Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok és nem...

20 éves lány vagyok és nem csinálhatom azt, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mellette dolgozok, két hónapja van párkapcsolatom. Volt már előtte egy, ami 2 évig tartott, azt végig titkoltam.

Most úgy éreztem, hogy vagyok annyira "nagy", hogy azért ezt már ne kelljen, de még mindig nem nézik a szüleim jó szemmel, ha nála alszok. Vagy ha késő este jövök haza tőle (mindig haza szokott hozni, vagy taxival jövök, tehát nincs mitől félteni engem, ezt még mindig jobban elfogadják itthon, mintha haza se jövök).

Holnap lesz pl. A szülinapja és lesz egy kisebb házibuli, már előre gyomorgörcsöm van, hogy hogy fogom bejelenteni.

Nem mindig veszekednek, inkább csak érzem rajtuk, hogy nem tetszik nekik a dolog, de ez is nagyon bánt engem és emiatt folyamatosan szorongok.

Tudom,hogy felnőtt ember vagyok, de ott van az is, hogy ameddig a szüleim házában élek addig az van, amit ők mondanak. A párom már egyedül él, ő mondta, hogy költozzek oda hozzá, de akkor tudom, hogy haza már nem jöhetnék, ha valami nem jól alakul, egyedül pedig suli mellett nem biztos, hogy el tudnám tartani magam. Szóval megfontoltan szeretnék ilyen döntést hozni.


2019. okt. 11. 02:31
1 2
 1/13 Savlekotő ***** válasza:
14%
Két évig végig hazudtál,milyen család ahol két éven hazudik vki a párjáról,hazudtál volna erről is ha ennyire nem jó a kapcsolatotok. És az h csak a pénzért maradnál otthon h el legyél tartva hát szép mit ne mondjak a kapcsolatod se lehet biztos ha már a szét menés van a szemed előtt h nem kulloghatnál haza ha véget ér a lamour,nem pasi nyakára kell menekülni ha otthon szar. Gondolom hétvégén felnőttként szavazol de 20 évesen azon picsogsz h mit csinálhatsz szülő engedély nélkül a pasiddal?
2019. okt. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
81%
Ne aggódj, 55 éves vagyok és én sem.:D
2019. okt. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Mi a kérdés?
2019. okt. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező# ne is figyelj az ilyen válaszolókra.

Hát sajnos, amíg otthon lakszba szüleiddel, szerintem el kell ezt viseled. De probalj velük leülni

2019. okt. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Előző vagyok # véletlenül elküldtem, meg nem fejeztem be. 😉

Próbálj velük leülni, megbeszélni higgadtan, h te már nem vagy gyerek, ne várják el, h ennyi idősen egyedül legyél. Azt a részét megértem, h arra is gondolsz, h ha oda költöznél hozzá, nem mehetnél haza,ha szét mennétek, mivel nem nézik jó szemmel a párkapcsolatod.

#első válaszoló # szerintem nincs azzal semmi baj, ha valaki előre látó. Nem azt jelenti, h nem érez iránta semmit, csak tudja, h milyenek a szülei.

2019. okt. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha boldogulni szeretnél kompromisszumokat kell kötni.


Ha jó kompromisszumokat kötsz, akkor jobb életnek nézel elébe.


A szüleid féltenek (és az nem baj).

Te pedig igyekszel a magad útját járni (ami ugye nem egyszerű, ha a szüleiddel laksz).


Avasd be a szüleidet, a párodról mondj el nekik mindent, ami elmondható, hogy minél jobban megismerjék. Mutasd be, ha még nem tetted.

Hagyd, hogy lássák a szüleid ki az, aki szereti a lányukat és akit te is szeretsz.


A szülőknek a fő problémát általában az okozza, hogy nagyon kevés információ van arról, hogy kivel/mivel tölti a lányuk az idejét.


(A lányos szülők többnyire már csak ilyenek.)


(Meglátod, minél jobban megismerik párodat a szüleid, annál nagyobb engedékenységre számíthatsz...)

2019. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Jó lenne pontosan tudni, mi a problémája a szüleidnek. Gyanítom, hogy nagyon konzervatív gondolkodásúak, akik értékrendje szerint egy lánynak az esküvőig "nem illik a fiúnál aludni". Ha valóban ez a gondjuk, ezen túl sokat nem tudsz javítani, hiába beszélgetnél velük, de ha más a probléma, azt is érdemes kideríteni. Azt teljesen jól látod, hogy ne költözz addig össze senkivel, amíg nem tudod magad eltartani, mert azzal még inkább kiszolgáltatott helyzetbe hozod magad.
2019. okt. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Ahogy mondani szokták: akkor vagy megszoksz vagy megszöksz.
2019. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs mit szégyellni a pasidon, miért nem mutatod be a szüleidnek? Sokat számítana!
2019. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

2 évig titkoltál egy kapcsolatot, azt hihetik, hogy semmi tapasztalatod, és elsieted a dolgokat.

Legyél velük nyíltabb, mutasd be nekik, talán akkor másképpen állnak a dologhoz.

2019. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!