Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha kiderült, hogy...

Mit tegyek, ha kiderült, hogy a lányom drogozik?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és most nemrég szakított a párjával. A fiú 28 éves, nagyon komoly srác, kedveltem. Nemrég írt nekem jóindulattal, hogy segítsek a lányomon, mert kiderült, hogy alkalomadtán MDMA-t és LSD-t is használ, a pontos gyakoriságról fogalmam sincs. Azt hittem, hogy teljesen absztinens, soha nem iszik alkoholt, pedig még bíztattuk is a férjemmel, hogy néha azért elengedheti magát kicsit. Szóval teljesen meglepődtem.

Mit tegyek most? Hogyan hozzam fel, hogy ne legyen agresszív? Azt hallottam, hogy a drogosok sokszor kifordulnak önmagukból, tudnak meglepetéseket okozni.


2019. okt. 24. 14:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
Ülj le, és beszélgess el vele. És komolyan vedd fontolóra a drogelvonót.
2019. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ha nem hajlandó menni, mentő beviszi?
2019. okt. 24. 15:01
 3/37 anonim ***** válasza:
43%
Mi ez a kamu ? Írta hogy alkalomadtán,tehát csaK Néha,minek ide az elvonó ?
2019. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az alkalomadtán szó nem feltétlenül jelenti azt, hogy "drogos" lenne. Semmiképpen se így kezdj neki egy beszélgetésnek, illetve ne akarj rá "mentőt hívni", mert akkor teljesen jogosan lesz agresszív.
2019. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Az "alkalomadtán" az az, amiről biztosan tudunk. De mindenki tudja, hogy ezek a szerek nem véletlenül illegálisak, könnyű rákapni, ez nem olyan, mint pár italt meginni péntekenként.
2019. okt. 24. 15:04
 6/37 anonim ***** válasza:
31%

#3, szerinted egy drogost hova kéne küldeni, ha nem elvonóra? Menjen agyagozó szakkörbe? Szép.

Ezen az oldalon mindenki alkoholista, aki akár csak egy korty piát megivott életében, elvonóra kell küldeni, de egy drogosnál meg megy a pampogás, hogy minek az elvonó?

2019. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%

Első körben nyugodj meg, az említett anyagok pszichedelikumok, fizikai függőséget nem alakítanak ki, max. mentálisat, de ez sem jellemző. Másodszor kicsit nézz utána a témának (pl. a daath oldalán az anyagleírások vagy az élménybeszámolók között), hogy reális képed legyen arról, miért, mire is használják ezeket az emberek.

Aztán leülhetsz beszélgetni a lányoddal, elmondhatod neki, hogy az expasija elmondta ezt, és téged megijesztett, aggódsz érte, de ne támadd le, kérdezd meg, ő miért, milyen gyakran él ezekkel. Beszélgess vele felnőtt emberként.

Olyan szülőként tanácsolom ezt, aki réges-régen szintén kipróbált jó pár dolgot. Tudod, az a különbség az alkohol és ezek között, hogy míg az előbbi tompít, ezek tágítják a tudatot. Én még olyan emberrel nem találkoztam, aki ezekre rászokott.

2019. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
A 7. válaszoló tökéletesen leírta. Előbb alaposan tájékozódj a témában, utána felnőtt emberként beszélj a lányoddal. Más megközelítése a dolognak teljesen értelmetlen.
2019. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
Az exek szeretnek "jóindulattal" fasŽságokat írogatni.
2019. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
17%
#6 Ő csak egy válaszoló volt, aki maga is ilyen szereken él, azért nincs szerinte semmi gond ezzel.
2019. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!