Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért néz le anyám amiért én...

Miért néz le anyám amiért én egyetemre járok? Miért utál engem? Tényleg ennyire szr vagyok?

Figyelt kérdés

Sose érdekelte mit csinálok. Nem erőltette a tanulást, ha rossz jegyeim voltak nem kaptam ki.

Középiskolában egy évvel hamarabb érettségiztem, szerettem volna egyetemre menni.

Érettségi után megkaptam, hogy egy forinttal se fog támogatni, a rezsibe pedig adjak bele. (Középiskola alatt is mondta, hogy fizessem a kajámat. Ha elmentem diákmunkára nyáron, neki kellett adnom a pénzem.) Menjek el gyárba dolgozni.


Nem tudtam nappalira menni, dolgoztam és egy év múlva levelezőre jártam, államilag támogatotton. (A rezsi felét álltam, a kajámat magamnak vettem.)

Akkor is elszidott mindennek, hogy egy semmirekellő parazita vagyok. Egy naplopó...soha nem fogom semmire vinni.

A végzettségemmel nem tudtam elhelyezkedni, ennek ő nagyon örült. Mindig előszeretettel az orrom alá dörgöli, hogy kitörölhetem a s3ggem a papírjaimmal.

Tovább akartam tanulni más szakon, de nem jött össze mert közben barátom lett. Ő elég hisztis, sírós fajta. Ha lemondtam egy randit, mert mennem kellett vizsgázni akkor sajnáltatta magát, bűntudatot keltett bennem, mindig kitárgyalta a barátaival - akik a munkatársaim voltak - ...otthagytam a szakot, dolgoztam. Buktam a tandíjat....


A házban már szinte mindent én fizettem, anyám felmondott a munkahelyén. Sajnáltatta magát, ő beteg, lehet soha nem fog tudni dolgozni mert "fájnak a csontjai". Azt szerette volna kierőltetni belőlem, hogy kimondjam, nem is kell dolgozni menned, majd én eltartalak.

Megmondtam neki, hogy nem így lesz, szedje össze magát.

Eltelt 1 év, most megint úgy voltam vele hogy megpróbálom a továbbtanulást.

Szeretném többre vinni.

Raktam félre pénzt magamnak, van diákunkám. Most is ugyanúgy önfenntartó vagyok, állom a rezsi felét. A barátom is komolyodott már azóta és megígérte, hogy most hagyni fogja hogy tanuljak, nem baxxa el mint legutóbb.

Nem mondtam el anyámnak, hogy hol tanulok, mert sokszor azzal fenyegetőzik hogy feljelent, beír az egyetemre és elhord mindennek, elintézi, hogy kirúgjanak.

Elmondja hogy volt egy öngyilkossági kísérletem, és mekkora elmebeteg vagyok, nekem zárt osztályon a helyem...elintézi hogy vége legyen a "nagy egyetemezésnek".

Minden nap járok egyetemre, dolgozok is mellette, de szerinte én egész nap a pics4mon ülök. Egy semmittevő lusta dög vagyok.

Nem egyetemen kéne rohadnom, semmit tenni, hanem őt támogatni még jobban.

Jah, a legutóbb meg azt mondta rám, hogy pénzért szexelek. Azért, mert tanulok és nem teljes állásban dolgozok.

Meg kéne rohadnom, miért nem próbálkozok megint öngyilkossággal? Reméli ezúttal sikerül


Intézem magamnak az albérletet, tehát nem sokáig kell már elviselnem...de mindig depresszióba hoz.

Nem hiszem, hogy ennyire ezt érdemelném.

Van egy fia is, ő egy drogos alkesz, aki egy percet nem dolgozott életében, 8 általánosa van, és mindig lopott tőlünk, meg is verte párszor anyámat.

Ő a kedvenc, a szent. Róla az életben nem mondott egy rossz szót se...én viszont a legrosszabb vagyok.


Ennyire nagy bűn, hogy én tanulni akarok és nem egy gyárban megrohadni?


