Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha kiderült, hogy...

Mit tegyek, ha kiderült, hogy a lányom drogozik?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és most nemrég szakított a párjával. A fiú 28 éves, nagyon komoly srác, kedveltem. Nemrég írt nekem jóindulattal, hogy segítsek a lányomon, mert kiderült, hogy alkalomadtán MDMA-t és LSD-t is használ, a pontos gyakoriságról fogalmam sincs. Azt hittem, hogy teljesen absztinens, soha nem iszik alkoholt, pedig még bíztattuk is a férjemmel, hogy néha azért elengedheti magát kicsit. Szóval teljesen meglepődtem.

Mit tegyek most? Hogyan hozzam fel, hogy ne legyen agresszív? Azt hallottam, hogy a drogosok sokszor kifordulnak önmagukból, tudnak meglepetéseket okozni.


2019. okt. 24. 14:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
33%

Én sem találkoztam még olyan emberrel, aki drogfüggő volt. Igaz, tízszer használják a cuccot egy nap, másról sem szól az életük, de ez hülyeség, hogy függőséget okoz, ezt csak a begyepesedett nyomorékok mondják. Szerintem próbáld ki te is, semmi gond nincs ezzel, haladni kell a korral.

Itt egy szakleírás az LSD-ről, látod, nem veszélyes, még csak komoly mentális problémakat sem okoz, mint látod a cikk végén.


[link]

2019. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Basszus, most rendesen összezavartok... :/
2019. okt. 24. 16:06
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Én vagyok a furcsa, ha azt gondolom, hogy egy igazi anya, egy ilyen valóban súlyos problémával nem a Gyakorin “basszusozna”, hanem komolyabb helyen, pszichológusnál, drogfüggő fiatalok szüleinek csoportjánál, addiktológusnál érdeklődne, nem a kanapén hátradőlve böködné az okostelefonját?
2019. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Első körben szeretném felmérni a probléma súlyát. Nem tudok sokat a témáról, és semmit nem vettem észre a lányomon. Egyetemre jár, sportol és heti 2 napot diákmunkázik is, teljesen kicsattanónak és normálisnak tűnik.
2019. okt. 24. 16:13
 15/37 A kérdező kommentje:
Most próbálok lehetőleg minél több forrásból olvasgatni egyelőre.
2019. okt. 24. 16:17
 16/37 A kérdező kommentje:
Lehetőleg mérsékelt, értelmes, informatív stílusban kérek válaszokat!
2019. okt. 24. 16:18
 17/37 anonim ***** válasza:
94%
Az ég szerelmére, szakemberrel vedd fel a kapcsolatot, itt a Gy.k.-n csak egymásra mutogató véleményeket fogsz csak olvasni, amik összezavarnak, mint ahogy az meg is történt. Komolyan ezt az oldalt tartod hiteles forrásnak? Ne csináld már...
2019. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
23%

A 7. válaszoló vagyok újra.

Nem hiszem, hogy itt értelmes válaszokat fogsz kapni olyanoktól, akik szerint a drog szó már alapból ördögtől való dolgokat takar, amelyek egyesen vezetnek a sírba. Ez a hozzáállás pont olyan, mintha egy kalap alá vennénk azt, aki havonta egyszer-kétszer megiszik pár sört egy buliban azzal, aki felessel nyitja a napot munka előtt.

Írtad, hogy nyilván nem véletlenül illegálisak ezek a szerek… nos, ennek hátteréről is megoszlanak a vélemények, íme egy:

„A pszichedelikus drogok nem azért illegálisak, mert egy szerető kormányzat aggódik amiatt, hogy kiugrasz a harmadik emeletről. A pszichedelikumok azért illegálisak, mert feloldanak bizonyos vélemény-struktúrákat, kulturálisan belénk plántált viselkedésmintákat és információfeldolgozási modelleket. Megnyitják a lehetőségét annak, hogy minden, amit tudsz, hamis.” Terence McKenna


Amit én írtam, tapasztalatból írtam, és mint hozzáfűztem, immáron szülőként (és felelős felnőtt emberként), és az említett anyagokkal kapcsolatban (nem pl. az egyértelműen addiktív morfiumról, ópiumról, kokainról vagy heroinról).

És még véletlenül sem írtam olyat, hogy bárkinek (pláne nem mindenkinek) használnia kellene bármilyen szert.

Azt gondolom, ha nem szeretnéd elvadítani magadtól a lányod, és arra ösztökélni, hogy hazudjon neked, akkor értelmes felnőtt párbeszédet kellene vele folytatnod ebben a témában, amit nem ismersz. Ehhez pedig egy értelmes felnőtt úgy fog hozzá, hogy informálódik. Az információ befogadásához viszont nyitottság kell.

Tessék, kerestem neked két írást az említett anyagokkal kapcsolatban:

[link]

[link]

Ha nevesebb ember képletes leírása érdekel a miértekről, olvasd el Aldous Huxley Az észlelés kapui című művét.

2019. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
64%

A 21-es válaszolóra hallgass kérdező, szakszerű segítséget kérj.

Amit az utolsó linkelt az egy nevenincs blog nevenincs drogos szerzőkkel, akik azt próbálják elmagyarázni, hogy milyen jótékony hatással van az életedre a drog.

2019. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%

Nincs igazad, utolsó, a linkelt blog a TASZ által létrehozott Drogriporter ( [link] oldalhoz tartozik.

De természetesen a kérdező a legjobban azt teszi, ha számára hitelesnek tekintett szakemberekhez fordul (pl. a Kék Pontnak is van online tanácsadása).

2019. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!