Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ítélnek el az ötvenes...

Miért ítélnek el az ötvenes és hetvenes rokonaim, ha én kisgyerek mellett edzeni járok?

Figyelt kérdés
Már akkor is ítélkeztek, amikor férjhez mentem és eljártam otthon, akár a férjem nélkül is, hogy én mit képzelek, gyerek mellett meg számukra elképzelhetetlen, hogy szabadidőm van.
2019. szept. 12. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Régen más világ volt. Ők más rendszerben nőttek fel és azóta nem alkalmazkodtak a mai világhoz/elvárásokhoz/lehetőségekhez stb. Nem kell velük foglalkozni.
2019. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A szokott sablonszöveg."A mi időnkben ilyen nem volt".

Te magasról tegyél a véleményükre,ha a férjrd nem szól bele,nyugodtan járjál el edzeni.Kell a mozgás és a kikapcsolódás.

2019. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Én is járok heti 2x, nekem nem szólt be senki. Férjem vigyáz addig a kicsire. Biztos visszaszilnek, ha valaki beszolna. Senkinek semmi köze hozzá,ha a férjemnek nem gond.
2019. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok. Amúgy nekem az agyamra megy, h az idősebbektol állandóan azt hallom, h a mai anyukáknak most sokkal könnyebb,jo formán semmi dolgunk, csak a kicsivel kell foglalkoznunk(kár, h én ezt nem így látom). Nekünk nem kell pelenkát se mosni, stb. Be van gyepesedve az agyuk. Mintha azt várnák el, h sajnáljam őket.Es akkor kezdjek el én is mosható pelenkát használni? Hát nem hulyultem meg.
2019. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Mert korlátoltak és rosszindulatúak. Nekik annak idején ilyen lehetőségük nem volt, ezért 30 évvel később se legyen már jobb élete másban se.

Egyébként sem értem, mi közük hozzá vagy milyen alapon mondanak véleményt (gondolom senki nem kérdezte őket).

2019. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Minek nekik tudni egyáltalán? Ilyen sügéreknek kár elmondani ilyet.
2019. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Vond le a tanulságot: nem kell megosztani velük semmiféle olyan információt, ami nem rájuk tartozik.
2019. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
17:10-es, szóval aki mosható pelenkát használ, mert mondjuk a babája nem bírja az eldobóst, emellett mondjuk szeméthegyet se termel, az már hülye?!
2019. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem a mosható pelenkán van a lényeg szerintem. Hanem azon, hogy régen időigényesebb volt a háztartásvezetés és a gyerekvállalás. És senki sincs olyan hülye, hogy rosszabb és megerőltetőbb módszert használja, csak azért, mert 30 éve nem lehetett volna. Lehetne írni mosógépet is akár.
2019. szept. 12. 17:32
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk a mai 50-55 évesek már nem parasztházban nőttek fel textilpelenkával meg kukoricát morzsolva a lócán, azért az ő fiatalkorukban már bőven modern volt minden, és a nők is dolgoztak és buliztak, hajaj, még többet is, mint manapság.

Sőt, már a 60-as, 70-es években is. Sokkal könnyebb dolga volt akkorisban egy kisgyerekes anyának, mint manapság. Szerintem idejük is több volt...

A kérdező rokonait szimplán eszi az irigység meg a rosszindulat. Gondolom szívesebben csámcsognának azon, ha a kérdező 0-24-ben be lenne zárkózva a gyerekkel, elhízna, elhanyagolná magát, eltávolodna a barátaitól, egy nyomorrá válna az élete, és pont ugyanolyan besavanyodott vén tehén lenne, mint amilyenek ők lettek a gyerekeik mellett.

2019. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!