Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Ki mit javasol?...

Mit tegyek? Ki mit javasol? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Viszonylag jómódú családból származom, édesapám vállalkozó, édesanyámnak is jó munkahelye van, viszont azt érzem hogy mindketten elhanyagolnak. Anyum nem is beszél velem kb. semmit azon kívül hogy megkérdezi mi az ebéd, illetve mindig lecsesz mindenért. Apum csak akkor szól ha én tudok neki valamibe segíteni. Én bármit szeretnék/kérek semmi nem jó nekik. Most lett meg a jogsim, meg a nyelvvizsgám is. Szerettem volna hogy apum eljöjjön velem vezetni, de egész úton csak b*szogatott, illetve azt mondogatja h a nyelvvizsga csak penzkidobás. Voltunk Budapesten, pár ruhadarabot szerettem volna csak (semmi márkás, csak alap pulcsi, farmer), azt gondolom az után hogy 3 éve ugyanazokat a pulcsikat és gatyákat hordom, ez nem egy nagy kérés, ennek ellenére semmit nem hajlandóak kifizetni. És amióta betöltöttem a 17-et, ők azt várják hogy mindent én fizessek. Egyetemre készülök, előrehozott érettségizek, nyelvvizsgára készülök és még edzeni is szeretnék, kérdezem én hogy ezek mellett van ember aki még tud dolgozni és meg jol is teljesíteni? Vagy talán túl sok mindent szeretnék tőlük? Nem gondolom....

Ti mit gondoltok? Mit kellene tegyek? Azt érzem hogy már nem számíthatok rájuk semmiben és már annyira spórolnak mindenen hogy az már beteges. Viszont nagyon szeretnék megizmosodni, de főzni nem tudok, pénzem meg nincs. Szeretnék egy remek informatikus lenni, de egyszerűen már azon gondolkoztam hogy inkább megölöm magam, mert erre egyelőre kb 0.0000001% esély van. Ezt elmondtam nekik is és kinevettek. Szerintem azt hiszik hogy nincsenek érzéseim és csak azért mert fiú vagyok nem esne jol egy kis törődés, meg azt hiszik nem mernék kiugrani a 10.ről, pedig én ezt már nem bírom sokáig és félek hogy elfog szakadni a cérna egyszer.

Azt kifelejtettem h van egy hugom, aki mindent megkap és akinek állandóan segíteni kell, amit anyum elvár tőlem, és mindig b*szogat is hogy csináljam, de hugom nem is akar tanulni, de direkt szivat engem hogy anya leorditsa a fejem.

Én rosszul vagyok ha otthon kell lennem, és rendszeresen (gáz vagy nem,de) sírok estnéként hogy mikor lesz ennek vége.

Meddig birhatja egy 17 eves fiu ezt?

Kérlek titeket a szitkozodo, ertelmetlen kommenteket inkább el se kezdjétek írni.



2019. okt. 6. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Nezd, jogilag a nagykorusag betolteseig muszaj birnod, de az hamarosan itt van, ugyh kitartas. Azutan pedig melo, egyetem estin v levelezon, szoba berles valahol. Kitartas!
2019. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Koleszbe próbálj meg bekerülni, addig pedig fogakat összeszorítani. Nagyszülők esetleg nem tudnak segíteni vagy beszélni szüleiddel?
2019. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fulár ***** válasza:
70%

A leírtak alapján úgy tűnik,hogy klassz srác vagy!A szüleid pedig....ha leírnám letíltana az oldal!Képben vagyok mert anyám már akkor alkoholista volt amikor még sem sem születtem.Apám pedig elpókerezte a családi házat.Az egész fiatalkorom a nyomorból a verésekből a és a lelki terrorból állt.Ugyan úgy éreztem mint te.De összekapartaminden csepp erőmet és kibírtam amíg kiszabadulhattam ebből a fertőböl és szerencsére nem lettem mentálisan sérült.Vagy ha mégis akkor nem tudok róla.....

Neked is ezt javaslom haver!Szedd össze az utolsó csepp erődet is!Növessz páncélt és bírd ki ameddig kell!És ha eljön az idő egy percig se agyalj azon,hogy mi lesz vagy,hogy lesz csak húzz el onnan a francba!

2019. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Tarts ki meg azt az egy evet,nagykorusagodig, alapozd meg meg egy kicsit a anyagiakat,Minel kevesebbet tartozkodj otthon,a hugod meg ha nem is lenne,vegye eszre hogy nem veszed eszre.es utanna amint lehet lelepni,es kezd a sajat eleted,nem lesz konyu eloszor,de az mar nyereseg,hogy fuggetlen vagy,sok sikert es kitartast kivanok neked
2019. okt. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
18%

ITT NEM TE VAGY A BŰNÖS.Az egyértelmű, hogy a szüleid érzelmileg elhanyagolnak, pedig a közös első vezetések kiváló apa-fia programok lehettek volna. A testvéred viselkedése azt mutatja, hogy anyagilag(!) mindent megkap, de érzelmileg nem. Emiatt egyfajta biztonságot ad neki, ha hatalmat gyakorolhat valami felett, ez vagy te, mivel bármikor elérheti, hogy neked rossz legyen. Lehet, hogy te csak becsúsztál és a cégfelvirágoztatáskor csak nyűg/nyűgös gyerek voltál, míg a húgod esetleg tervezett gyerek, aki nyugodt volt stb.

