Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben merjem megkérdez...

Ilyen esetben merjem megkérdezni, hogy nálam aludhat-e a barátom?

Figyelt kérdés

A szüleim nem mondanám, hogy szigorúak, de gyakran mondanak nemet olyan dolgokra, amiket szeretnék. Jó, néha olyat szeretnék, amit én sem engednék meg a gyerekemnek, szóval megértem. :D Október végén leszek 17 éves, 7 hónapja van barátom és anyukám tudja, hogy már lefeküdtem vele, apukámnak nem meséltem, de gondolom sejti. Viszont még sosem aludtunk együtt :( Nyáron egyszer szóba hoztam, hogy mi lenne, ha ott aludhatnék, de azt mondták még korai és amúgy is azt szeretnék, hogy majd ő aludjon nálam,de semiképp sem mostanában. Mivel jövőhét vasárnap lesz a névnapom szombat este moziba mennénk és szeretném, ha utána itt aludhatna. Szerintetek, ha nyáron egyértelműen nemet mondtak, de azóta ugye komolyodott a kapcsolatunk akkor megkérdezhetném? Vagy várjak még hátha maguktól szóba hozzák? Na, ezt nem hinném :) Ti megengednétek ilyen esetben, hogy ott aludjon a gyereketek szerelme?

17/L


2019. szept. 26. 20:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18%

21!


Aztán miért? Felétek a gyerek dönt? Felenk a felnőtt. Amíg az én házamban el, addig én döntök, ő csak kérhet. Nem hoz oda senkit, nem festi feketére a falat, nem adja ki albérletbe a szobáját. Megkérdezheti tőlem, hogy lehet e. Az én lányom 16 éves. Tisztában van vele, hogy kb mindent lehet, ha normálisan kérdez. De mivel az anyja vagyok, engem ne utasítson, helyettem ne döntsön, engem ne állítson kész tények elé.

2019. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Azért a hülye liberális nevelés meglatszik. Igenis, a szülőtől kérdezze meg a gyerek a dolgokat, amíg otthon lakik.

Kérdező, mit válaszoltak? Nem írtad meg, de drukkolok, hogy sikerüljön!

2019. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg ilyen szépen normálisan hogy nálatok alhat-e a barátod. Gondolom a jegyeiden nem ront, nagyon remélem hogy védekeztek rendesen. NEM megszakításosra gondolok. Ha amúgy ismerik és jól kijönnek elóbb-utóbb megfogják engedni. De ha előbb nem, max akkor akikor egy éve együtt lesztek.
2019. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Tegnap rákérdeztem, de azt mondták még átgondolják. Valószínűleg megengedik csak nem akartak túlságosan engedékenynek tünni szerintem :)
2019. szept. 28. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!