Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakitsam a szuleimmel a...

Megszakitsam a szuleimmel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok, mar nem lakom otthon. Kiskoromtol fogva sok trauma ert otthon, ebbol kifolyolag az iskolaban, majd az otthoni peldat latva/atelve a parkapcsolatomban is. Mostanaban kezdek rajonni dolgokra, amiket eddig rosszul eltem meg, rosszul gondltam stb. mivel szamomra az volt az adott, amit otthonrol hoztam. Nagyon szeretnek ezeken valtoztatni. Depresszios vagyok es panikbeteg. Elmondtam a szuleimnek, szeretnem veluk lerendezni a multat, de kb. kirohigtek, hogy csak hisztizek, nem letezik ilyen betegseg. Ezzel ugy belem tapostak :( nagyon nehezen nyiltam meg felejuk ezzel kapcsolatban. Kaptam gyogyszert, aminek abbahagytam a szedeset, mert kikeszultem tole. Mintha viz alatt lettem volna. Jarok terapiara, itthonra is kapok feladatokat, csinalom oket becsulettel, erzem is a fejlodest, hogy mindig egy picit tobbre vagyok kepes. Viszont mikor talalkozom a szuleimmel annyira zaklatott leszek, szinte minden felborul akkor. Kotoszkodnek, megbantanak, nem veszik komolyan, amit mondok. Gondolkodtam azon is, hogy negszakitom veluk a kapcsolatot, mert teszek 1 lepest elore, majd talalkozom veluk, es 2-t hatra. Viszont senkim nincs. Se testver, se nagyszulo, se parkapcsolat. :( mit tennetek? Normalis valaszokat legyszi!
2016. dec. 30. 20:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
69%

Fuh! erős kérdés, és hiába a részletes leírás ezt látatlanba még mindig elég nehéz megítélni.

Szerintem egy kis időre szakítsd meg velük a kapcsolatot amíg talpra állsz, jöjj helyre, lógj barátokkal, menj el csajozgatni, élj!

Sajnos a szüleid úgy látszik nagyon konzervatívak a pszichikai betegségekben nem nagyon hisznek, és nem fognak megváltozni.

Ezen túl kell lépni és egy egészséges szülő gyerek viszonyt fenn kell tartani.

Ne okold őket, ők ilyenek, vond le a következtetést és ne hozd többet szóba a dolgot ha nem nyitottak.

Hajrá!:)

2016. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát először is. Akármit teszel ők akkor is a szüleid maradnak. Ahogy az előttem szóló is javasolta, szakítsd meg velük a kapcsolatot egy kis időre. Hátha elkezdessz hiányozni nekik, és megbecsülnek téged. Vagy pedig állj a sarkadra és ha törik ha szakad mond el ezt a sztorit nekik,amit leírtál. Hajrá!
2016. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Nekem Ugyanez a helyzet! :(

Teljesen megölnek lelkileg. Én még azt se tudom tenni, mint te, mert csak 16 éves vagyok, tehát szüleimre vagyok utalva...

Ha tehetném, én biztos megszakítanám velük a kapcsolatot.

2016. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el a "Mérgező szülők"-et, elég durva, kemény könyv minden érintettnek. Nem lehet csak úgy átlapozgatni, mert olyan igazságokat mond ki, amiket még csak nem is sejtesz most.
2016. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy gondolod hogy a kapcsolat megszakítása jó hatással lesz rád akkor nyugodtan. Én úgy értelmezem hogy nem jó gyerekkorod volt és hogy a múltad miatt vagy ilyen lelki állapotba. Ha tényleg komoly a baj akkor szakítsd meg a kapcsolatot.


Ellenben ha tényleg csak az a baj hogy nem értik a depressziótad/pánikbetegségedet akkor próbálj meg egyenként leülni velük és megbeszélni ezt.

2016. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj meg nemet mondani.
2016. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem szabad a szulokkel soha megszakitani a kapcsolatot!! Az elmult par honapban tobb csaladtagom is elveszitette valamelyik szulojet pedig ok sem voltak minta szulok de hidd el hogy most barmit megtennenek hogy vissza kapjak oket. Ok a szuleid es ahogy irtad csak ok vannak neked. Kesobb megbannad ha megszakitanad veluk a kapcsolatot akar egy kis idore is!
2016. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
A Mérgező szülők tényleg jó olvasmány. Én is ajánlom. Egyébként meg nem vagy köteles oyan emberek közelében lenni, akik bántanak vagy rossz érzést okoznak neked. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy a szüleid-e vagy nem.
2016. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A konyvnek utana neztem, eleg kemeny velemenyek vannak rola, kivancsi vagyok ra. Amugy a pszichiater azt javasolta, hogy ha modom van ra, fogadjak orokbe egy kutyat, mert jo hatassal lenne ram. Mit gondoltok? Hallottam mar allatterapiarol. Ez is az lenne?
2016. dec. 30. 23:42
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Ezt ne a gyakorin vitasd meg, hanem a terapeutáddal.
2016. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!