Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért tették tönkre...

A szüleim miért tették tönkre az életem?

Figyelt kérdés

Mikor gimnázium elsőbe mentem akkor tűnt fel hogy a mi családunk más mint az átlag.


Eleve az hogy egyedül mentem beiratkozni a gimnáziumba, aztán hogy anyukám közölte hogy nekünk nincs pénzünk megvenni a könyveket, ezért oldjam meg a problémámat ahogy tudom.


Aztán az egyre gyakrabban kikapcsolt villany és gáz otthon.


Meg hogy soha semmire nem volt pénz. Ez miatt mások levedlett cuccait tarhálták össze. Egyszer az utcán kellett kézben elhozni egy ismerős használt bútorát mert az újat vett, és nekünk csóróknak jó lesz az.


Borzalmasan megalázó volt.


Sajnos anyukám gondolkodása az volt hogy ha ő nem kap munkát szakmájában akkor ő inkább nem dolgozik: zongora és zenetanár.


Apukám egy helyen dolgozott egész életében és mikor annak vége lett, nem ment máshová dolgozni, mert nem tudta hogy kell.


Ennek a csúcsa az volt mikor 3 évig laktunk villany és gáz nélkül amíg gimnáziumba jártam. Diákmunkából kerestem pénzt és bérletet vettem egy edzőterembe hogy le tudjak zuhanyozni meleg vízben.


De nagyon leromlottak a tanulmányaim mert annyira nyomasztott ez az állandó nélkülözés és éhezés. Szinte minden 2-es lett érettségin.


Sosem tudok megbocsátani nekik. Így hogy lehet gyerekeket nevelni? Ráadásul 6-an voltunk testvérek. A legkisebb 6 éves volt.



2019. szept. 18. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Valóban érdekes amit leírtál. Azért zenetanárra van igény, magánórákat is vállalhatott volna, én pl 4 ezret hagyok ott hetente hangképzésért. De mindegy, kár ezt rágni. Vége van, kezdj egy új, normális életet nélkülük.
2019. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
A szüleid nem tették tönkre az életed! Csak a gyerekkorod. Elmúltál 18 már nem kell velük élned szabad vagy. Mostantól csak tőled függ a gyerekkorod hatarozzane meg a felnőtz korodat vagy túl tudsz lepni ezen és új életet kezdesz ami szép is lehet. Ez csak rajtad múlik már nem rajtuk. Menj el dolgozni. Talald ki 1 ev alatt mit tanulnál szivesen keszülj fel azokból a tárgyakból amik kellenek a felvetelihez és erettsegizz újra 2 tárgyból es bent vagy az egyetemen. Mehetsz kolégiumba és megszabadultál tőlük. Ott már lesz meleg víz és tudsz majd tanulni is nyugodtan. Igne neked nehezebb mint akinek alá raktak mindent. De te erősebb is vagy ezért. Ne add fel és ne sajnald magad a múltert. Mert az csak felemészt és lehúz. Nincs más megoldas mint előrenézni. Az egy év alatt meg.tegyel felre annyi pénzt amennyit csak tudsz. Ha jól tanulsz kaphatsz majd ösztöndíjat. Diakmunkát.is.vallalhatsz es diakhitel is van. És utana lehet egy normális eleted! Minden eselyed meg van rá! Hajra! :)
2019. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

#2: +1.

Emellé még annyit, hogy ha a tesóid miatt zsarolnának, hogy adjál pénzt, állj ellen! Ha nem építed fel magadat most, nem is tudsz később sem segíteni.

2019. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ne agyalj ezen. Lépj tovább. Szinte minden gyerek tudna panaszkodni. Az egyik gyerekkel alig törődnek a szülei mert pl mindketten alkoholisták vagy rengeteget dolgoznak, másikat meg agyon szekírozzák az ötösökért a kitűnő bizonyítványért és az állandó elvárásokkal. Rendszeres különórák, szoros napirend. Nehogy szégyent hozzon a családra. Ismeretségi körbe volt gyerek aki sírva könyörgött az ötösért a tanárnak mert nem mert 4-est hazavinni. Szinte alig van jól működő normális család van ahol a pénz a probléma, máshol a túlzott szigor, máshol a túlféltés, és a megint máshol a nemtörődés. Sajnos sokszor nem könnyű sem a szülőknek sem a gyerekeknek.
2019. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Szép mese.
2019. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha igy volt ez tényleg borzalmas.Egyvalamit nem értek.Egy zenetanárnak intelligensnek kell legyen,akkor mégis,hogy sűlyedhetett idáig?

Most már gondolom felnőttél.Költözzél el otthonról és éld az életed.

2019. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Továbbléptem és rendbe hozom az életem. De akkor is az a véleményem hogy ha valakinek gyereke van akkor onnantól kezdve nem számíthat az hogy neki kedve van e egy adott munkát csinálni vagy sem, ha azon múlik a család megélhetése.
2019. szept. 18. 15:47
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
mese habbal
2019. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

# 8


Mindenki csak a saját életét tudja alapul venni és ezért gondolod hogy ez csak egy mese.


Azért gondolod hogy ilyen nem létezik mert a te családodban ilyen tényleg nem történhetne meg.


De hidd el hogy ilyen dolgok megtörténnek!

2019. szept. 18. 16:09
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Cool story bro
2019. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!