Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondtad el a saját...

Hogy mondtad el a saját gyerekednek, hogy van egy másik gyereked is, egy másik nőtől? Gyerek- vagy kamaszkorban könnyebb ezt elmondani?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban célszerűbb.
2019. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb!


ne mástól tudja meg....

2019. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
amikor hazahozott egy nőt a fiam, aki éppenséggel a lányom volt, kénytelen voltam elmondani neki. nem igazán tartottuk sose a kapcsolatot, lemondtam róla baba korában. igazából meg se ismertem volna, de a nevét tudtam (szerencsére)
2019. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minnél hamarabb annál jobb.
2019. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekkorban. Minél előbb tudjon arról, ha testvére van. Remélem mindkét gyereket ugyan úgy szereted. El nem tudnám képzelni, hogy van két gyerekem és a pi.na (ex csaj) alapján döntsem el melyik a fontosabb és melyiket tekintsem fiamként. Eleve azt sem hagynám, hogy ne hozzam el magamhoz a gyerekem attól még hogy az anyjával lakik, hisz az én gyerekem is ugyan úgy. A kicsiknek meg tudniuk kell ha testvérek. Páromnak van féltesója és nem féltestvérként kezelik és említik egymást, hanem sokszor kihangsúlyozzák társaságban, hogy ők testvérek és nem számít ki az anya.
2019. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor van ciki, ha az apa szarik a másik gyerekére és be kell adni az új gyereknek, hogy mégis miért nem jön látogatóba, ha ő is a testvére. Egy ideig lehet hülyíteni, aztán a gyerek úgyis rájön az igazságra, hogy apu egy gyökér.
2019. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Célszerűbb minél hamarabb. Nem éri meg elsumákolni, az élet kiszámíthatatlan. Nekem elmondták kiskoromban, hogy van egy nővérem apu felől, úgy érzem mindig tudtam. Anyu felőli testvéremnek van még két tesója, a biológiai apja gyerekei. Ő nem mondta el a gyerekeinek, hogy van egy felnőtt fia. Harmincas éveinkben találkoztunk egy randioldalon a fiútesóm öccsévvel. Tetszettem neki, járt utánam és nekem kellett megmondani, hogy van egy közös testvérünk.
2019. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem idősebb nővérem van, már egészen kicsi koromban megismertem, járt hozzánk hétvégente, csináltunk közös programokat, és mivel csak 3 év van közöttünk, így könnyen ki is jöttünk egymással. Szegénynek nem volt teljesen normális az anyja, mindig kitalált indokokkal nem akarta elengedni hozzánk, direkt keresztbetett, amikor tudta, hogy közös programot szervezett apukánk nekünk. Egyszer, mikor még 5 éves se lehettem, engem is megalázott, pedig nagyon ritkán találkoztunk. Nem szerettem. Pár évvel később megszakadt a kapcsolat közöttünk, mert az anyja ellehetetlenítette, kisgyerekként pedig nem lett volna könnyű kiharcolni magunknak, hogy találkozzunk.

Ma már egyetemisták vagyunk, a nővérem, mikor elég idős volt már hozzá, hogy ne ellenőrzigesse az anyja állandóan, megkeresett engem, azóta nagyon sokat beszélünk, találkozunk, ő segített nekem az egyetemen, amikor felkerültem Pestre, azóta még többet találkozunk, és én sem tartom fontosnak, hogy nem egy anyától születtünk. Örülök neki, hogy néhány éve megkeresett engem, és azóta nagyon jóban vagyunk, én is próbálom támogatni őt, amikor valami gond van otthon az anyjával.

Szerintem joga van egy embernek tudni, ha van testvére, mert ez még nem jár együtt azzal, hogy kötelességük tartani a kapcsolatot, meg édes testvérként szeretni egymást. Inkább gyerekkorban érdemes megmondani a gyereknek, esetleg azt is, hogy nem tudnak találkozni, hogy tudjon róla, de elfogadja még kicsiként, és ne tinikorban zúduljon a nyakába, amikor amúgyis labilis a lelki állapota.

2019. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!