Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintettek mennyire gaz,...

Szerintettek mennyire gaz, hogy meg soha nem ajandekoztam meg a csaladom karacsonykor, es most se fogom?

Figyelt kérdés

19 eves vagyok, es egyaltalan nem emlekszem , hogy en barmikor is megajandekoztam volna a szuleimet, tesvteremet, nagymamamat. Talan rajzoltam nekik karacsonyra, vagy meg altalanosba osszebarkacsoltam nekik vmit, de ez maaar nagyon regen volt.

Diakmunkat vegeztem az utobbi par honapban, de abbol(15 ezer ft) inkabb magamat tartottam el, es nem kertem anyuektol kolcson. Hat hamar elment, bar probaltam gyujtogetni.Most a vizsga idoszak miatt nem akarok elvallalni semmit, igy hat nincs penzem.

Eddig amugy annyira nem zavart ez, sot senki sem rotta fel nekem, hogy "miert nem vettem ajandekot?". Csak sok baratnomtol hallom, hogy azt se tudjak mit vegyenek meg ennek-annak a csaladbol. Es ilyenkor elgondolkozok, hogy lehet nekem is kene. De hat mibol?

Egyebkent mind a ket szulom munkanelkuli lett a mult honapban, apam meg mindig az , anyam talalt mar munkat , de olyan jol nem keres mint azelott. Meg is mondtak, hogy ne szamitsunk sokra, mondjuk en nem is vartam el. Foleg, hogy most mar x eve, valoban eleg szegenyes a karacsonyunk, volt olyan amikor csak egy zoknit kaptunk, meg egy papucsot.

Ettol eltekintve viszont szerintettek mennyire gaz?



2014. dec. 13. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor szeretnék kapni, ha adtam is.

Valahogy mindig megoldottam, hogy tegyek én is a karácsonyfa alá, ha mást nem süss sütit, készíts díszeket, vagy mond egy verset a fa alatt.

2014. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a "nincs pénzem" egy kifogás. a leírásodból is az tükröződik, h csak próbálod igazolni magadat.

talán megszoktad, kényelmes így, h nem vered a fejed a témával, de belül Te is érzed, h ha akarnál, tudnál ajánékozni. csak kell hozzá egy kis kreativitás.


- 300Ft-ért kapsz már egy tábla csokit, vagy ugyanennyiért egy flakon sampont v. tusfürdőt, ami amúgy is kell, de a tavalyi masnival átkötve mégis megvan az ajándék hangulata.

- egy karácsonyi csomagolópapírba beledobálsz pár olcsó cukorkát, átkötöd masnival, szalaggal, beleállítasz egy kilógó fenyőágacskát.

- varrhatsz tűpárnát

- hímezhetsz zsebkendőt

- turkálóból esetleg találsz 100 Ft-ért sálat, kesztyűt

- ha sütit sütsz megformázhatod a nevüket pl

2014. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Konzervdobozt körbetekerhetsz madzaggal és rádekupázsolhatsz egy kicsi képet. Vagy rábélyegzed hogy Szeretettel ! (Akrilfestékkel egy papír vagy múanyag felületre fölírod a felületet, majd egy múanyag doboztetőt vagy zacskót, vagy bármit rányomsz a felíratra és átnyomdázod a madzaggal körbetekert dobozkára.
2014. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azert nagyon kerlek, ne probald meg mar nekem bemagyarazni, hogy hogyan is erzek.

Egyszeruen en csak tudom, hogy egy nagyobb osszegu ajandeknak jobban orulnenek, mint, ha csinalnek nekik vmi vackot(mert igen nem tud mindenki, kotni , varrni. Tusfurdo, minek amugy? Van mindenkinek + ugy is azt kapnak mashonnan). A sutes jo, bar mama, anyu mindig a konyhaban forog, szoval nagy meglepetes nem lesz, de a kajaval legfeljebb nem nyulok arebb. A verselest kihagyom.

2014. dec. 13. 13:34
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

én màr 5 évesen ajàndékot vettem, igaz hogy egy egy tasak csillàmporos csillagszorot kaptak :DD vagy néha csak egy szappant..de ugy becsomagoltam, mintha legalàbb egy szàzezrest ékszer lett volna. :D

szerintem nagyon gàz, hogy 19 évesen még semmit nem vettél a csalàdodnak. valami jelképes, szimbolikus dolgot a minimum, hogy adok. màsnem egy pàr zoknit. te is azt kapsz? kapjanak ok is. te is hordod, és nem dobod ki, még az is lehet, hogy értékeled a fàradozàsukat. 18 évesen leérettségiztem, nem volt pénzem igy angliàba mentem, 19 éves voltam, mikor a szûleimet /12evvel ezelott/ befizettem egy 2 hetes tunéziai utra karàcsony alkalmàbol...

2014. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De jo neked...
2014. dec. 13. 13:53
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a nagyobb összegű szuper ajándéknak általában mindenki örül, de ha nem tudsz ilyet adni, akkor már nem is érdekes? A szándék a fontos, nem az ajándék. Mi sem szoktuk túllépni az 1-2000 Ft-os keretet, de mégis gondolunk egymásra. Mióta az eszemet tudom, ajándékoztunk legalább egy szál gumicukrot vagy egy szem cukrot a szüleinknek karácsonyra. Persze felnőtt fejjel ez inkább nevetséges, de nekünk gyerekként is természetes volt, hogy nem csak a markunkat kell tartani, hanem adni is jó.. Mindenki más megoldja az ajándékozást. Nyilvánvalóan számodra ez nem fontos. Igen, ez gáz, hogy a szándék sincs meg benned, hogy örömet okozz, de pont ezért nem is érzed, hogy ez nem normális.
2014. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az egészet hogy miért is kell mindenáron venni valamit...nem erről szól ez az egész(személy szerint ezért nem szeretem a karácsonyt,tulajdonképpen ez már egy verseny,hogy ki tud szebb,nagyobb drágább ajándékot venni,tisztelet a kivételnek!)vagyis nem erről az ajándékozási mizériáról kellene hogy szóljon.

Szerintem inkább süss egy tálca mézes sütit,lehet kapni üres poharat és bögréket kb 3-400 ft-ért akrilfestékkel vagy valami tartós festékkel,írd rá hogy sok szeretettel vagy valami ilyesmi.

2014. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Abszolút nem a vásárolt ajándékokon van a hangsúly. Én általában készítek ajándékot (olyat, amit utána használnak/elfogyasztanak..), és szerintem több időm megy rá, mintha leemelnék valamit a polcról. Mindegy, mi az ajándék, ha szívből jön, és direkt annak a személynek szánod. Mindegy, mibe került, vagy került-e valamibe. Nekem nagyon furcsa, hogy mennyien nem ismerik az ajándékozás örömét.
2014. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem is tudom minek tettem fel a kerdes. Kerlek ne valaszoljon senki nem reagalok ra.

Majd ha lesz munkam, rendes fizetesem vissza adom ezt a 20 evet.De tudom, hogy nem orulnek az ilyen fajta ajandekoknak, ezert erre energiat sem fogok pazarolni. Tok jo, hogy vki mar 19 evesen Angliaban dolgozott, nyilvan megengedhette maganak , hogy egy tuneziai utat kifizessen. En is megtennem, de korant sem vagyok abban a helyzetben, mint anno O.

Szerintem az ilyen porfogok elmennek amikor egy kisgyerek csinalja a segito tanarnenivel, szep emlek. De en , ugyetlen 19 evesen?


Sutni fogok, koszonom a valaszokat.

2014. dec. 13. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!