Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom miért hord le,...

A családom miért hord le, hogy ha nekem problémám van?

Figyelt kérdés

A családom szerint én tönkretettem az életüket. Már kiskoromban is ezt éreztették velem, sőt még a testvérem a pofámra hányja, mert velem többet foglalkoztak a szüleink, mint vele. 27 éves vagyok tele frusztrációval, és gyűlölettel magam iránt. Mindig is egy kis szerencsétlenség voltam. Mostanában valahogy kudarcot kudarcra halmoztam mind a magánéletemben, mint a munkakeresés terén. Ennek már egy fél éve. Ha elmondom mindennap hogy szomorú vagyok, velem veszekednek, mert hogy én világ életemben csak idegesítettem őket, meg hogy őket nem érdekli mindennap az én problémám, tartsam meg magamnak.

Voltam pszichológusnál, aki pszichiáterhez küldött, pedig nem volt öngyilkossági kísérletem, vagy hasonló. Még a külsőmet se hanyagoltam el, és kibírok kelni az ágyból, nem alszok sokáig se mindig. Ez hogy ott is pszichiáterhez küldtek csak még jobban rontott az állapotomon, mert biztos bolondnak gondolnak. Elmondtam a pszichológusnak, hogy nincs önbizalmam, utálom magam, és utálom magam, amiért nem tudok jó életet élni, mint az emberek többsége.


2019. szept. 17. 22:15
 1/8 Savlekotő ***** válasza:
76%
Gratulálok a szüleidnek tökéletes munkát végeztek..
2019. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy a családod unintelligens, nem a te hibád. Remélem, nem a szüleiddel élsz, ha igen, akkor ezt kell nagyon gyorsan megszüntetni. Most van munkád? Ha van, és külön is laksz, akkor el kell szakadni a mérgező családodtól, minimálisra redukálni a találkozást (több hónapban egyszer 1-2 órára), és nem nekik panaszkodni, mert ők nem alkalmas befogadók. Minden ember életében van fent és lent, a lentet a fent követi. Hogy a pszichológus nem állt a helyzet magaslatán, szintén nem a te hibád, keressél másikat, ennyiből nem úgy néz ki, hogy gyógyszerre lenne szükséged, sokkal inkább önbizalom-erősítésre. (De a pszichiáter páciensei nem szinonimái a bolondnak, az csak egy nagyon szűk kör.)
2019. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még itthon élek, de sajnos nem hiszem, hogy egyedül meg tudnék élni. Pszichiáterhez meg nem akarok menni, mert nem akarok gyógyszereken élni, attól esetleg nyugodtabb leszek, de a problémáimat nem oldom meg vele.
2019. szept. 17. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Én nem mondtam, hogy menjél pszichiáterhez, pont azt mondtam, hogy NE menj!

Ha nettó 180-at keresel, akkor már ki tudsz bérelni egy szobát (kb 60 + mondjuk 20 a rezsi), és meg tudsz élni. Szerényebben még kevesebből is. El kell szakadnod otthonról, mert a családod mérgez, és soha nem nősz fel! Amíg otthon maradsz, nem lesz jobb a helyzet, továbbra is a lábtörlőjük leszel! Kezdj el kiadó szobákat nézni, és szabadulj fel! Nem vagy gyerek, felnőtt vagy!

2019. szept. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek a #2-essel. Csináld, amit mond, lépj le. A szüleidnek kéne kezelésre menniük, mert nem normálisak. A nem normális emberek teszik tönkre más emberek életét.
2019. szept. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Igy vágják tönkre a szülők a gyerek életét.Volt már öngyilkosság is az ilyen miatt.

Költözz el tőlük amilyen hamar csak lehet,mert csak rosszabb lesz.

27 évesen még fel tudsz állni a padlóról.

2019. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy bajod, higy még mindig tudat alatt a szüleidnek akarsz megfelelni még mindig a szeretetüket akarod megkapni és azért nekik panaszkodsz. Hátha megsajnálnak és szeretni fognak. Ez fájni fog de ők nem szerettek és nem is szeretnek tégrd és teljesen hiába csinálsz bármit ez nem fog megváltozni. Tudom mert ugyan ezen mentem át. Csak szerencsére eljött az a pont hogy feltűnt a dolog és hátat fordítottam nekik. Nehéz mert a gyerek vagyik a szülő szeretetére elismerésere 40,50,60 évesen is. És remény hal meg utoljára. Én már eléjük álltam megmondtam a vélemenyem és hátat fordítottam. És azóta nem vagyok egy szerencsetlen. Neked is ezt kene tenni mert amíg az ő szeretetüket figyelmüket koldulod addig csak a gödörve ásod egyre mélyebbre magad. Azt a pszichológust aki pszichiázerhez küld kerüld el. Hallgass inkább Feldmár Andrást jót fog tenni. Nem vagy bolond csak egy szomorú klasszikus törtenet résztvevője. De ne feledd bármikor változtsthatsz azon hogy reagálsz arra ami téged ér. Nem kell mindig ugyan azt a válaszreakciót adni. Eddig sem jött be. Kezdj valami újba.
2019. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és költözz el! Vallalj olyan munkát ami szallást is ad vagy menj koliba vagy bárhova csak tőlük el. Addig nem fog változni a helyzet amíg ott élsz. Tudom drága az albi. De videken nem annyira kereshetsz mas városban is munkát jót is tenne a környeuetváltozás.
2019. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!