Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolattartás akadályozása....

Kapcsolattartás akadályozása. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Különélő szülő vagyok. 2017ben lett jogerős a gyermekelhelyezés. A lányomnak még akkor vettem egy mobilt és kapott hozzá egy előfizetést hogy tudjuk tartani a kapcsolatot. Ezzel tegnapig nem is volt gond. Viszont tegnap nem tudtam elérni a lányomat, kisípolt a telefonja. Egy másik számon (a vele együtt elő szülőén) megcsörgettem és elmondta, hogy a vele élő szülő elvette a tőlem kapott telefont, nem hívhat engem, csak a vele élő szülő telefonján érhetem el, max 10 percet beszélhetünk. Az ítéletben nincs rögzítve a telefonos kapcsolattartás, és jelzem, eddig nem is volt gond. Nem zavartam a családi életüket, mindig normál időben és nem hosszan beszéltem vele. Mit lehet tenni? A gyerekjólét nem játszik, ők nem segítenek. A gyámhivatalba írtam, de abból ki tudja mikor lesz vmi. Rendőrségen fel lehet jelenteni lopásért? Teljesen kétségbe vagyok esve. Ha valaki tud használható és gyors megoldást szívesen fogadom. Nem igaz, hogy mindent megúszik büntetlenül.
2019. okt. 4. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek? " ez fontos szempont
2019. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

ezért a gyerektartást nem szüntetheti meg

lévén a gyerektartás fizetése kötelessége a külön élő szülőnek

amíg a láthatás és a kapcsolattartás jog

két külön dolog !!!


amúgy első körben ajánlott levélben szólítsd fel h ne akadályozza a kapcsolattartást (ügyvéddel írasd meg a levelet)

ha mégis így csinál akkor jelentsd fel a rendőrségen ...

2019. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%

Álljatok már le okostojások. Ki mondta, hogy az anya akadályozza a kapcsolattartást? Feketén fehéren leírta a kérdező, hogy a másik szülő telefonján elérheti. Tehát NEM akadályozza a kapcsolattartást.

Nem véletlenül zavarta el a gyermekjóléti sem a kérdezőt a búsba....

2019. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%

akadályozza mert megszabja a szabad kapcsolattartást azzal h csak az ö telefonján és max 10 perc, megszabott időintervallumban...

ez akadályozás!


a gyerek, másik szülő által vett és fizetett telefonját nem veheti el

akkor tessék visszaadni a külön élő szülőnek...

2019. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!