Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez van "joga" a nagyszülőknek?

Mihez van "joga" a nagyszülőknek?

Figyelt kérdés

Nyilván joga van látni az unokáját. De milyen gyakran?

Konkrétan az anyáról lenne szó. Nem vagyunk túl jóban, nagyon rossz természetű. Szerencsére nem lakunk egy városba.

De mióta megszületett a kisfiam állandóan itt akar lenni. Nekünk ez nem megoldható. Nem tudunk minden hétvégén arra készülni, hogy ő jöjjön és körbeugráltassa magát. Mindemellett nagyon nehezen bírom elviselni a jelenlétét. A férjem is. De ő úgy gondolja, hogy akkor jöhet, amikor csak akar.

Őszintén szólva ez így nagyon nem jó nekünk. Nem másnak szültem a gyereket, hanem magunknak.

Hogy lehetne kompromisszumra jutni, hogy élhető legyen a helyzet?


2019. okt. 25. 11:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
A nagyszülőnek nincsenek semmilyen jogai a bíróságon (ha a szülők cselekvőképesek, stb...)
2019. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

1. Elöször a férjeddel tisztázod, hogy te mit akarsz, meg mit nem akarsz.

2. HA megállapodtatok valamiben, akkor ahhoz kell mindenkinek tartania magát.

3. A lakást zárjátok és csak akkor és azt engeditek be, ahogy nektek megfelelö - és ez érvényes a mamára is.


Viszont érzésem szerint itt a fö gond nem a mama, hanem a férjed!

2019. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreérthető voltam. Az én anyáról van szó. És a férjemmel teljesen egyetértünk a témában.

Nem tartom magunkat élhetetlennek. Csak szeretném megtalálni a legjobb megoldást.

Valaki írta, hogy örülne, ha hozzá mennének. Hát nem hiszem... Elvárja, hogy körbe legyen ugrálva, ha nincs, akkor megsértődik. Folyamatosan kötekszik. Képes cipővel bevágtatni a baba szobába a szőnyegen átcaflatni, majd megsértődik, ha szólok neki ezért, hogy mit képzelek magamról, milyen fene nagyképű vagyok. Ez csak egy példa.

Amikor tudom megoldom, hogy ne jöjjön, még ha nagy veszekedés is lesz belőle. De nem tudom mindig....

2019. okt. 25. 13:50
 14/23 anonim ***** válasza:
39%

Ha lecsupaszítjuk a kérdést, akkor a nagyszülőnek semmilyen joga nincs.

De ha normális életet akartok élni a családdal, akkor megbeszélés kérdése. Mindenki részéről.

"Konkrétan az anyáról lenne szó." A tiédről, vagy a férjedéről? Mondjuk alapkérdés szempontjából tökmindegy. Mekkora a baba? Mi az, hogy kiszolgáltatja magát kétnaponta? Ez elég furcsa. A nagymamák többsége nem szokta kiszolgáltatni magát pici baba mellett. Az a lényeg, próbáljátok normál keretek között megszabni a látogatását úgy, hogy mindenkinek jó legyen. A lányom is hajlamos az anyósát ignorálni, 2 hónapos a baba. Nem győzöm dumálni neki (pedig semmi közöm hozzá), hogy hosszú távon akár a férje is eltávolodhat tőle.

Nekem már van ebben tapasztalatom. Tudom, nehéz, de meg kell találni az arany középutat. Anyósod (ha nem anyudról van szó) se üljön ott órákig kétnaponta, de az se jó, ha bedobod a durcát, mert akkor az meg a férjednek esik rosszul, ha az "asszony" parancsol a saját anyjával szemben. Hidd el, tudom, miről írok.

A lényeg: férjeddel beszéld meg elsősorban. Szerinte akkor jöhet, amikor akar? Pedig azt írtad, hogy a férjed is nehezen viseli a jelenlétét.

Próbálok tanácsot írni, de ez a mondata nekem kicsit furcsa.

2019. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Látom, közben írtál. Szóval a te anyudról van szó. Hát elég durva, hogy cipőstül átmászkál a szőnyegen, ahol a gyerek mászik.

Na mindegy, akkor vedd semmisnek az előző válaszom.

2019. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk leírhattad volna egyértelműen, hogy a te anyádról van szó, akkor nem koptattam volna feleslegesen a számat.
2019. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

14-es pedig van ilyen...az én anyósom 5napos baba mellett berongyolt az egész lakásba mikor ra szóltunk meg beszólt h vendegrol nem illik levetetni a cipot sőt nekünk is illik cipőben varni a vendéget! WTF?!

Megkavezott sajnálkozott h milyen görbe háttal vonszolom magam és hogy ő siman szült nem is tudom mi az a fájdalom!

Utána jött az, hogy minden vasárnap délben atallitott és itt ült 6ig. Ferjem hétfőtől szombatig dolgozik. 4vasarnap után közöltem h neeeem! Egy napunk van együtt nem fog állandóan a közepébe sz@arni! Ha akar jöjjön hétköznap, kávé nincs, felejtse el hogy kis kosztümben fogom korbeugralni. 3hete meg se említi hogy jön! Jól teszi! 🙏🏻Eddig is csak azért jött hogy a sigoromekat szidja és mindenki mást. Ennek ne jöjjön ide....

2019. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Pánteken felhívod anyudat, hogy

- Szia, anyu! Hétvégén ne gyere, nem leszünk otthon.

Ha kérdezi hova mentek, mond, hogy programotok van X.Y-nal..

Hétvégén meg ha mégis eljön, nem kell ajtót nyitni. Órákig úgyse fog állni az ajtó előtt.


Vagy legyél őszinte vele-

_ Anyu! Ne gyere minden hétvégén. Sok. Szeretnék a férjemmel hármasban lenni a kicsivel együtt.

A legrosszabb ami jöhet, hogy anyád megsértődik, de akkor a gond le is van tudva. Sértődés miatt nem fog menni.

2019. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg van ilyen.

Soha meg nem kérdezte segítsen e valamit (inkább ne is), hozzon e valamit.

Ahogy valaki írta, én se szültem rendesen, mert kaptam Edat. Úgy pedig "könnyű".

Na mindegy is, majd megoldjuk valahogy.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 25. 14:33
 20/23 anonim ***** válasza:
21%
Most néztem utána. Igen, vannak jogai a nagyszülőnek. Itt sokan butaságot írnak.
2019. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!