Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha kiderült, hogy...

Mit tegyek, ha kiderült, hogy a lányom drogozik?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és most nemrég szakított a párjával. A fiú 28 éves, nagyon komoly srác, kedveltem. Nemrég írt nekem jóindulattal, hogy segítsek a lányomon, mert kiderült, hogy alkalomadtán MDMA-t és LSD-t is használ, a pontos gyakoriságról fogalmam sincs. Azt hittem, hogy teljesen absztinens, soha nem iszik alkoholt, pedig még bíztattuk is a férjemmel, hogy néha azért elengedheti magát kicsit. Szóval teljesen meglepődtem.

Mit tegyek most? Hogyan hozzam fel, hogy ne legyen agresszív? Azt hallottam, hogy a drogosok sokszor kifordulnak önmagukból, tudnak meglepetéseket okozni.


2019. okt. 24. 14:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
15%
így igaz. a drog csak azok szerint káros akik agymosottak. nem azért tiltottak mert olyan károsak hanem azért mert mi akik toljuk olyan tudatállapotba kerülünk hogy tudjuk az igazságot az egész vilagról, arról, hogy mivel akarnak minket átverni a világ vezetői. mi tudjuk az igazságot és ezért akarnak minket lekapcsolni, hogy el ne mondjuk a véleményünket. egy nap mi, a drogosok fogjuk megváltani a világot csak figyeljétek
2019. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%

Videoklinika keress ra drogos gyerek marihuana stb. videokra. Csernus Imre az egyikben említ egy segítő szervezetet. Oda szülők mehetnek. Ilyen írányban is tájékozódj.

A fiunk rászokott a drogra, lsd is volt közte, tehát nem igaz, hogy ezekre nem lehet "rászokni", mert aki egyfélét kipróbál, kipróbál többet és ha túlzásba viszi vagy kipróbál keményebb drogot is, akkor aztán jöhet a lejtő. (Nálunk fű és eki (extasy bece neve) ment a gimiben, haverokkal jött hozzá a speed, meth és végül kokain is), gyerek saját bevallása szerint az addiktológus felé: mindent kipróbáltam, bármit benyomtam magamnak)


DE ami fontos:

1. Az exet megkérdezném tud-e bizonyítékot? (Bármit, pl. melyik buli, kinél, ugyanis lásd 2. pont egy beszélgetésben tudnod kell olyat mondani, amivel ledöbbentheted, hogy tudsz róla es a reakciójából fogod látni hazugság-e amit az ex mondott vagy sem.) Es vegul ks ha mond is ilyet az ex, azt is meg kell neki mondanod, koszi az infot, de majd te ezt rendezed a lanyoddal es nem szeretnel tobb ilyen "besugast", ha van még valami mondanivaloja, akkor bokje ki, de kesobb nem akarsz hallani rola.

2. Mindenki aki tilosban maszkal TAGAD. Ha hasznalt is a lanyod drogot, akkor kb pont ugyanannyira nem fogja bevallani, dicsekedni vele, mint amikor pl. egy 13 éves töményet iszik vagy sört...a szülei tudta nélkül a haverokkal az osztalykirandulason.

3. Ha csak kiprobalta, alkalomadtan hasznalta, akkor talan nem szokott/szokik ra. Erdemes beszelgetest kezdemenyezni, de ne telibe, hogy akkor te is deogozol? Helyette meselj el egy tortenetet, ami ehhez hasonlit es kerd ki a velemenyet es utana kerdezz ra, hogy es te sose probaltad? Es akkor lehet esz egy oszinte beszelgetes, amikor valamennyi elmenyt elmesel, hogy o hat egyszer anya kepzeld lsd-ztunk de ...es akkor megnyugidhatsz, meg te is elmondhatod, hogy de neked ez ijeszto, sok felelmetes esetet olvastal es hogy te sose prpbalnad ki etc. (Exbaratot meg se emlitenem!!!)

4. Varsz. Olvasol olyan temaban is honnan tudhatom, hogy drogos a gyerekem? Mik a jelei?Ha nalad lakik erre hamarabb rajohetsz. Ha nem, akkor varatlan latogatasokat kell tenni nala stb. Es turelmesen varsz es figyelsz. Ket lehetoseg van: alaptalan az egesz es hagyod a franba, sajnos nem alaptalan es beszelned kell vele.

Amugy nem elvonok vannak, hanem.addiktologiai osztalyok es utana rehab programok. Kenyszeriteni azonban mar senkit nem lehet leszokasra es minimalis korhazi kezeles (detox) utan kiengedik a fuggoket is.

Mivel nagykoru, mar csak beszelgetni tudsz vele.

