Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyerekei (csonka...

Elvált szülők gyerekei (csonka családban, mozaik családban) tényleg láthatják ennyire torzan a családi helyzetüket?

Figyelt kérdés

Házasságban élek,van egy közös gyermekünk és előző házasságainkból 3:1 a férjem javára.

Ismerettségünk kezdetén ő saját ingatlanában meglehetősen zsúfolva és 7 éve egyedúl elváltan éldegélt mindhárom gyerekével. Hivatalosan 2 felügyeleti joga nála volt, a 3. felnőtt volt csak kitették az albérletéből.


Amit láttam a "családjukból" az ezek voltak: a két idősebb gyerek összeverekszik, nem beszélnek egymással, apjukkal csúnyán beszélnek, beszólnak, mindenki dohányzik, iszik. Felnőtt gyerek extazyhasználó. A legkisebb minden hétvégén ment az édesanyjához.

A mostoha apját mind utálta, kibeszélte, semmire se becsülte.

A későbbi férjem kizárolag sms-ben kommunikált az anyukával, az anyuka csak szidta, számknkérte vagy pénzt kért tőle a gyerekek ilyen olyan büntetésére (bliccelés, gyorshajtás...) vagy elrontott felvételi miatti protekció ügyében kereste. Semmi pozitívumot nem láttam se az ő "együttműködésükben", se az együtt élésükben. Nem voltak közös programok, a testvérek nem beszéltek egymással, a legkisebbre a középső féltékwny volt, hogy őneki az apja mindent megvesz, neki semmit. És még sorolhatnám.

A férjem akkoriban nagyon udvarolt nekem, odáig és vissza volt, hogy végre vagyok neki én. És elsősorban azért, mert szép fokozatosan próbáltam a gyerekeivel is megismerkedni, barátkozni, közös progamokat szervezni. Sajnos a gyerekei azonban erre nem voltak nyitottak, így általában az én gyerekemmel mentünk el ide-oda, csak ő néha a legkisebb gyereke látogatott el hozzánk. Én úgy gondoltam ez nem baj, nagyok, már nem akarnak az apjukon, főleg nem egy barátnőjén lógni.

A férjem folyton áradozott, mennyire szeretne ÚJRA családban élni, mennyre hiányoznak neki a kirándulások, közös étkezések, programok. És mennyre fantasztikus, hogy újra családba tartozónak érzi magát velem (velünk).


Miután összeköltöztünk (új, tágas házba) sajnos sok hónapi igyekezetem/tünk ellenére az ő édesgyerekei képtelenek voltak akárcsak lakótársként részt venni az együttélésben. Ezalatt azt értem, hogy a házimunkában egyáltalán nem.vettek részt, de még tekintettel se voltak egymásra, ránk. (Hajnalban 1 órás hajszárítás, éjszaka gép előtti ordítozás csúnya szavakkal hétköznapokon, ételek felfalása egymás elől etc.)

Aztán jöttek a komolyabb problémák drogozás. Sajnos későn mondta el a férjem, hogy ez nem újkeletű, hanem több éves probléma. Emiatt végül a két idősebb gyereke elköltözött.

Amikor megszületett a közös gyerekünk, akkor a legkisebb is hirtelen kijelentette, neki nagyon rossz velünk inkább elmegy az édesanyjához.


Ezután most, hogy végre a sok viszontagság után legalább a férjem és én és a közös gyerek és az én gyerekem együtt éldegélünk, úgy-ahogy jól érezzük magunkat. A férjem gyerekei elkezdtek írogatni az apjuknak, hogy:

1. Én (igen én) szétvertem az ő családjukat.

2. Miattam minden rossz lett.

3. Amióta vagyok minden rossz írányba változott.

4. Csak rossz dolgokat köszönhetnek nekem.

5. A családjuk azért nem család, mert ez legfőképp az anyjuk/apjuk/mostohaapjuk (valas ota jelen van) és az Én hibám.

6. Ők örülnek, hogy az apjuk boldog, de mennyire megváltozott és ez milyen szörnyű.


(A férjem annyiban valóban megváltozott, hogy abbahagyta a napi szintű ivást.)


Én teljesen elkeseredtem, hogy ők kívülről ezt látják és visszasírják azt az időszakot, amikor verekedtek, külön ettek, az apjukat csak részegen vagy becsiccsentve látták, amikor nem fértek el egy lakásban, amikor az anyjuktól és a mostohaapjuktól az apjuknak jöttek panaszkodni. És hol vertem én szét az ő családjukat? Olyat is hallottam már vissza, hogy a legidősebb azt terjesztette én voltam az apja szeretője (miközben igen a mostohaapa az anyuka szeretője volt, de engem akkor még senki se ismert és én se őket).

