Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy elakarok költözni azzal a fiúval, akit ők nem nekem szánnak? Ennyire kevés anyagihelyzetből kivitelezhető? Ti mit tennétek? Várnátok amíg a másik fél is dolgozna?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 4 hónapja dolgozom, elég keveset kapok, de jól tudok bánni a pénzzel. Több, mint 4 éve vagyok együtt a 23 éves párommal, ő még nem dolgozik, tanfolyamra jár, így neki nincs megspórolt pénze.

Nagyon szeretem a szüleimet, és tisztelem őket, de soha nem engedték a saját életemet élni, főleg a kapcsolatomba szóltak bele legtöbbször.

Tudom, hogy nekik kevés ez a fiú, nem tartják egy okos embernek, mert nincs diplomája, egyszerű kis "paraszt" családból jött. Tény, hogy nem egy túltanult fiú, de nem iszik, nem cigizik, nem drogozik, szeret engem és tisztel engem, én pedig tiszta szívből szeretem őt. Többször is engedtem, hogy beleszóljanak a szüleim a kapcsolatunkba, sajnos nem voltam túl bátor ahhoz, hogy kiálljak magamért és a barátomért. Természetesen nagyon félek amiatt, hogy egy fizetésből hogy tartjuk el magunkat, (kB havi 165ezer Ft), tudom hogy ez manapság semmire sem elég már, de szeretném a saját életem élni és azzal lenni, akit én szeretek. Ti mit javasoltok?


2019. okt. 6. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha a pasid össze akár veled költözni, miért nem jár a tanfolyam mellet dolgozni? Az is pénz, meg ha nem is olyan hu de sok.
2019. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem fogtok tudni ketten külön költözni 165 ezer forintból. Nézz körül mennyi egy albérlet nálatok. Rezsire, kajára, háztartási cuccokra, takarítószerekre nyugodtan számolj legalább havi 80-at. Bármikor jöhet váratlan kiadás, eladhatják a fejetek fölül az albit stb..

Én nem költöznék el így. A barátod nem tud dolgozni tanfolyam mellett?

2019. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%
Soha ne tarts el egy férfit. Ettől nem modern leszel meg egyenrangú hanem balek.
2019. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a párod nem kezd el keresni addig ne költözz össze vele.Bérelj egyedül egy szobát,úgy még ki tudsz jönni,de kettőtöknek nem elég.
2019. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!