(A leiras alapjan azonban nincs nalatok nagy gaz.)

2019. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

#22 Na végre valaki értelmes választ írt a kérdésre, és nem tájékozódás címszó mögé bújva akarta megváltoztatni a kérdező véleményét a drogokról.

Valóban, rengeteg alapítvány stb van ahová fordulhatsz segítségért. A lányodat pedig te ismered, mi nem tudhatjuk, hogy hogyan hozd fel neki, mire hogy reagál. Én elsősorban az exet kérdezném meg, hogy mivel tudja ezt bizonyítani stb.

2019. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
56%

Egyetértek a 22. válaszolóval, egy dolgot igazítanék ki újra: senki nem írta, hogy nem lehet rászokni, csak azt, hogy fizikailag nem (mentálisan igen, mert jó), tehát ha valaki nem vesz be többet az említett két szerből, nem fog a díványon fetrengve fizikai kínok közt szenvedni, mint Rent-boy a Trainspottingban. :) Mint hozzátettem, az ezer éve goapartikon szocializálódott ismerőseim egyike sem lett „rohadt drogos”, mind tisztes családanyák és -apák mára.

Természetesen nem kétlem, hogy vannak, akik elindulnak a lejtőn, és kemény drogokkal folytatják (pont úgy, ahogy egy-két pohár sör is vezethet alkoholizmushoz), de nem ez az átlag.

És azért tartottam mindezt fontosnak megjegyezni, hogy a kérdező ne kapjon szívinfarktust a lányáról hallottak miatt.

2019. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
18%

Először keress bizonyítékot.

Ha ez megvan, akkor mehet elvonóra. Már 1 alkalom után is kialakulhat a függőség. Nem megoldás, ha drogokba "menekül". Talán egy pszihológus sem ártana neki.

2019. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
77%

[link]


A kokain sem okoz fizikai függőséget, mégis veszélyes ha rászokik valaki.

Az pedig hülyeség, hogy nem az az átlag aki rászokik. Alapból az ilyen szereket leginkább olyanok próbálják ki, akinek kevés az önkontrolljuk, nem tudnak nemet mondani. A pszichológia függőség is van annyira erős, mint a fizikai, tehát ha megtapasztalja hogy hű de jó, a többség igenis kipróbálja újra éa újra, egyre gyakrabban.

2019. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Na, tegnap este hosszasan elbeszélgettem a lányommal. Bevallotta a dolgot, de azt mondta semmilyen szinten nem függő. 18 évesen próbálta ki először, amikor bekerült az egyetemre. 2 év alatt 1x használt LSD-t, 1x varázsgombát és 3x MDMA-t összesen. 2-3 havonta 1x füvezik is, pedig ezt az exe nem is említette. Nem hajlandó elvonóra menni, mert nincs mit "elvonni", ő azt mondja, kíváncsiságból kísérletezik ezekkel a szerekkel, mert érdekesnek tartja a hatásukat, és mindig vigyáznak egymásra a barátaival. Nem azért csinálják, mert lelki problémák elől akarnak menekülni.


Viszont azt mondta, hogy a párja érzelmileg bántalmazta, és emiatt szeretné inkább, ha elküldeném egy pszichológushoz, mert annyira szégyellte, hogy nem tudta elmondani. Olyanokat mesélt, hogy üvöltözött vele az utcán, ha miniszoknyát vett fel, kényszerítette, hogy átnézhesse a telefonját, hogy kikkel beszélget, és, amikor gyakornoki munkákat keresett, akkor meg akarta tiltani, hogy férfi főnöke legyen. Ezek mellett minden nap megalázta, és soviniszta dolgokkal tömte a fejét (felesleges az egyetem nőknek, úgysem az ő karriere lesz a fontos meg ilyenek), és apáskodott felette. A drogos ügy is úgy volt, hogy amikor szakított vele, akkor azt mondta neki a srác, hogy döntésképtelen, megőrült, és szólni fog nekem, hogy figyeljek rá oda, mert nagy bajok vannak vele, és csak akkor állíthatja meg ebben, ha veled marad. Amióta szakítottak, minden nap tucatnyi üzenetet írogat, öngyilkossági gondolatai vannak, meg is mutatta ezeket az üzeneteket a lányom.

2019. okt. 25. 10:35
 28/37 anonim ***** válasza:
51%
Beteg egy család vagytok, az biztos.
2019. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Miért is?
2019. okt. 25. 11:30
 30/37 anonim ***** válasza:
77%
Olvasd vissza egy harmadik fél szemével a kérdésed, meg a kommentjeidet, aztán remélhetőleg rájössz.
2019. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!