Nem kellene foglalkoznom vele, de látom a férjemen mennyire bántja őt is, engem meg elkeserít ez a torz látásmód.


2019. okt. 25. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem egy szerencsés helyzet.

Az emberek mindig azt kritizálják aki *belépett* a családba és nem azt aki a *családban* van,annak ellenére,hogy tudják annak hibáit.

Nagyon nehéz drogos fiatalokkal bármit is kezdeni!

Valójában a férjed összes gyereke azt hiszi számukra megszűnt a család!Legalábbis most ébredtek fel és nem tudnak mit kezdeni az új helyzettel!

Sajnálom a férjed legkisebb gyerekét,nehogy a nagyobbak rászoktassák a kábítószer fogyasztására!

Neked nem kell bizonygatnod senki előtt,hogy egy megromlott házasság után érkeztél!

Ne szoktasd rá a nagyobbakat arra,hogy pénzt adsz nekik!!

Úgy látszik a férjed legkisebb gyereke nálad nagyobb biztonságban lenne,próbáld meg őt megmenteni.

Az energiádat arra használd fel,hogy minél több örömöd legyen és boldog anyukaként,feleségként éld az életedet!

Ha mással foglalkozol sose leszek boldog!

Kapcsold ki magadból azokat a dolgokat,amik nem tartoznak hozzád!!¡

2019. okt. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Férjed sara sajnos. Nem nevelte a hozzá került gyerekeket, sőt, elrontotta őket. Persze, hogy rossz vagy, előtted szabadon ivott, drogozott apuka meg az összes gyerek.
2019. okt. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Igénybe lehet venni családterápiával foglalkozó szakember segítségét is ebben. Azt mondjuk nem tudom, hogy milyen kötekezettsége van a szakembernek, ha a tiltott szerhasználat megemlítésre kerül...
2019. okt. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Miért írtad ki megint?
2019. okt. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Ez így szokott lenni sajnos, általában az új kapcsolatot hibáztatják.


A férjednek kellett volna normális apának lenni. Nevelni a gyerekeit. Az anyjának elég nehéz lehetett a dolga.

Ezt ők cseszték el, de főleg a férjed.

Nem tudsz mit tenni. Pszichológus tud segíteni.

2019. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Kérdezed, tényleg láthatják-e ilyen torzan a gyerekek a helyzetüket.


Nos, eleve a 3 gyerekből kettő drogozik. Rájuk innentől egy szót se érdemes vesztegetni: a drog megváltoztatta a személyiségüket.

A legkisebb is elég fura szerzet: amint megszületett a kistestvére, elköltözött a ..... kihez is? Anyjához és mostohaapjához, akit "mind [tehát ő is] utálta, kibeszélte, semmire se becsülte". Vagyis ez a gyerek segget csinált a szájából.

Ezek után teljesen irreleváns, hogy éppen kiről mit mond. Majd összeveszik valamin anyjával, mostohaapjával, aztán jön vissza hozzátok. Akkor majd őket fogja lehordani a sárga földig, hallgathatod tőlük.


Őszinte legyek?

Minden tiszteletem a tiéd, hogy egy ilyen gázos családba bele mertél lépni, és meg tudtad változtatni a belső viszonyokat. Őszintén remélem, hogy férjed józan marad, és normálisan föl fogjátok nevelni ezt a negyedik gyereket - ellenpéldájaként a másik három félrecsúszott életűnek. Én nem csodálkoznék azon sem, ha a két nagyobb előbb-utóbb börtönbe is kerülne.

2019. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Én a saját példámon tudom, hogy torzan látják, igen. Én özvegy férfi felesége lettem, tehát én sem szedtem szét házasságot. Anyukájuk már 9 éve halott volt, amikor beléptem az életükbe (13 éves fiú és 14 éves lány). Eleinte még rendben volt, programokat csináltunk, volt, hogy ott sem aludtam náluk (nem akartunk ajtóstul a házba rontani), szóval a lazulás, kirándulások, satöbbik tetszettek nekik nagyon. Az ajándékok is, ha valami aprósággal megleptem őket. Aztán fokozatosan volt, hogy a hétvégéket náluk töltöttem (ők nagy családi házban laktak, én egy kis lakásban 40 km-re). Logikus volt, hogy amikor megházasodtunk, én költöztem oda. Onnantól valami megváltozott, én lettem az ősellenség a szemükben. Pedig nem akartam pótanya lenni, inkább egy felnőtt segítő, akihez fordulhatnak. De nem jött össze. Aztán egyre több helyről hallottam vissza, hogy minden azóta rossz, mióta én ott vagyok. (Két év után elváltam.) Szóval szerintem torzan látják, valamiért jobb volt nekik az apjukkal hármasban. Pedig én még plusz gyereket sem vittem a házasságba.
2019. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!