2019. okt. 22. 20:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam rövid lenni, de így is regényre sikeredett...elnézést
2019. okt. 22. 20:04
 2/12 Savlekotő ***** válasza:
59%
Átlag magyar családi idill,otthoni magyar szülő nem bírja ha a gyerek tanulna többre vinné. 90% az otthoni szülő réteg Lusták buták,mit vársz tőlük,de komolyan,már rég külön kéne élned,lekakilva anyuka kamusirámait..
2019. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég, hogy lehetnek ilyen szülők? Saját gyereke nyomorának örül és szorkul, hogy csessze el az életét. Fel nem foghatom. Reméelm erőt ad ez, hogy még jobban teperj és elérd, amit szeretnél
2019. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert egy irigy szutyok qurva, már bocsánat, de az ilyet anyának nem nevezném.


Csak egy jó okot mondj, hogy még szóba állsz vele! Az nem indok, hogy ő a szülő anyád, mert attól még ,hogy valakihez vérségi kötelék fűz, nem jelenti azt, hogy úgy bele lehet rúgni ahogy akar.

2019. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-eshez +1
2019. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos az átlag ilyen aki minimálbérét dolgozott mindig is.

Irigyek, buták, a gyerekének soha ne legyen többje mint neki volt valaha, a gyerek nem gyerek ha felnő.

Nem tudsz vele mit kezdeni, nem támogatod és hagyod.

Hány éves vagy? Milyen jellegű szakon tanulsz?

A gyerekek között is a szeretet is átlagos. Az egyiket imádják, míg a másik mindig és mindig tartozik/munkakerülő/ miközben sokkal többet rak le az asztalra mint a másik.


Más társadalomban nyugatabbra nincs ez igy, csak itt ahol a színvonal nagyon alacsonyan van és a létfenntartás a cél.

28/N

2019. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
+ Mindig azt lehet a legjobban kihasználni aki a legtöbbet adja és a legjobb lelkű és szívű.
2019. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Sajnállak hogy neked ilyen " anya" jutott. Fizesd a rezsi felét oszt jónapot. Kaját vegyél magadnak és tegyél minden fillért félre hogy mihamarabb lelépj és vissza se nézz. Ja és tanuld meg: soha, egyetlen pasi hisztiéjért se add fel amit szeretnél!
2019. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

Ha a rezsi felét és a kajádat állod, és emellett tanulsz, akkor definíció szerint nem vagy szar. Anyád azért köcsög, mert te olyant érsz el, amit 1. ő bem tudott, mert, 2 a szent fiú nem tudott, 3. ami miatt elveszíti a lábtörlőjét.

Tanulj, dolgozz, költözz el, amint lehet! Utána anyáddal minimalizáld a kapcsolatot annyira, amennyie neked kellemes!

2019. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Légy nagyon büszke magadra, hogy ilyen körülmények között is képes vagy tanulni. Még csak véletlenül se legyen lelkiismeret furdalásod anyád nyavajgásai miatt.

Anyád a saját sikertelensége miatt utál minden diplomást, sajnos igen primitív lehet a felfogása, ezért próbálj arra törekedni, hogy mihamarabb elköltözz otthonról. A leírásod alapján a barátod viselkedése sem túl szimpatikus, soha ne hagyd abba azért a tanulást, mert érzelmileg zsarol valaki. Az az ember nem a javadat akarja, aki letérít erről az útról, az csak egy önző, buta ember, legyen ez az anyád, vagy egy férfi.


Azt javaslom, hogy erre az egész helyzetre úgy tekints, mint rossz példára, sose legyél ilyen szülő és törekedj arra, hogy a Te életed ennél sokkal jobb legyen. Van egy mondás, ami nem öl meg, az megerősít. Eszedbe ne jusson kárt tenni magadban, Te egy nagyon értékes ember vagy, neked élned kell, ráadásul sokkal jobban, mint amit a környezetedben tapasztalsz. Nem igaz, hogy ez az átlag, az én környezetemben egy ilyen család sincs.


(egy anya, aki akkor boldog, ha a gyereke sikeres)

2019. okt. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!