Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha veszek valamit az a baj,...

Ha veszek valamit az a baj, ha nem, akkor meg az a baj. Szerintetek sok pénzt költök?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, hétvégente járok haza. Hétvégén anyukám szokott főzni és abból szoktam vinni magammal a hétre. Illetve ezen kívül sokszor szoktam vinni valami hideget is, pl. pár zöldséget, gyümölcsöt, felvágottat, sajtot stb. A főtt kajám max. 2-3 napra elég, illetve azért nem is szeretném ugyanazt enni egy hétig. Úgyhogy minden héten el szoktam menni enni is vagy rendelek kaját, ez általában ilyen 1000-1500 forint körüli összeg (valamikor több, de azért általában ennyiből szoktam enni). Ez az egyedüli rendszeres heti kiadásom. Ezen kívül előfordul, hogy veszek még magamnak valami enni-/innivalót, ha valamit megkívánok. Barátokkal alkalmanként elmegyünk fagyizni, kávézni, sütizni stb., ha éppen úgy adódik. Valamint, ha van időm és kedvem, akkor elmegyek vásárolni is és veszek valamit pl. ruhát, ékszert, sminket, könyvet stb., tehát ilyen úgymond "nem szükséges" dolgokat. Viszont ezek nem rendszeresek, sőt.

Egy hétre 5-6 ezer forintot kapok, sokszor el sem költöm mindet. Ha pedig elköltöm mindet és valamire még kellene, akkor a kártyámat használom, ami a saját pénzem. Szerintem egyáltalán nem költök sokat, mert tényleg egyedül a kajám van, amire rendszeresen költök, a többi mind alkalomszerű kiadás. Anyukám viszont mindig mondogatja, hogy már megint mit ettem, mit vettem és mindig mindennek sokallja az árát. Ugyanakkor azért is lecsesz, ha nem veszek semmit vagy pl. mindig elmondja, hogy vegyek magamnak enni, egyek stb., stb. Apukám szerint pedig kifejezetten keveset költök másokhoz képest és semmi baj nincsen azzal, ha néha veszek magamnak valamit. Úgyhogy nem tudok rajta kiigazodni és szerintem tök normális kereteken belül költekezek. Szerintetek?


2019. szept. 22. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Tuti azt várnák el, hogy főzz!

Vannak ilyen mániákusok, akiknek az élete a főzés, és mindig azzal jönnek, hogy főzz, mert olcsóbban kijössz, meg ki tudja mit raktak a rendelt kajákba.

2019. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Savlekotő ***** válasza:
63%
Sapka van sapka nincs
2019. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ezzel a költekezéssel semmi baj.
2019. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj ezzel a költekezéssel.Anyukád talán azért aggódik,hogy nem eszel elég főtt ételt.
2019. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem kifejezetten keveset koltesz bar ha van idod es kedved akkor fozhetnel is
2019. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!