Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért tették tönkre...

A szüleim miért tették tönkre az életem?

Figyelt kérdés

Mikor gimnázium elsőbe mentem akkor tűnt fel hogy a mi családunk más mint az átlag.


Eleve az hogy egyedül mentem beiratkozni a gimnáziumba, aztán hogy anyukám közölte hogy nekünk nincs pénzünk megvenni a könyveket, ezért oldjam meg a problémámat ahogy tudom.


Aztán az egyre gyakrabban kikapcsolt villany és gáz otthon.


Meg hogy soha semmire nem volt pénz. Ez miatt mások levedlett cuccait tarhálták össze. Egyszer az utcán kellett kézben elhozni egy ismerős használt bútorát mert az újat vett, és nekünk csóróknak jó lesz az.


Borzalmasan megalázó volt.


Sajnos anyukám gondolkodása az volt hogy ha ő nem kap munkát szakmájában akkor ő inkább nem dolgozik: zongora és zenetanár.


Apukám egy helyen dolgozott egész életében és mikor annak vége lett, nem ment máshová dolgozni, mert nem tudta hogy kell.


Ennek a csúcsa az volt mikor 3 évig laktunk villany és gáz nélkül amíg gimnáziumba jártam. Diákmunkából kerestem pénzt és bérletet vettem egy edzőterembe hogy le tudjak zuhanyozni meleg vízben.


De nagyon leromlottak a tanulmányaim mert annyira nyomasztott ez az állandó nélkülözés és éhezés. Szinte minden 2-es lett érettségin.


Sosem tudok megbocsátani nekik. Így hogy lehet gyerekeket nevelni? Ráadásul 6-an voltunk testvérek. A legkisebb 6 éves volt.



2019. szept. 18. 15:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
És 6 gyerekre nem kapott annyi támogatást, hogy a számlákat kifizessék helyettetek? 6 gyerekre nem ingyenes a tankönyv? Hazudsz szerintem is.
2019. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A gondolkodást sikerult atvenni ahogy nezem. Sose hibáztass másokat. Azt keresd te.mit tudsz csinálni
2019. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

szerintem is fura ez 6 gyerek után


Én is egyedül mentem beiratkozni, akkor mi van?? kb 90% egyedül jött, vagy barátnővel, ahogy én....Találj ki más sztorit, már itt hihetetlen

2019. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem kaptál ingyen könyvet? 3 évig villany és gáz nélkül? Mivel fűtöttetek? Hol fürödtek a kicsik télen? Hidegvízben fűtetlen lakásban és hidegélelemmel. Azért az nyomot hagy a gyerekeken és feltűnt volna az iskolában óvodaban is, hogy düdösek meg betegek. Hidegvizben nem lehet ruhát mosni. Ha nincs gáz villany nem lehet melegíteni. Magyarán 3 évig csak a suliban/oviban ettek a tesóid melegételt ruhakat pedig csak nyáron tudtatok mosni. Fürödni meg 3 évig télen is hidegvízben. Amúgy a víz sokkal dragabb mint a villany. Azt hogy hogy nem kapcsolták ki? Ezeket azért megmagyarázod? Mert furcsa.
2019. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem tudják, hogyan kell jó szülőnek sem lenni. Lehet, hogy eszükbe lett volna, és a legjobb tudásuk szerint nevelt, de lehet, hogy eszükbe se volt jó szülőnek lenni.


Egy tök cuki idős néni egy videóban egyszer azt mondta, hogy neki kétsége sincs afelől, hogyha tudnák az emberek, hogy hogyan kell jó szülőnek lenni, mindenki úgy csinálná.

2019. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik válaszoló kérdezte hogyhogy nem kapcsolták ki a vizet, úgy hogy azt csak korlátozni lehet, teljesen kikapcsolni nem. Viszont ha tényleg így lett volna a gyámügy kiemelte volna a gyerekeket onnan
2019. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#14


Akkor meg nem volt olyan hogy barki ingyen kapjon tankonyvet.


Eloszor en is hideg vizben furodtem, aztan mikor mar nem birtam, kitalaltam hogy veszek a diakmunkaval keresett kis penzembol konditerem berletet ahol minden nap tudok zuhanyozni meleg vizben.

2019. szept. 19. 00:30
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt ingyen tankönyv? Én 40 vagyok. Már az én gyerekkoromban ingyen volt a könyv bizonyos gyerekszám után meg fizetés alatt. Ez kamu. A kaja is ingyen volt ugyan ilyen feltételek mellett a suliban. Nem hiszem hogy 3 évig nem mostatok meg jéghideg vízben fürödtetek, és fűtés sem volt. Ahogy kinéztek volna a testvéreid a gyámügy lépett volna. Annak is igaza van hogy 6 gyerek utáni támogatásból nehéz elhinni hogy a számlákra nem jutott 3 évig. Ciki volt más butorát hazavinni? Ezen mi ciki? Nekem az összes bútorom másé volt. Tök jó hogy nem kellett költenem újra ebben semmi ciki nincs. A neten is sokan árulnak használt bútort. Sokan vesznek is. Miért találsz ki ilyen kamu történetet? Intetnet meg van mi?
2019. szept. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem volt nagyon rossz próbálkozás, de legközelebb azért jobbat találj ki, jobban figyelj a részletekre.
2019. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az villanyszámlám 2000 ft. A gáz meg készenleti díj 1000 ft utana pedig rogyasztás szerint fizetek de az olyan kevés hogy bármennyit főzök nem megy 200 ft fölé. A villannyal sem spórolok úgy ennyi. De ha nektek hatszor ennyi volt akkor is kevesebb mintnegy komdiberlet ára, úgyhogy komdibérlet helyett ki is fizethetted volna a villany vagy gáz szamlát és mindenki fürödhetett volna melegvízben. Vajon mi visz rá valakit arra hogy kitalaljon egy ilyen történetet? Még csak nem is izgalmas.
2019. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!