Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben merjem megkérdez...

Ilyen esetben merjem megkérdezni, hogy nálam aludhat-e a barátom?

Figyelt kérdés

A szüleim nem mondanám, hogy szigorúak, de gyakran mondanak nemet olyan dolgokra, amiket szeretnék. Jó, néha olyat szeretnék, amit én sem engednék meg a gyerekemnek, szóval megértem. :D Október végén leszek 17 éves, 7 hónapja van barátom és anyukám tudja, hogy már lefeküdtem vele, apukámnak nem meséltem, de gondolom sejti. Viszont még sosem aludtunk együtt :( Nyáron egyszer szóba hoztam, hogy mi lenne, ha ott aludhatnék, de azt mondták még korai és amúgy is azt szeretnék, hogy majd ő aludjon nálam,de semiképp sem mostanában. Mivel jövőhét vasárnap lesz a névnapom szombat este moziba mennénk és szeretném, ha utána itt aludhatna. Szerintetek, ha nyáron egyértelműen nemet mondtak, de azóta ugye komolyodott a kapcsolatunk akkor megkérdezhetném? Vagy várjak még hátha maguktól szóba hozzák? Na, ezt nem hinném :) Ti megengednétek ilyen esetben, hogy ott aludjon a gyereketek szerelme?

17/L


2019. szept. 26. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Intelligens, normális kérdés, rendes megfogalmazva. Biztos vagyok benne, hogy ha így felvezeted a kérést a szüleidnek, ők is átgondolják a dolgot. 17 éves vagy, ismerik a barátod, “szem előtt lesztek”, névnapod is lesz...! Sok sikert, szerintem nem fogják ellenezni.
2019. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Engem a nagyon nevelt fel 17 éves voltam,mikor bemutattam a barátomat,akivel már akkor fél éve jártam. Egy szóval nem mondta hogy nem aludhatunk együtt. Pedig ő akkor 68 éves volt.

Én biztos megengednêm. Max adnék neked egy csomag óvszert. De ez sem tuti,csak akkor ha valamelyikőtőkben látnék egy kis felelőtlenséget.

2019. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%
"15 éves voltam amikor össze jöttem a barátommal és 3 hónap után már ott aludhatott nálam, szüleimet nem nagyon izgatta a dolog" Hát elég szomorú hogy ilyen szinten szartak rád.
2019. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy írták kérdezd meg, nincs veszteni valód.

Egyébként én megengedném. Legalább tudnám, hogy biztonságban vannak.

2019. szept. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

Ők nem fogják szóba hozni.Kérdezd meg.

Én a lányomnak megengedem,hogy itt aludjon a barátja.

2019. szept. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
ne rágódj rajta, a fel nem tett kérdésre mindig nem a válasz!
2019. szept. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%

"Ma ő alszik itt, holnap meg én náluk”


Nos, ha ezt az én gyerekem így bejelentené egészen biztosan mindenki a saját otthonában aludna. 17 évesen egyértelműen kérjen engedélyt. Nagykorúként meg a saját lakásába akkor visz fel akárkit, amikor csak akar, az én házamban viszont megkérdezi. 18 évesen is, 20 évesen is, sőt, meg 50 évesen is.

2019. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek a 19-es válaszadóval! Ez nem úgy megy, hogy a gyerek bejelenti, hogy idemegyek, ekkor jövök, meg ezt hozok fel... amíg nincs saját lakása, addig nem! Nálunk is mindig így volt, sosem volt belőle gond!
2019. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
#20, őszintén sajnálom a gyereked.
2019. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Az én szüleim nem ilyen "az én házam, azt csinálod, amit én parancsolok!" tipusúak, de azért nem örülnének, ha csak úgy bejelenteném a dolgot. Ha délután elmegyek valahova a barátnőimmel akkor is meg kell kérdeznem, hogy elmehetek vagy kell-e segítenem itthon valamit.

Ma este egyébként meg fogom kérdezni és majd megírom mi volt. Köszi mindenkinek a választ! :)

2019. szept. 27. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!