Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja apám elfogadni...

Miért nem tudja apám elfogadni hogy pincér szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Vendéglátó suliba járok 12.be de apám azt akarja hogy egyetemre menjek és közgazdász legyek ahogy ő is. Nem vagyok rossz tanuló de matekból kaptam egy kettest erre rögtön elkezdett kiabálni hogy egy közgazdász nem lehet ilyen szar matekból. Erre világosan megmondtam neki hogy nem leszek közgazdász és nem megyek egyetemre mert pincér szeretnék lenni nem véletlen járok vendéglátós suliba. Erre közölte hogy akkor soha többé ne számítsak rá semmiben és hogy meg fogom bánni. Amúgy ez nem az első ilyen eset volt már... De mindha egyszerűen képtelen lenne felfogni. És ezek után a veszekedések után még nekem van bűntudatom. Miért nem képes elfogadni ezt? Mit tegyek? Költözzek el?

2019. okt. 21. 14:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
30%

"Èn sose èrtettem, hogy egy szülő miért akarja ráerőltetni az akaratát a gyerekère"


Mert jót akar neki akkor is, amikor azt látja, hogy tévúton jár a gyerek.

Egy felnőtt már belátja, hogy ha nem tanul a "gyerek", akkor csak egy lúdtalpas és visszeres ruppótlan csálinger lesz, aki napi több kilométert robotol azért, hogy az éttermi főnökei jól éljenek abból amit kitermel.

A pincér csak egy droid, aki kiviszi a drága ételkülönlegességeket, míg maga csak a "személyzeti kaja" nevű moslékot kapja majd, amit sebtében kell bedobnia állva az egyik sarokban.

A borravaló sem lesz az övé, viszont kifizetheti, ha valamelyik vendég meglóg a fizetés előtt.


Lehet szidni az apját és adni a kérdező alá a lovat, de egyikőtök sem lesz ott amikor majd nem tudja fizetni a hiteleit, vagy nem kap majd majd nyugdíjat mert minimálbérre volt mindig bejelentve.


(Egy volt pincér.)

2019. okt. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Olyan szakmat en sem tamogatnek ami nem jo valasztas es a pincer az nem az.

Nyari munkakent, reszmunkakent jo de foallasban, radadasul meg iskolaba jarni ez miatt...

En kulfoldon elek, itt nem kell a pincereknek tanulni, nincs olyan hogy pincer kepzes, barkit felvesznek de nem egy halas szakma.

Tulorazni kell, nincs hetvege, nincs unnepnap, fel-ala jarkalsz egesz nap. Aztan ott vannak a reklamalos vendegek akik siman beszologatnak.

Ha nincs eleg borravalo aznap akkor szivas mert amugy nem fizetnek meg jol.

Rangletra nincs, ha pincer vagy akkor nincs tovabb hogy te pl pincerek fonoke lennel, uzletvezeto lehetsz ha tanulsz de x ev pincertapasztalattal nem leszel mas csak tovabbra is pincer.

Vallalkozni nagyon nehez mert ettermet nem egyszeru nyitni.

Fodraszkent konnyen lehetsz vallakozo, mesterfodrasz.

Komuveskent is elkezdesz alkalmazottkent dolgozni, kesobb sajat munkakat vallalsz.

Es sok szakma van aminel ezt meg tudod csinalni.

2019. okt. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ez marha vicces kérdés.Kimegyek ide a fő térre,bemegyek 3 étterembe,azt mondom dolgoztam pár hónapig a Balatonon étteremben,igaz nincs hozzá sulim,felvesznek egyből.

Siófokon megkérdezték,van gyakorlatod ? Mondom persze,itt meg ott is voltam,totál kamu volt az egész,felvettek.

1napot nem tanulnék ezért a szakmáért suliban.Gyakorlat a lényeg,semmi más.

2019. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az most lényegtelen, hogy a kérdező jelenleg vendéglátós suliba jár-e vagy sem. Ettől még nem csökkennek az esélyei a közgázra. Pincérkedés szempontjából meg még jó is, mert nyilván 18 évesen túl van már jó pár szakmai gyakorlaton, azaz nem csak annyit tapasztalt meg a munkából, hogy szépek az egyenruhák és elég egésznap mosolyogva hordani a kaját, hogy dőljön a pénz.

A szakmai gyakosokat felénk keményen megdolgoztatták, pláne azt, aki 18 év felett volt, őket már semmi sem védte a 12 órázástól (a kiskorúak 8-at dolgozhattak egy nap). Ha ezek után még mindig akarja ezt a kérdező, az legyen az ő döntése. Ha mégsem tetszik neki később, akkor még mindig mehet egyetemre, a tanulásba vissza lehet rázódni bármikor, az akarat kérdése.

2019. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen azt mondtam apámnak: fater, nagyon makacs és akaratos vagy. Én meg a te véred, így ugyanolyan makacs és akaratos. Tehát egy-egy.

Szerintem mondd te is apudnak.

2019. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Pincérnek tanulni középsuliban szerintem hülyeség. Ahhoz elég egy pincér gyorstalpaló tanfolyam is. Én is azt akarom letenni, de csak azért mert szarban vagyok nagyon. Nincs munkàm.
2019. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!