

2017. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Ez nagyon bunkó dolog volt. Komolyan az egyik gyerekének kifizeti a másiknak meg nem? Ebben a helyzetben ez nagyon nagy szemétség volt. És ha elmész nála, enni szokott adni, vagy vásárolj be magadnak? Attól még hogy 18 vagy nem vagy felnőtt, még egy tizenéves vagy. Szerintem akkor ne menj velük sehova. És ha elmentél volna odáig velük és nincs nálad pénz kint kellett volna ülnöd mert neked nem veszi meg a jegyet? Vagy ha kajálnak akkor te nézed mert nem vele élsz?

Imádom az ilyen szülőket.

2017. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
A fő kérdésre egyértelműen jogos a válasz. A leírásod alapján sem "jogtalan" a gondolkodásmódja, csak illett volna kifizetnie. Viszont ha ennyire nincs pénzetek, akkor hétvégente néhány óra munkát igazán bevállalhatnál, főleg, hogy apád a legrendesebb szülő a világon.
2017. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Ennyire nincs pénze (akkor mondjuk nem menne moziba) vagy ennyire kicsinyes? Sajnálja a saját gyerekétől? Téged is ugyanúgy ő szült. Itt most nem arról van szó, hogy vegyen neked cipőt. Közös program azért más. Én már rég nem élek együtt anyámmal, de közös program esetén alapból úgy készülünk, hogy számolunk a másikra is.
2017. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!