Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleid mióta kezelnek...

A szüleid mióta kezelnek felnőttként, mit tettél le az asztalra amivel meggyőzted őket, hogy a kapcsolatotok egy új szakaszba ért ahol már egyenrangú felek vagytok?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy emlékszem, nem volt egy éles határ. Ahogy felnőtt lettem felnőttként kezeltek
2019. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
94%
Nekem volt egy ilyen fura átmenet ahol szigorúak voltak mert gyerek vagyok, de velem intéztettek dolgokat mert ők nem tudták megcsinálni. Ez 12 éves koromban kezdődött, onnantól velem csináltatták a különböző pénzigénylési nyomtatványokat (gyerekvédelmihez, szociális támogatáshoz, ilyesmikhez). Ugyanakkor nem mehettem sehova, nem dönthettem el hogy pl. milyen frizurám legyen, mert ahhoz még kis hülye voltam. Olyan 14-15 évesen már magamnak szereztem pénzt pályázatokból és ösztöndíjakból, sőt, a családnak egy új hűtőt is egy szociális pályázat beadásával. Ugyanabban az évben volt az első eset amikor elkaptam anyám kezét amikor meg akart ütni és közöltem hogy még egy ilyen és látlelet, családsegítő lesz a következő állomás. Onnantól kezdve hirtelen felnőttként kezeltek. Illetve közrejátszott az is, hogy miután többször elvették a pályázott pénzemet, egy idő után nem adtam oda, hanem megvettem magamnak a ruhát és a tanszereket (elvileg azért vették el a pénzt, hogy iskolakezdésre költsék, gyakorlatilag anyám közölte hogy a tavalyi füzeteim még jók és a családsegítőben túrt pár 3 számmal nagyobb ruhát, ellenben a pénzt nem láttam többet). Szóval amikor hazavittem a frissen vásárolt cuccokat, közölték hogy oké de soha többé nem kapok semmit. És ezt be is tartották az elkövetkező 10 évben. Én egyébként sajnálom, hogy ehhez ez kellett.
2019. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Amikor elköltöztem otthonról egy másik településre és lett tartós párkapcsolatom és munkahelyem. Ehhez hozzátartozik az is, hogy a személyiségem is kiforrott, független is lettem minden szempontból. Rájöttek, hogy felnőttem gondolom.
2019. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem kezeltek egyenrangú félként sajnos, viszont mikor betöltöttem a 18-at akkor azt mondták hogy mostmár nem felelnek értem. Pedig elvileg mostmár teljesen leváltam tőlük, 19 éves vagyok, külön élek, dolgozok. Mégis ha találkozunk mindig kibukik, hogy mióta vagyok ilyen meg mióta van nekem "véleményem" milyen dolog az már.

Sajnálom, talán erre a kérdésre a válaszom nem lesz túl hasznos mert nincs normális családom :D

2019. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Mióta férjhez mentem.Még huszonéves koromban is ők mondták meg,hogy mit tehetek és mit nem.
2019. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
A diplomámat. 5 év kőkemény tanulás, nyári munka a tandíjra
2019. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
14 éves korom óta 'építgettem'. Ez egy folyamat. Aki nem vívja meg a tini harcait, az nem lesz 20 évesen se felnőtt. Következő lépés, amikor dolgozni kezdtem, 19 évesen. A következő, amikor elköltöztem.
2019. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez soha nem történt meg édesanyám részéről, neki mindig is a kisfia maradtam. Nem volt ezzel semmi baj, ő ilyen volt és kész, engem nem zavart. Apám inkább elfogadott felnőttnek, főleg édesanyám halála után.
2019. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Középiskolásként már elmentem egyedül is ruhát venni, nem csak anya kíséretében. Az elején elengedtek 9ig/10ig "bandázni", a középsuli végére kimaradhattam 3ig is, ha jól tanultam, de ebből nem volt túl sok alkalom. 15 évesen elengedtek 20kmre vonattal, 18 évesen elengedtek 120 kmre autóval. Aztán egyetem miatt elköltöztem, szobát béreltem 100+ kmre otthonról. Ők segítettek felköltözni, be is vásároltak nekem. A többi albérletbe már én költöztem át, magamnak vásároltam be. Egy idő után nem kértem pénzt a szobabérlésre és rezsire, hanem megkerestem az árát, de költőpénzt még kaptam tőlük. Most 23 évesen tartok ott, hogy már nem szorulok segítségre és tényleg csak látogatóba megyek haza, már nem élek minden hétvégén otthon. Előfordul, hogy ők hívnak meg valamire, és ugyanez fordítva is. Egy dolog nem változott, karácsonyra még mindig kapok tőlük komolyabb ajándékot (utoljára 30k értékben), de nem várnak viszonzást, ők olcsóbb ajándékot kértek.

Bocsi a hosszú válaszért, de nem tudom hol húznám meg a vonalat. Ha valahol nagyon muszáj, akkor az első értelmes fizetés és az önfenntartóság különélés mellettnél tenném.

2019. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Amikor egyedül kezdtem intézni az ügyeiüet. 18 évesen elköltöztem a sulim miatt, bár a lakást ők fiuetik de mindent egyedül intézek.
2019. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!