Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ciki vissza...

Szerintetek ciki vissza költözni a szüleimhez 4 év után?

Figyelt kérdés
Ahogy 18 lettem egyből elköltöztem a pasimhoz. Akkor nem becsültem meg a szüleim. Lázadtam. Mostanában sokat járok hozzájuk, többször is ott maradok. A pasimmal megromlott a kapcsolatunk, belebetegedtem a sok sresszbe. Idegileg ki vagyok. De úgy érzem ha vissza mennék a szüleimhez akkor beismerném, hogy elbuktam. Mindig mondták, hogy az lesz a vége h majd vissza jövök.. és elég cikinek érzem, hogy mindig azt akartam bizonyítani, hogy én milyen jól elvagyok, közben meg nem.. Máshova nem tudnék menni, sajnos ahhoz nincs elég pénzem ,h külön lakásba fentartsam magam.. De úgy érzem megkönnyebbulnek végre ha lelephetnek innen és úgy érzem akkor rendbe tehetem az életem. Egyébként a szüleim nagyon rendesen, mindig várnak haza. Támogatnak amiben csak tudnak. Csak megalázónak érzem h vissza megyek.. ti mit gondoltok erről??
2019. okt. 2. 08:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem az. Sokan mèg otthon laknak a szüleivel ennyi idősen is. Kérj bocsánatot tőlük es hogy segitesz amiben csak tudsz. Sztem megertik.
2019. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem ciki.

Az én lányom is külön él. Ha úgy alakul bármikor vissza költözhet. Pici a szobája. De az egy nyugodt hely marad számára. Akár 20 év múlva is. A fiamnak is. (ő még itthon lakik). A feleségemnmel mi mindig az ő otthonuknak is tekintjük a kis lakásunkat. Akár hogy is alakul. Ez egy biztos pont a számukra.

Ne érezd megalázónak. Ők a szüleid.

Írtad, hogy nagyon rendesek. Akkor még pláne ne gondolkodj rajta.

2019. okt. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Egy normális szülő mindig szívesen látja viszont a gyermekét, ha szereti, és tudja, ha bajban van, és menekül. Szóval nem ciki. 33/F
2019. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem leszel kevesebb a szüleid szemében, ha beismered, hogy megromlott a kapcsolatod. Beszélj velük és költözz vissza! Te is érettebb vagy már, a szüleid is megértőek lesznek (remélem!), bízom abban, hogy jól alakul majd az életed.
2019. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Én szülőként rosszul érezném magam, ha a felnőtt lányom aki bajban van, azért nem kér segítséget az anyjától / apjától mert cikisnek tartja. Ha bajban vagy, ha segítség kell, akkor hova fordulj ha nem a szüleidhez? Biztos vagyok benne, hogy ők nem tartják cikisnek, és azonnal segítenek. Merj lépni, és ne azzal foglalkozz, hogy ciki vagy sem.
2019. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Senki szemében nem leszel kevesebb, nem azt jelenti, hogy "élet iskolájában kudarcot vallottál", sokan még szülőkkel élnek azért is, mert a mai világban albérlet árak magasak, valamint, gyűjteniük, félretenniük is könnyebb.
2019. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
49%

"Ahogy 18 lettem egyből elköltöztem a pasimhoz." - Kérdező, az én párom is ez csinálta, és 3 év után ő is visszaköltözött a szüleihez - 2-3 hónapra... aztán azóta megint együtt élünk már 19 éve...:)

Szóval úgy tűnik, ez egy ilyen "törvényszerű" kis kanyar... a szüleidnél meg az lesz a problémád valszeg, hogy miután önálló felnőttként éltél megint gyerek-üzemmódba kell kapcsolnod, és ezt az ember nemigen viseli...

2019. okt. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
46%

Cikinek elég ciki, mert nyilván nem volt felhőtlen az elköltözésed és a visszaköltözéseddel azt bizonyítod, hogy igazuk volt.

Ellenben sokkal cikisebb egy szar kapcsolatban őrlődni, mint beismerni, hogy hoztál egy rossz döntést.

2019. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Hasonló helyzetben vagyok. 21 évesen elköltöztem a barátommal, 24 évesen pedig haza pakoltam. Nekem lett volna hova mennem, de nem tudok huzamosabb ideig egyedül lenni és az albérletet is pénz kidobásnak éreztem mikor itthon van az üres szobám. Egy ideig visszalépésnek tartottam, azt gondoltam elbuktam és nem volt túl jó érzés. Viszont nem bánom, hogy így történt, a szüleim nagyon örültek neki és legalább a húgommal is újra szoros a kapcsolatom. Ne érezd magad rosszul, egy elromlott kapcsolatban élni kényszerből szerintem mindennél rosszabb.
2019. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%
Szülőkkel élni nem ciki, visszakullogni ciki, de csak addig, míg kibököd, hogy haza szeretnél jönni. Ezt is csak te fogod cikinek érezni, a szüleid nem. Lesz egy pár kényelmetlen heted, mert ez egy újabb életmódváltás, de remélhetőleg tanultál a dolgokból és a jövőben megfontoltabban hozol párkapcsolati döntéseket.
2019. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!