Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a szüleimnek? 19/L

Figyelt kérdés

elmentünk egy koncertre pénteken az egyetemi csoporttársakkal. Úgy volt, hogy 11ig tart aztán hazamegyek, de kedvünk lett tovább menni egy másik helyre. Ezt gyorsan megírtam sms-ben a szüleimnek. Nem válaszoltak rá, csak 1.30 fele, hogy késő van. Lassan el is indultam haza, de lekéstem a buszt + közben lelkiztem egy barátnőmmel és annyira elment az idő, hogy kb 4 re értem haza. ( amikor már a közelbe voltam, írtam a szüleimnek)

Hazaérek, látom, hogy ébren van apám. Mondom, hogy megjöttem, erre az első szava az, hogy kit érdekel, mikor iratkozom ki az egyetemről ha ezt akarom csinálni, hogy csak bulizok minden hétvégén.

Ez a 2. évem a suliban egyébként, előző 2 félévben 4,8 és 4,95ös volt az átlagom


2019. szept. 29. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Neked van igazad. Elmúltál 18. Illendően értesítetted őket, hogy később érsz haza.

Annyit a szülők védelméről, hogy az is természetes, hogy aggódnak.

Majd ha neked is lesz egy 19 éves lányod megtudod. Sőt, ha a párod csak egy órát fog hazamenet késni, akkor is izgulni fogsz.

2019. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Izgultak miattad, ezen nem változtat az sem, hogy már fiatal felnőtt vagy.

Szülőknek komfortosabb az, ha fiatal felnőtt gyermeküknek komoly párkapcsolata van, mert a szingli életmódhoz kapcsolódó piás éjszakai bulizásokból lehet a legkönnyebben baj, nem tetszik nekik, hogy ez az életmódod.

A párok is elmennek könnyűzenei koncertekre, de amikor vége, akkor már nem maradnak ott, van jobb programjuk éjszakára. ;) A balesetek meg tánctéren is főleg akkor vannak, amikor már sok ott a piás, nem kell hogy te legyél az, elég ha rád esik egy...

2019. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Miért írtad ide, mennyi volt a tanulmányi átlagod? Apád nem azért volt ideges, mert nem tanulással töltótted az éjszakát, hanem mert aggódott érted.
2019. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Elmultál 18 azt csinálsz amit akarsz.Persze terítékre kerül az amíg az én házamban laksz...duma de attól azt csinálsz amit akarsz ráadásul nagyon jó jegyekkel.Nem tudom mit akarnak még tőled
2019. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Én összepakolnám a cuccaidat! Az élet nem a bulizásról szól! Ha bulizol mikor dolgozol? Ki teremti neked elő a pénzt a bulizásra? Ha dolgoznál és magadat látnád el ezzel azt mondanám könnyebben gondolkodnék, de akkor arra is gondolnék, hogyha van pénzed de így elcseszed bulira akkor a keresett pénzből elmehetnél egy albérletbe is ahol nem kellene a szüleid panaszát hallgatni! Nekem az a meglátásom, hogy annak ellenére hogy egyetemista vagy minden tekintetben hülye vagy! Ha nincs pénzed és a szüleid finanszírozzák ezt azért, ha megvan azért, mert elcseszed, azaz nem gyűjtesz! És ne haragudj hogy felületesen kezelem a témát a kérdésed kommented is felületes! Mivel nincs benne minden részlet
2019. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Retardáltak.

Majd lesz saját lakásod és nem kell a fogyikkal érintkezni.

2019. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Felnőtt vagy+írtál egy SMS-t. Értem,hogy aggódtak a szüleid,de nem vagy te már 7 éves.

Apádat pedig azért nem értem,mert így is jó az átlagod,szóval nem kéne a hétvégét is végig tanulni.

2019. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Nincs igazuk. Felnőtt nő vagy, akkor mész haza, amikor akarsz, ráadásul szóltál is nekik.
2019. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!