Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja apám elfogadni...

Miért nem tudja apám elfogadni hogy pincér szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Vendéglátó suliba járok 12.be de apám azt akarja hogy egyetemre menjek és közgazdász legyek ahogy ő is. Nem vagyok rossz tanuló de matekból kaptam egy kettest erre rögtön elkezdett kiabálni hogy egy közgazdász nem lehet ilyen szar matekból. Erre világosan megmondtam neki hogy nem leszek közgazdász és nem megyek egyetemre mert pincér szeretnék lenni nem véletlen járok vendéglátós suliba. Erre közölte hogy akkor soha többé ne számítsak rá semmiben és hogy meg fogom bánni. Amúgy ez nem az első ilyen eset volt már... De mindha egyszerűen képtelen lenne felfogni. És ezek után a veszekedések után még nekem van bűntudatom. Miért nem képes elfogadni ezt? Mit tegyek? Költözzek el?

2019. okt. 21. 14:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%

A kettő nem zárja ki egymást. A közgazdaságtan nem csak pénzügy meg számvitel. Tesóm is közgazdász lesz, pesten tanul turizmus-vendéglátás szakon. Jelenleg egy luxus szálloda éttermében dolgozik az egyetem mellett. Nagyon szereti a sulit is a munkát is, csak a kedves vendégek sodorják napi háromszor az idegösszeroppanás szélére.=D

Te is menj, szerezz diplomát és utána még mindig eldöntheted mi legyen.

2019. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Jó de mondjuk én egyeltalán nem akarok egyetemre menni...
2019. okt. 21. 17:12
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem akarsz? Mert nem mindegy, hogy ez csak dacoskodás, lázadás apád ellen vagy van rá komoly okod.
2019. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
36%

El sem hinné, de qurva nagy szerencséd van!

Külföldön óceán járó hajókon keresnek pincért nem kevés fizetéssel, ezt úgy kell érteni, hogy se szállást se ételre nem igazán kell költeni, tehát b4szott sok pénzt össze lehet szedni.

Persze nem egy rövid út, de ez alatt simán osszeszed 15-20 milliót. Azt hiszem 5 évig tart a dolog, de ettől ne ijedj meg. Nagyon sok új emberrel és kultúrával találkozol és sokat fejlődsz az út alatt mint ember. Luxus környezetben az óceánon hajokazni szerintem nem egy rossz dolog :D


Itt nagyon sok tapasztalatot szerzek mint pincér/felszolgáló, de tényleg nagyon sokat és ennek hála nagyobb és nevesebb ettermeknel is szívesebben alkalmaznak majd.


Ne gondold hogy kevés lennél ehhez, mert nem! Ha ez az álmod, akkor úgy is eléred!

Valószínűleg egy közepes angol nyelvtudás kell hozzá és esetleg és nagyon alap német és kész. Igazából még maga a pincér szakma sem kell, mert ott kapsz erre oktatást ha van, ha nincs szakmád.

2019. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
16%
Kettes matekkal hogyan oldod meg fejben egy pillanat alatt, hogy a kihozott számlát oszd háromfelé, és két részre tegyél 15% egy részre pedig 5% borravalót? Csak kérdezem. Mindezt éjfélkor mondjuk, a műszak vége felé.
2019. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%
15: a legtöbb helyen már számítógépes rendszer van. A borravalót meg a vendég nem %-ban szokta mondani.
2019. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
9%

#15, és kettes matekkal szerinted hogy végezné el a közgazdaságit???

Mellesleg azt írta, hogy “matekból kaptam EGY kettest”. Na bumm, a legjobbakkal is előfordulhat. Ettől még simán lehet(ett) a többi jegye 4-5.

2019. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
szerintem
2019. okt. 21. 18:56
 19/26 A kérdező kommentje:
szerintem Egyetem nélkül is lehet valaki sikeres ember. Amúgy angolból és németből jó vagyok és külföldre szeretnék menni dolgozni. Amúgy meg nem kettes vagyok matekból hanem négyes. Életemben egy egyesem volt matekból azért is kaptam apámtól.
2019. okt. 21. 18:59
 20/26 anonim ***** válasza:

Èn sose èrtettem, hogy egy szülő miért akarja ráerőltetni az akaratát a gyerekère

Pláne fenyegetőzni, hogy "ha nem teszed azt amit én mondok, akkor nem számíthatsz rám" meg ilyenek

Èrzelmi zsarolás


Vèlemènyt lehet mondani, de ráerőszakolni az akaratát a gyerekre, amit ő nem akar, az szerintem nem fair


18 vagy, el tudod dönteni. Mèg kèsőbb is továbbtanulhatsz ha úgy èrzed. Olyat tanulj ami tèged is érdekel

2019. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!