Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fe, hogy...

Hogyan dolgozzam fe, hogy édesapám meg fog halni?

Figyelt kérdés

Szenvedélybeteg, amióta megszülettem. 9 évesen szüleim elváltak, azóta kb évte 2x szer látom, és akkor se sokat, nem keres. Már nagyon a végét járja, a mája nagyon a végét járja. Igazából bármikor meghalhat, de még évekig is húzhatja ha “szerencséje van”. Minden nap sírok, hogy nekem miért nem lehet normális apám. Mit tegyek hogy ezt fel lehessen dolgozni?

Nem szeretnék sajnálkozó üzeneteket kapni, mert nem ez a célom egyáltalán.

17/L


2019. szept. 13. 20:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A nagymamám a világ legjobb nagyanyja volt. Imádtam, ő is engem, napi kapcsolatban voltunk. Áldott jó ember volt, soha nem ivott, soha nem cigizett. Tüdőrákos lett, 2 évet adtak neki az orvosok, 2 évig haldoklott. Pedig egészségesen élt, voltak unokái, úton volt a dédunoka, mindenki imádta és ő is imádott mindenkit. Mégis meghalt.


Apád tudatosan választotta ezt az életmódot, szó szerint elitta a máját, tönkretette az egészségét, nem törődött a családjával, a gyerekével.


Ha nem haragszol meg a gondolatért, akkor szerintem te nem apukádat és a vele való kapcsolatot sajnálod és nem azt hogy beteg, hanem azt, hogy sosem volt igazi apukád. És igazad van.

Tényleg koncentrálj a SZERETŐ családtagjaidra inkább.

2019. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem érdemes lenne felkérésnek egy szakembert és beszélgetni vele erről.

Minél többet beszélsz róla annál könnyebben feldolgozod.

2019. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Megtörtént már a haláleset?! (Én is elveszítettem egy szülőt. Még a nyáron, augusztusban. Én az Édesanyámat.)


Tudtam, hogy halálos beteg, súlyos állapotban volt már nagyon-nagyon régóta - mégis időnként extrém módon tud fájni a gyász. De még másvalaminek a hiánya is rettenetes érzés...


Erre a másikfajta hiányérzetre azért nem térek ki részletesen mert akkor a LÉNYEGTŐL TÉRNÉNK EL!


Szóval: megtörtént-e már az elkerülhetetlen? Ha nem, hogyan bírod még? Ha igen, tudok segíteni?

2019. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!