Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolattartás akadályozása....

Kapcsolattartás akadályozása. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Különélő szülő vagyok. 2017ben lett jogerős a gyermekelhelyezés. A lányomnak még akkor vettem egy mobilt és kapott hozzá egy előfizetést hogy tudjuk tartani a kapcsolatot. Ezzel tegnapig nem is volt gond. Viszont tegnap nem tudtam elérni a lányomat, kisípolt a telefonja. Egy másik számon (a vele együtt elő szülőén) megcsörgettem és elmondta, hogy a vele élő szülő elvette a tőlem kapott telefont, nem hívhat engem, csak a vele élő szülő telefonján érhetem el, max 10 percet beszélhetünk. Az ítéletben nincs rögzítve a telefonos kapcsolattartás, és jelzem, eddig nem is volt gond. Nem zavartam a családi életüket, mindig normál időben és nem hosszan beszéltem vele. Mit lehet tenni? A gyerekjólét nem játszik, ők nem segítenek. A gyámhivatalba írtam, de abból ki tudja mikor lesz vmi. Rendőrségen fel lehet jelenteni lopásért? Teljesen kétségbe vagyok esve. Ha valaki tud használható és gyors megoldást szívesen fogadom. Nem igaz, hogy mindent megúszik büntetlenül.
2019. okt. 4. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezen csak a Gyermekjóléti Szolgálat tud segíteni! Hogy érted hogy ők nem segítenek?
2019. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Savlekotő ***** válasza:
85%
Gondolom anyuka az említett vele élő szülő...Forintot nem érdemelnének az ilyen nők,akkor félre állna a szája itt is anyukának ha nincs kapcsolat hát nincs pénz se.. Menj ügyvédhez,mert csak rosszabb lesz,beindult az elidegenítési akció a bosszú,készülj fel pár év és a lányod azt se fogja tudni h élsz e v anyuka a képére formálja h csak pénzért dörgölőzzön hozzád..
2019. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Többször jeleztem a gyerekjólétnek, akik mindig mindent rendben találtak a gyereket nevelő szülőnél.Legutóbb, pont a héten telefonon jeleztem, ahol elmondták, hogy hagyjam békén a családot, meg őket is, egyébként is én zavarom az életüket.
2019. okt. 4. 22:48
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. Igen, ettől félek! A pénz az jó neki, de mást nem akar teljesíteni a szülő. A telefont én fizetem. Miért veszi el? Nem az övé, hanem a gyereké!
2019. okt. 4. 22:50
 5/14 Savlekotő ***** válasza:
81%
Hagyd békén a családot,ez komoly? Pénzed nem zavaró? Ha ezt mondták,onnantól elzárnám a pénzt,aztán anyuka vagy teszi ami a gyerek érdeke v keres uj apukát aki eltartja eteti fizeti sz iskolát stb,még aprót se adnék semmit,kapcsolatot se tartanék mert minek. Én nem fizetnék,bár az ilyen ostoba nők a saját gyerekükkel csesznek ki mert az apukák megunják megutálják a nő miatt a gyereküket,csinálnak ujat v eltartják az uj nőét,azt viszik nyaralni a régi meg anyuka miatt eheti a kefét és nem lesz apja..
2019. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Te nem nő vagy Savlekotő, ugye?
2019. okt. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, bekocogsz a rendőrségre, és feljelented az exed.

"Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2019. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Próbálkozhat a gyámhivatal áll is,ha a család segítő nem partner ebben. Igazából ha ügyvédet fogatsz is,akkor is eljut a gyámügyhöz a dolog,mivel kiskorúról van szó. Lehet még igazságügyi szakértőt is bevonni,aki a gyermeket fogja megkérdezni arról,hogy ô mennyire szeretnê veled tartani a kapcsolatot. Gondolom,már nem olyan pici,ha telefont kapott tőled,de én a helyedben arra törekednék,ami a gyerek érdekeit szolgálja
2019. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Feljelentheted a rendőrségen a gyerek anyját.A gyámhivatal nem fog segiteni.De előbb próbálj meg beszélni vele,mond,hogy elzárod a pénzcsapot amig nem engedi,hogy a gyerekeddel beszéljél.
2019. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért, már bocsánat, de én elgondolkodnék azon, hogy mennyi csesztetés kellett ahhoz, hogy már a gyermekjólétisek is elküldjenek melegebb éghajlatra.
2019. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!