Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én tettem tönkre a szüleim...

Én tettem tönkre a szüleim kapcsolatát. Hogy jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Igazából eddig nem is gondolkoztam ezen, már napja jutott az eszembe és akkor jött a felismerés...

1 éves koromban váltak el, anyukám visszaköltözött velem Budapestre, itt megismerkedett a nevelőapámmal és házasok már 14 éve, boldogok. Apukám pedig maradt Zürichben. Vele nem igazi a kapcsolatom, vagyis gyakran utazom ki, de akkor is kb. csak az ottani barátnőimmel, barátaimmal, vagy a nagyszüleimmel vagyok, mert apának mindig van fontosabb dolga (aktuális barátnő, üzleti megbeszélés, találkozó, teniszmeccs, úszás, edzés, stb). Szóval ő elintézi a gyereknevelést annyival, hogy bármire ad pénzt, már meg sem kérdezi, hogy mire kell.

És rájöttem, hogy anyával a házasságuk miattam ment tönkre... Ezt nekem anya sosem mondta, csak azt, hogy más volt a felfogásuk az életről, ami azt jelenti, hogy apa ugyanúgy szórakozott, utazgatott mellettem, mint előttem. Szóval ha nem születtem volna meg, talán még most is együtt lennének.

És tudom, hogy ezért nem kéne rosszul éreznem magam, de mégis azt gondolom, hogy az én hibám ez.

17/L


2015. okt. 13. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezt csak belemagyarázod. Lépj túl apádon, ő is hamar túllépett rajtad...
2015. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy hülyeségeket gondolsz. Ugye te sem gondolod komolyan hogy a kapcsolatuk egy 1 éves gyerek miatt ment tönkre? Nagy valószínűséggel már előtte sem volt kerek a kapcsolatuk. Apád feltehetően semmiben sem segített anyádnak a csecsemő gondozásában. Örülj neki, hogy anyukád talált magának egy megfelelő párt, akivel boldog. Apukád pedig élheti továbbra is a neki megfelelő életet. Neked viszont mindketten örülnek, ebben biztos vagyok, a szülők általában imádják a gyereküket, csak néha nem tudják ezt kimutatni.
2015. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"1 éves koromban váltak el"


Ennyi, nem tehetted tonkre a kapcsolatukat, mivel meg nem voltal cselekvokepes.


Nem lett tonkreteve, ugyanis soha nem is volt, az a hazassag amelyik nem erett egy gyerekre, nem csaladalapitas, vagyis nem hazassag.

2015. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiii ***** válasza:
29%
Ha miattad is történt, nem tehetsz ellene semmit már úgysem. Ha igazán boldog pár lettek volna, Rád a szerelmük gyümölcseként tekintettek volna és együtt maradnak. Ezek szerint nem szerették egymást igazán már előtted sem.
2015. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiii ***** válasza:
46%
3as, ez hülyeség. Nem a cselekvőképesség számít itt, hanem maga a létezés ténye. Ezt most teljesen offként mondom, nem is a kérdező életére gondolva. Attól még, hogy nem cselekszik egy csecsemő, hatással van a környezetére... Vagy, ha Neked hirtelen gyereked születne, minden olyan lenne, mint régen?
2015. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Neked ebben semmi szereped, legfeljebb annyi, hogy anyád és apád akkor ismerte fel, hogy valójában milyen életet akar, amikor Te kopogtattál. Anyád a normális felnőtt ember életét akarta, apád pedig gondtalan,felelősségmentes életet akart folytatni továbbra is. Vannak olyan férfiak, akik csak 50-60 éves korukra nőnek fel oda, hogy vágynak gyerekre és nem idegen tőlük a gyerekgondozás gondolata és gyakorlata sem.
2015. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

gazdagkislanyos kamu sztorik, sokadik resz...


Nem unod meg?

2015. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem lennének együtt. Apád fűvel-fával kefél, és kefélt akkor is, amikor anyuddal volt.
2015. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De akkor is zavar a tudat, hogyha én nem lennék, akkor lehet, hogy még most is boldogok lennének, együtt.

Apa pl. képtelen kimutatni, hogy szeret. Egyáltalán nem érzem. Anya azt mondja, hogy azért, mert a szülei keveset foglalkoztak vele kiskorában, sosem tanulta meg kimutatni a szeretetét.


"gazdagkislanyos kamu sztorik, sokadik resz...


Nem unod meg?"

Tessék? Ma reggel regisztráltam, sajnálom, de nem értelek.

2015. okt. 13. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem tettél tönkre semmit. Apukád előtted is, utánad is előnyben részesíti a szabad, bulizós életet, anyukád viszont családot akart, amit meg is kapott. Nem illettek össze sem ők, sem az életcéljaik. Ha te nem is születsz meg, akkor sem maradtak volna sokáig együtt, vagy ha igen, nem lettek volna boldogak.

Ne emészd magad azon, amiről nem tehetsz. Inkább örülj annak, hogy mindkét szülőd boldog a maga módján.

2015. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!