Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, messze még a karácsony,...

Tudom, messze még a karácsony, de már előre rettegek. Átmenjünk szüleimhez karácsonykor?

Figyelt kérdés

8 éve élek külön szüleimtől, azóta párommal lakom. Normális viszonyban vagyok szüleimmel, havonta 1-2 alkalommal látogatom őket, néha beszélünk telefonon. A párom nem mindig jön velem, de többnyire igen.


Apám nehezebben viselte, hogy kirepültem otthonról. Az első karácsonyunk úgy telt, hogy Apám olyan megjegyzést tett, hogy "úgysem fogunk átmenni hozzájuk karácsonykor". Nem is értettem, mire mondja, mondtam neki, hogy hülyeséget beszélsz, persze, hogy elmegyünk hozzátok! Csomószor megkérdezték, hogy megyünk-e hozzájuk, mindig mondtam, hogy igen. Karácsony napján telefonáltam, hogy indulunk, és mire leértünk, nem volt kész a kaja, nem számítottak ránk. Anyám olyan rosszul főz, hogy Apám nem engedi neki, így mindig ő csinálja az ünnepi menüt. Szóval Apám addigra ott volt eléggé ittas állapotban, meglepődtek, hogy lementünk, és akkor kezdett összedobni valami kaját, már nem emlékszem, de közben folyamatosan itatta páromat is, és rémesen kínos volt az egész, Apám rém kellemetlen ember ittasan. Közben Anyám veszekedett Apámmal, hogy minek kellett berúgnia, mi meg páromnal kővé dermedve ültünk a kanapén. Ilyen feszéjezett hangulatban telt az első karácsony, és a többi is hasonló volt. Apám nem alkoholista, de szeret inni, és az ilyen alkalmakat mindig kihasználja, rémesen ciki, Anyám ordít, Apám ordít, ünnepi hangulat nuku, Anyám utálja a karácsonyt, nem segít Apámnak semmit, tiszta káosz az egész. Amíg velük laktam, addig én segítettem fát díszíteni, ajándékot vásárolni, csomagolni, teríteni, a főzésben segítettem, amit tudtam, de Apám nagyon szeret főzni, és minden ünnepkor ilyen balhékat rendeztek. Azt hittem, ha lesz párom, igyekeznek kultúráltabb viselkedést felvenni, de nem.


Tavaly direkt megkértem Apámat, hogy most az egyszer ne igyon. Mire lementünk, erősen ittas volt, alig tudott beszélni. Annyira haragudtam rá, de olyan kedves volt, mert vegák lettünk, és külön főzött nekünk vega kaját, tényleg kitett magáért, de a szívem megszakadt, mert nem lehetett vele bírni az alkohol miatt, összevesztünk, és nem bírtam tovább, otthagytuk őket.


Egy pokol az egész. Egyébként ha nincsen ünnep, vagy alkalom, akkor nincs ennyire káosz, de egyszerűen karácsony nem tud eltelni e nélkül. Én már ott vagyok, hogy nem akarom ennek kitenni magunkat, főleg páromat. Ő elképesztő türelmes, és udvarias, ezek a dolgok ellenére is kedveli a szüleimet, akik egyébként jó fejek, és szeretik egymást, minket is szeretnek, de mindketten elég harcias személyiségek, mi párommal inkább nyugodtak, csendesek vagyunk.


Párom család nélkül nőtt fel majdhogynem, szerettem volna, ha az én családomban megtapasztal valamiféle békés összetartozást, de ez abszolút kizárt sajnos.



2019. szept. 23. 16:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Olyan kommentet még nem olvastam, ami az én véleményemet képezi. Egy napon, amikor épp normálisak, azaz nincs karácsony, mondd el nekik hogy nem mentek mert cirkuszolnak és nem akarod kitenni ennek a párod. Rendesek, és jófejek, megértik. Szerintem felesleges hazudni hogy elmentek máshova, közben meg otthon ültök. Unatkoznátok csak. Vagy pedig tényleg menjetek el wellnesezni, akár a szüleiddel. És piát ne vigyetek fel :) Legalábbis egy pezsinél ne többet :)

Az én történetem is hasonló egyébként. Mi 3 éve wellnesbe töltjük a karácsonyt. Nem kell főzni, mosogatni, még is van rengeteg kaja. Egy évben egyszer kibírjátok a költséget is. Parádfürdőt melegszívvel ajánlom, gyerekeknek karácsonyi műsor szokott lenni.

