Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek felnőttk...

Van itt olyan, akinek felnőttként kisiklott az élete, mert úgy érzi, a szülei sosem törődtek igazán vele?

Figyelt kérdés
Én a húszas éveim második felében járok. Depressziós vagyok, teljesen motiválatlan. Már régóta küzdök ezzel, de még pár éve is tudtam teljesíteni és tudtam életvidám lenni. Most meg már úgy érzem, semmire nincs erőm, nem tartom be az ígéreteimet, lekésem a határidőket, nem tudok szembenézni az életemmel, ami úgy érzem, meglehetős kudarc. Próbáltam mindig megfelelni a szüleimnek, de úgy érzem, ők ezt nem viszonozták. Soha nem figyeltek rám, csak hagytak nőni, meg megadták, amire szükségem volt, de semmit nem foglalkoztak velem úgy napi szinten. Én meg épp ezért valahogy úgy érzem, semminek nincs semmi értelme, mert úgysem figyel rá senki. Fantasztikus lehetőségeket hagytam ki azért, mert úgy éreztem, nincs értelme semminek. Nem tanultam meg a saját vágyaimat követni, ezért el vagyok veszve. Néha azt érzem, hogy egy kis odafigyelés ki tudna hozni ebből, ha őszintén leülnének velem és elmondanák, hogy szerintük milyen vagyok, mik a képességeim, mire vagyok képes. Úgy tudom, ezt hívják hiánymotiváltság szindrómának. Ebből sose lehet kikerülni? Mindig azt fogom érezni, hogy semmit nem érek, amíg valaki nem ismer el meg nem szeret?
2019. szept. 29. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipoben jarok, csak en a 20-as eveim elejen es meg vannak celjaim, de minden ejszaka sirva alszom el. En el szeretnek menni pszichologushoz, hatha segit... De lehet nem jut ra penz megint :s
2019. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valami csak érdekel. Hobbi segít. Ott hasonló érdeklődésű emberkékkel találkozhatsz, részese lehetsz egy csapatnak.
2019. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Debreceni Évi válasza:
96%
Nagyon sok felnőtt ember van aki így érzi de nem mer ebbe belegondolni nem véletlen a sok alkoholista,drogos,játékfüggő.Úgyhogy ezekhez az emberekhez képest te előbbre jársz hiszen ki mered monfani jó utón vagy
2019. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Bármi, amit hivatásként csinálsz, amiben ha elmerülsz, a külvilág "megszűnik számodra" segíthet.
2019. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Próbálj magadért tenni , most mar élet halál a játék , a tét az életed.

Az , hogy nem törödtek veled , tragikus , kérdés az , hogy mégis ezek ellenére mit tudsz kihozni magadból , a helyzetedböl .

Nagyon nagy hátrány , az biztos , nagy lemaradás, amit sokan nem tudnak soha behozni , egy élet nem elég .

Mentális , emocionális és sok esetben anyagi hátrány .

Tanácsom az , hogy legalább ne nehezitsd tovább a helyzeted meggondolatlan lépésekkel , gyerekvállalás , peldaul , sokan menekulnek ebbe , hogy érezzék , hogy fontosak valakinek , hogy aztan konstatálják , hogy perpetuálták a gyerekuk szamara ugyanazokat a körulmenyeket .

Penz nelkul ugye koran kell beadni bölcsibe öket , nincs idö es penz megsem annyi, amennyi kéne

2019. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Ennyi idősen az ember már rá szokott jönni, hogy magára számíthat és nincsenek elismerések. A saját sorsod a kezedben, kár a szüleid hibáztatni.
2019. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre annyi válasz van, hogy rettenet, de a jó választ csak te tudod. Kinek mi segít. A kedvenc idézetemet a kungfu pandában hallottam... És igaz! A múlt történelem... Van akit vernek, meg nem is gondolok bele, de túllép rajta. Az élet rövid, engedd el a rossz dolgokat! És ha az kell, hogy elmondja neked valaki mire vagy képes, elmondom: mindenre képes vagy ami emberileg lehetséges, csak akarat kérdése! Hiánymotiváltság szindróma???? Sok az időd...
2019. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolában 5-ös tanuló voltam, és a szüleimet sosem érdekelte. Középiskolában folyamatosan romlottak a jegyeim, a végén évet kellett ismételnem. Igazából volt valami gyenge próbálkozásuk, de valójában sosem érdekelte őket. Apám egyszer ittas állapotban annyit mondott őszintén, hogy ahhoz képest, hogy nem neveltek, egész jó ember lett belőlem. Én addig sosem gondoltam ebbe bele, de valójában így volt, sosem akartak belőlem semmilyen embert faragni, és ilyen is lettem, semmilyen. Nem tudtam mit akarok, nincs önbizalmam, és az az igazság, hogy nem is akartam semmit az élettől. Nem vágytam semmire, se pénzre, se karrierre. Akármibe belekezdtem az életben, kudarcot vallottam.

Most 30 évesen igyekszem más irányba terelni az életem, be fogok iratkozni egy tanfolyamra. Azt vettem észre, hogy egy bizonyos dolog, az állatok iránti szeretetem, olyan hatalmas energiákat indít el bennem, amin saját magam is sokszor megdöbbenek. Úgyhogy szeretnék ezzel kezdeni valamit, mégha lószart fogok vele keresni, akkor is. De legalább érezzem azt, hogy élek, és azt csináljam, amit szeretek.

2019. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Én is a 20-as éveim második felében járok, a cipő hasonló... Hogy mi miatt, az jó kérdés, valószínűleg ez egy ok a sok közül.

Nem tudom őket hibáztatni érte, a munka + a házi- és a ház körüli munka mellett egyszerűen nem maradt energiájuk és idejük rám. De nem is tudtak volna mit kezdeni velem, nincsenek azon a szinten intellektuálisan - lehet ezért lepontozni, attól még tény.

Egy rakás szerencsétlenség lett belőlem, aki semmire és semmiben nem jó. Amíg tanultam, pontosabban oktatási intézményekben töltöttem a napjaimat, az valamennyire "összetartott", bár értelme annak sem volt. Utána leépültem, szétcsúsztam.

2019. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két dolog segített:


Egyrészt meghalt apám aki a fő forrása volt a gondjaimnak, becsmérlésemnek. Így már nem kaptam újabb szar dolgokat tőle, és elkezdhettem "építkezni" lelkileg.


Másik, hogy elkezdtem dolgozni, csinálom elég aktívan és jól is. Ennek megvannak a pozitív visszajelzései, akár munkatársaim, akár mások részéről. Illetve anyagilag is jól vagyok, megvehetek dolgokat, lett jogsi, céges autó és tudok félre tenni is.


Illetve a munka során megtanultam (építőipar), hogy minden problémát meg kell oldani. Akár tetszik, akár nem, akár nyerünk, akár nem. Nincs olyan, hogy nem akarom, nincs kedvem, nem lehet otthagyni egy projektet, munkát. Másrészt ha valami szarul sikerül, akkor sem dől össze a világ, fel lehet állni és majd lesz jobb is.


MEnet közben megtaláltam a hobbijaimat is, vonat fotózás, bringázás majd tűrázás. Ez utóbbival új ismeretségeket, közösségeket is megismertem, és olyan dolgot csinálok ami kvázi nem verseny, csak magad kell legyőznöd, magad ellen versenyzel, hogy minél többet, messzebbre, gyorsabban mész.

2019. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!