Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudtam, hogy drogozik a...

Megtudtam, hogy drogozik a felnőtt /25 éves gyerekem/. Pervitint használ. Kezelésre nem akar menni. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve elköltözött otthonról, én egy fél éve vettem észre, hogy valami nincs rendben, mert hetente kétszer szoktunk találkozni. Azóta nagyon lefogyott, agresszív, arogáns, dühkitörései vannak. Munkanélküli lett, mások a barátai, akiket nem akar nekem bemutatni, pedig a régiekkel ismertük egymást. Sajnos beigazolódott a félelmem: drogozik. Hogyan tudnék segíteni neki? Mivel hassak rá? A lakásból kirakni nem akarom, mert az nem megoldás. /én vettem neki egy garzont ami az én nevemen van/.
2019. aug. 28. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amig ő nem akarja,addig nem tudsz segiteni.Sajnálom :(
2019. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Mivel 25éves semmit se tud tenni azon kívűl hogy feljelenti de nyílván nem akarja a saját gyerekét feljelenteni. Semmit se tegyen mondja meg neki hogy magát egy életre elfelejtheti. Ha meg valami hülyeséget csinál az ő gondja már felnőtt ember ha tönkreteszi magát ez van.
2019. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 alletta ***** válasza:
91%
sajnos beleegyezése nélkül nem lehet gyógykezelésre küldeni. nagyon sajnálom, hogy így alakult!:(
2019. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

A pervitin nem az a fajta drog aminél akaratlanul is elhagyja magát az ember, lehet mellette normális életet élni, a fiadnak lehet van ott más egyéb is. Nekem több ismerősöm is van akik olyan tablettákat használnak, amit én egészségkárosodás kockázata(belsőszervek) miatt inkább hanyagolok, viszont nincsenek lefogyva, és dolgoznak, suliba járnak a fiatalabbak.

Aki nem tud viselkedni, meghülyül, azzal nem lehet mit kezdeni.

Ezért nincs legalizálva még a marihuána sem itthon, mert látják mit művel az ital is, és sajnos ezt veszik alapul.

2019. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik csatornán van egy Sokkoló függőségek című műsor. Egy terapeuta segít a családnak tanácsokkal és a végén közbelépés szokott lenni. Azt a tanácsot szokták kapni, hogy ne adjanak pénzt nekik, ne fogadják be őket. Én is csak ezt tudom tanácsolni. Mást nem tudsz tenni.
2019. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltetek róla? Ő tudja, hogy tudod?
2019. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
A kezelés ritkán szokott összejönni, illetve inkább erősebb szert használók szorulnak rá. Persze, akár a fű is okozhat nagy gondokat, de le lehet róla állni. Majd a fia is abbahagyja. Ne adjon neki pénzt.
2019. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
6, hát valahonnan meg kellett tudnia, mit szed... (egyébként szerintem a kérdező szedi, gyereke nincs, oda fogunk kilyukadni, hogy ezt miért nem lehet legálisan, ahogy azt egy vlaszoló már el is kezdte)
2019. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni hatni rá. Mivel így munkahelyet nem talál, majd fizetheted pluszban a rezsiköltségét is. Én is azt tanácsolom, hogy pénzt ne adj neki.
2019. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz vele beszélgetni, hátha megváltozik benne valami. Éreztesd vele, hogy mellette állsz, szereted. Beszélj vele a jövőjéről, esetleg szervezz programokat, vesd fel gyakran a témát, hogy forduljon szakemberhez.


Azt tudod esetleg miért kezdett el drogozni? Miért nem akar segítséget kérni? Ezek fontos infók. Nem mind1, hogy azért nem akar segítséget kérni mert fél, szégyelli vagy azért, mert neki így jó.

Esetleg te is kikérheted egy szakember véleményét. Egy drogos gyerek nagyon megterhelő lelkileg, főleg, hogy már felnőtt és nem kötelezheted semmire. Pszichológussal ha beszélnél a témáról, az talán segíthetne megoldani a helyzetet, vagy ha azt nem is, segíthetne neked elviselni, feldolgozni ezt az egészet.

2019. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!