2019. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Savlekotő ***** válasza:
86%
De nem alkoholista,persze,de nincs nap h ne lenne csont részeg és te csak kis részletet kapsz .. Anyádat sajnálom,szép élete lehet mindennap az alkoholista mellett akit ott se hagyhat,naná h ordít szerencsétlen..
2019. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem védeni akarom, de hétköznap nincs ilyen, akkor megiszik egy sört, vagy bort, akkor csendes. Tart otthon rövidet, azt Anyám mindig felvizezi. Igen, sajnos ebben nőttem fel, akkor azt hittem, ez normális, de már elszoktam ettől. Párom nem iszik hála az égnek, csak Apám kedvéért szokott.
2019. szept. 23. 18:32
 14/23 Savlekotő ***** válasza:
86%
Ebbe nőttél fel de hétköznap nincs ilyen,mekkora ellentmondás ez. Ha vki minden nap iszik az alkoholista.. Tök mindegy h agresszív e előbb utóbb az lesz.. Már nem látod mert leléptél,amit megértek,csak anyud nem tud belőle lelépni..
2019. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%
Ez így senkinek sem jó.Szerintem ne menjetek hozzájuk, inkább maradjatok csak ketten de békében,minthogy a szüleiddel de állandó idegeskedésben. Ez az A verzió. A B pedig az,hogy ne legyen hagyományos karácsony. Szóljon csak arról, hogy jól érzitek magatokat, fa, ajándékok, és nagy kajálások nélkül szimplán egy vendégség.
2019. szept. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyire nem lenne képes az apám, legalább az év ennek a napján, akkor megmondanám, hogy felőlem karácsonyozzon egyedül, anyut szeretettel várom vacsira-ha jó a viszony. bocsi, ha azóta több derült ki anyudról-.


Az ember 40-50, vagy még afelett már baromi ritkán moderálja magát, ha a fejed tetejére állsz is. Sokan az ultimátumból se értenek.

2019. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Az en apam is masszivan iszik.

Egy megoldas van az unnepekre. Reggel mar ott feszitetek es visztek magatokkal mar otthon elkeszitett etelt, amit csak melegiteni kell a szuleidnel es esetleg befuszerezett kisutheto husit amit ott betoltok a sutobe es max 2 ora alatt megsul.

Ennek az elonyei: apad reggel nagy esellyel nem tud MAR reszeg lenni. Ha nagy oromeben koccint es a "fozes" alatt inni kezd, akkor is jo esellyel nem tud berugni 2 ora alatt. Ti meg gyors esztek es kozlitek foglaltatok ettermi asztalt odahaza ez volt pl a pasid meglepije vagy haverokkal karacsonyi tarsasozas lesz es ebed utan lepattantok.

Persze hatrany: ha elozo nap bemart akkor jo masnapos es budos, anyud meg ugyanugy ideges. De ahogy megerkeztek huu jopofit kell vagnotok mondani tadam karacsonyi megleepetes es gyors nekiallsz anyudnak mondod takaritsatok fel gyorsan parodnak hogy az ajandekokat tegye ki a fa ala es vagja fol a bejglit amit vittetek husit dobja a sutobe es hamozzon apaddal krumplit melle. Aztan az egyebeket a ti vega kajatokat megmelegited esztek es huztok haza.

2019. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
98%
Én nem mennék karácsonyozni csak azért mert "karácsony és úgy illik". Akkor már inkább maradnék otthon, vagy szerveznék valamilyen programot.
2019. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
97%

Mintha en irtam volna...


Ui: 2 eve nem megyunk karacsonyozni hozzajuk! Ha annyival nem tisztelnek meg h nem rugnak be szenteste,(365 napbol 1 rohadt estet kertem!!!!!) meg nem tudnak kulturaltan viselkedni, akkor en sem tisztelem meg oket azzal h elmegyek. 2 eve boldog a karacsonyunk, otthon, kettesben

2019. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A végén nem mentünk át karácsonykor. Telefonon boldog karácsonyt kívántak nekünk 25-én. Apám meg se kérdezte, hogy átmegyünk-e, Anyám meg közölte, hogy jobb hogy nem mentünk szenteste, mert Apám leitta magát a sárga földig, majd azt mondta, hogy nem is kell átmennünk, ha nem akarunk... Így hát a karácsony másnapját is itthon töltöttük. Igazából ritka békés Karácsony volt ez, bár picit szomorú. Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Boldog karácsonyt mindenkinek!
2019. dec. 27. 02:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!