Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan becsüljem meg jobban...

Hogyan becsüljem meg jobban anyát?

Figyelt kérdés

Csúnyán hangzik, de ő számomra sokszor energiavámpír. Sajnos sokszor nem is becsülöm őt semmi miatt.


Nem igazán szerették őt a szülei, támogatni sem támogatták soha, amikor évekig rájuk voltunk szorulva, akkor lelkileg bántották őt, nem törődtek velünk. Mindig a húga volt a kiskedvence a családban.


Viszont emellett vannak rossz tulajdonságai is, amik teljesen idegesítenek engem. Például úgy érzem, hogy nem eléggé talpraesett, nem tudja irányítani az életét, érzelmeit, nem tudja úgymond jól forgatni semmiben sem a lapokat. Sokáig volt munkanélküli, 2 házassága ment tönkre, stb.

Amikor hazaérek a munkából, ő már itthon van, rögtön panaszkodik magáról, ez a baja, az a baja, azt nem veszi észre, hogy én nem beszélek magamról semmit, mert nem tud semmiben felnőttes, hasznos tanácsot adni, de ő már magyaráz, mártírkodik. A jelenlegi élettársáról is 0-24 panaszkodik nekem, de ha adok tanácsot bármiben is, nem fogadja meg, nem változtat semmit, jövő héten ugyanez a nóta megint naphosszat,fejlődés nélkül. Hétvégén bezzeg enyelegnek, engem meg egész héten lehúzott a problémákkal. Folyamatosan beszél, folyamatosan hallgatni kell őt, az értelmetlen panaszkodásait, vagy szája jártatását (mert tényleg semmi értelmes nincs benne).


Viszont emellett szeretni akarom őt, és kihasználni, hogy még együtt vagyunk, stb... De egyszerűen nem tudom, mert olyan, amilyen...


Volt valaki így? Mit tegyek? Tudom hogy egy szörnyeteg vagyok, de egyszerűen hülyét kapok tőle...


22L


2019. okt. 6. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám hogy ezt érzem. Keveset lennék otthon. De valószínűleg nem könnyű életút van mögötte. Írásodból, megfogalmazásodból nem egy idiótát nevelt. Egyedül az nem könnyű.
2019. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hú basszus, csak ennyi? 😃

Azt hittem, már lesz legalább vagy 10 komment 🙂


De köszönöm... Tényleg nem könnyű... Mondom is neki, hogy ne beszéljen már annyit... Meg figyelek rá, érdeklődök, segítek... Próbálok minél tiszteletteljesebben, kedvesen beszélni vele, megérteni őt is. Belegondolni is rossz hogy egyszer nem lesz már nekem.

2019. okt. 6. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ez így van. Én sem tudtam elképzelni az életem nélküle, tragikusan korán vesztettem el Őt. Azért se tudtam az előbb használható tanácsot adni, mert a maradék életem odaadnám, ha egyszer még beszélhetnék vele. De ez kizárt.
2019. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Istenem 😔 Nagyon sajnálom!

Ha még szeretnéd velem osztani, akkor nyugodtan, nagyon megköszönném! Annyit szabad kérdezni, hogy hány éves vagy és milyen nemű?

2019. okt. 6. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most az anya szempontjából írók.


Hasonló vagyok mint anyud, kivéve a ferjeket. Én is mindig panaszkodtak.

Mást meg sem hallgattam.


Ki kell őt zökkenteni. Kommunikáció.

Egy kicsit hagy mondja majd szakítsd félbe.


Nézd meg mire panaszkodik. Abba próbálj segíteni.

Vidd el fodrászhoz, kormoshoz.


Emlékezz arra amit szerettél benne.

Mondjukt finom tejbegrizt főzött 10eves korodba. Amit tudsz.


Hidd el érzi, hogy lenézed, utálod.

Azért is csinálja,egy kis figyelem felkeltés.


Csinálj egy kis próbát vele.

Holnapra lenne egy kis kereséd hallgassa már meg, a .... Hangoskönyvek.


Itt ő fejlesztő könyvekre gondolok..

Pl Tolle, Brian Tracy stb.


Kérd meg hogy mesélje el mert a kolleganok ajánlottak.

Vagy valami ilyesmit talalj ki.


Az lenne a lényeg, hogy fontosnak erezze magát, és kezdjen önfejlesztésbe.


Nagyon nehéz élete lehetett. W

Sajnálom őt, de téged is.

2019. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!