Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik mozaik családban éltetek/...

Akik mozaik családban éltetek/éltek, nálatok minden rendeben működött?

Figyelt kérdés
Hány gyermek volt, milyen korúak? Könnyen összeszoktatok? Nem voltak gondok, nehézségek az exekkel? Sokáig együtt maradtatok vagy még mindig együtt vagytok?
2017. jan. 14. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként válaszolok ha nem baj.... nagyon nem működik!! Nevelőapám nagyon utál, egesz életemben kivételeztek az ő gyerekével, mivel anyukám nem állt ki értem/értünk. Rendszeresen bántanak, beszólogatnak. Anyukámat megverte előttünk. Szóval egy nem normális. Csak olyan emberrel lehet ilyen csaladot összehozni akit régóta ismersz... neveloapam is birta 1évig hogy nem mutatta ki azonnal hogy ilyen ember...

17/L

2017. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is "gyerekként" válaszolok, bár már elköltöztem onnan.

Én voltam 10, bátyám 12, mikor elváltak a szüleim apám hűtlensége miatt, aminek én örültem, mert nem telt el úgy nap, hogy ne vert volna meg minket.

Miután elköltözött (és vitt magával minden értéket) rá 1,5 hónappal beköltözött hozzánk új "mostohám" (mai napig anyám élettársaként gondolok rá), akivel anyám életében 1x találkozott ezen kívül. Egy tanulatlan paraszt, aki molesztált kb 12 éves koromtól, rühelltem. Többször verte anyámat (aki szeeeereti!!!), szokása volt berúgni az ajtót és tönkrezúzni mindent a környezetében, ha idegrohamot kapott... úgy 2 naponta 1x. Egyébként immár 13 éve vannak együtt, napi veszekedéssel, verekedéssel, közös gyerekkel, szóval ők "összeszoktak".

Apámmal nem volt gond: lelépett, a bíróság kötelezte anno gyerektartásra, felnőttként egyszer felhívott, hogy neki pénz kell, és gyermeki kötelességem adni neki. Elutasítottam, nem beszélünk.

2017. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor egy pozitív példa. Volt egy sokkal idősebb tesóm, meg egy fiatalabb.


Az idősebb tesóm apukám első házasságából volt, anyukám vigyázott rá mindig amikor még mindkettőjüknek más volt a párja. Miután mindenki elvállt, volt némi gond a gyerekelhelyezés körül, az anyukájával egy darabig nem tartotta túl szorosan a kapcsolatot. Én nagyon szeretem a mindkét tesómat, és szerintem kb. suliban tudtam meg, hogy az idősebb, csak fél tesóm (amikor megkérdeztem, hogy hogyan lehet, hogy ő régebben született, minthogy a szüleim összeházasodtak). De ugye nekünk nem kellett összeszokni, szóval nem volt nagy gond (anyukám mindenkivel egyformán kiabált mindig, ha nem takarítottunk, vagy feküdtünk le aludni, ismeretlen helyen voltunk, mikor megpróbált elérni).

2017. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is "gyerekként" írok, mert végtére is egy háztartásban élek vele. 22 éves vagyok.

2 éve ment el anyám tőlünk (elhagyott) Apámmal nagyon szoros a kapcsolatunk, így mindig megbeszélte velem a barátnőjét, hiszen az én életem is gyökeresen megváltozik.

Nagyon szeretem a barátnőjét, egy tünemény. De ez nagyon ritka eset!!

Apámmal én lakom, a barátnőjének van 2 ismételten idézőjelben gyereke, mert ők is korombeliek.

Nálunk anyám nem tudja, de nem is nagyon tartjuk a kapcsolatot, csak konlfiktus lenne belőle. Barátnőm férje pedig tudja, hogy neki van kapcsolata.

Ennek a kapcsolatnak hosszú jövője lesz és úgy érzem, a barátnőjével pedig nagyon jól kijövök.

Gondolom azért tetted fel a kérdést, mert hasonló esetben vagy. Remélem minden rendben lesz!

2017. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem szörnyű élmény (volt). A szüleim még 3 éves korormban váltam el, mert apám hűtlen volt. Kicsi koromban nagyon szerettem apukámat, mert (csak velem, a bátyáimat ütötte is) mindig nagyon kedves, vicces volt. Aztán mikor 8 voltam összejött ezzel a szörnyű nővel meg a mégszörnyűbb gyerekével. Apám teljesen megváltozott, ma már bem is tartjuk a kapcsolatot. A nő kölykére mindig nekem kellett vigyázni, mindig felidegesített a hülyeségeivel. Úgy éreztem mintha valami bébiszitternek tekintenének. Aztán ebből a kapcsolatból született meg az öcsém, aki a szemem fénye. Mindent megadnék, hogy újra láthassam őt. 14/L
2017. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6 voltam amikor a szüleim elváltak, anyám lelépet. Mikor 10 lettem apa elvette a mostohaanyukámat, akit én anyukámnak tartok teljesen jó a kapcsolatunk.

Két mostohabátyám van az egyik 20 a másik 18éves, én is 18 vagyok hugom 16. Közös gyerekük nem született, mert úgy gondolták négyünket így is elég lesz eltartani.

Mi húgommal nem tartjuk a kapcsolatot anyánkkal, viszont a mostohatesóink apjával rendszeresen találkozunk mi is.

2017. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!