ELKÖLTÖZÉS: El kell költöznöd! Kezdj el diákmelózni most, hogy a kaucióra legyen pénzed! Mivel a lakhatásod sok pénzt fog igényelni, nem tudsz nappalira járni. Jelentkezz egy levelező képzésre! Fokozatosan állj át a Mekis jellegű munkáról a szakmádba vágóra!

MEGBESZÉLNI: Amikor már teljesen a saját lábadon állsz, akkor kérdezd meg a szüleidet, hogy mi a francot gondoltak ezzel.

2019. okt. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Ne csinálj hülyeséget a MÁSOK hibája miatt!

Jártam ilyen cipőben, azzal az apró különbséggel, hogy rendszeresen vertek is. 18 évesen, egy délután, amikor nem voltak otthon, összepakoltam egy sporttáskába és leléptem otthonról. Dolgoztam, tanultam, lakást béreltem és soha többé nem hagytam, hogy bárki beleszóljon az életembe!

Volak nehéz napok, amikor felkelni is alig akartam, évekig csengett a fülembe a "semmire sem mész nélkülünk" de talpra álltam...

Hidd el, nem a te hibád! Nagyszerű ember leszel, ha ezt magad mögött hagyod!

Soha ne add fel!

2019. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Én azt hiszem, te egy kicsit rosszul látod a dolgokat.


“Viszonylag jómódú családból származom”

Egy panel tizedik emeletén? Miközben mindenen spórolni kell? Biztos, hogy fogalmad sincs a valós anyagi helyzetetekről.



Ennek ellenére:

“Most lett meg a jogsim, meg a nyelvvizsgám is.”


De te ahelyett, hogy annak örülnél amid van...

“ pár ruhadarabot szerettem volna csak”

Hát de mindenre nincs pénz, gyerek. Vagy jelenleg öltözhetsz divatosan, vagy a jövődbe fektetnek, és ők az utóbbit választották.


“És amióta betöltöttem a 17-et, ők azt várják hogy mindent én fizessek.”

Költőien túlzó fordulat az előzmények ismeretében... ezt hagyjuk is.


“Azt érzem hogy már nem számíthatok rájuk semmiben és már annyira spórolnak mindenen hogy az már beteges.”

Hangyabokányit fixálva vagy az anyagi helyzetre, hogy ne nevezzelek pénzéhesnek... tényleg fogalmad sincs, miből éltek, ami nem csoda, hiszen ha nem keresel akkor nem is értékeled a pénzt, csak követelnéd.


“Szeretnék egy remek informatikus lenni, de egyszerűen már azon gondolkoztam hogy inkább megölöm magam, mert erre egyelőre kb 0.0000001% esély van.”

Ó, Drámakiráy, áruld el, miért? Ki vagy tiltva az egyetemekről, vagy mi?


“Azt kifelejtettem h van egy hugom, aki mindent megkap és akinek állandóan segíteni kell, amit anyum elvár tőlem,”

Milyen szomorú sors a tiéd...

“ és mindig b*szogat is hogy csináljam,”

Tehát magadtól semmi kötelességedet nem végzed, csak külön felszólításra?


“Meddig birhatja egy 17 eves fiu ezt?”

Mit? Könyörgöm, mi bajod van azon kívül, hogy nem tudnak neked annyi pénzt adni, amennyit te gondolsz, és elvárják, hogy besegíts otthon? Mit vársz, raboljanak bankot, és ne legyenek kötelességeid csak jogaid? Pénz, pénz, pénz, erről szól a sirámod legnagyobb része!

2019. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Az éremnek két oldala van.

Neked is van igazságod és a szüleidnek is.

A szüleid rövid pórázon tartanak (szerintem, csak azért, hogy elszakítsd és minél hamarabb önálló legyél.)

Kicsit keményebbnek kell lenned és felvenni a kesztyűt.

Van kiút!

Csak kiút van.

Kezdj el némi önálló jövedelemre szert tenni.

És tök mindegy milyen munkával kezded, a lényeg, hogy, ha csak heti pár órát dolgozol, már az is növeli majd az önbecsülésed.

Minden kezdet nehéz, csak rajtunk múlik mennyit teszünk azért, hogy javuljon a sorsunk.

Hajrá!

És soha, de soha ne add fel !!!

2019. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!