Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez így helyes és...

Szerintetek ez így helyes és helyénvaló cselekedet?

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk a párommal több mint féléve együtt vagyunk, ebből 3 hónapot együtt éltünk. Történetünk:


A párom szülei befolyásolják illetve, szabályozzák a páromat. Saját keresete van ahogy nekem is, és külön élünk a szülőktől. Nem függünk tőlük. Az anyukája itthon él. Apukája meg külföldön dolgozik, ott is él. Anyuka nem szól bele a dolgainkba, szoktuk látogatni, én szoktam neki segíteni, vagy ha úgy van sütök valamit( cukrász vagyok). Édesszájú értékeli, és meg kell, hogy mondjam egy tündér. Apuka már más tészta. Külföldön él, nagyon ritkán jár haza, de elmondása szerint jól el van ott ahol van. A fiát viszont kiakarja sajátítani, nem tetszik neki, hogy velem van. Egyik ilyen alkalommal hazajött bevágta a kocsiba a páromat és elmentek autókázni. A párom könnyes szemekkel jött vissza. Apuka elmondta, hogy nem tetszik neki, hogy ennyire összevagyunk nőve. És, hogy válasszon. Persze párom nem akart, és mondta, hogy ilyet ne kérjen. Ezt, apuka tagadta, de ráhagytam. Majd, teltek a hónapok , párom kapja a telefonhívást, hogy az apja megvette neki a repjegyet. Nem sokára utaznia kell ki hozzá. Szerzett neki állást ott ahol dolgozik. Párom, mondta, hogy ne haragudjak de mennie kell. Nem örültem, neki mert meglepett, és hirtelen jött. Rossz érzésem volt. De annak örültem, hogy esélyt kap arra, hogy jó állása legyen. Aztán eljött a nap , kiment. Az apukája már pár nőnek a hotelban beakarta mutatni. Nem is érdekelt volna. De apuka mondogatta, hogy szedje fel valamelyiket, "svájci nők gazdagok... velem semmi jövője. " Párom kiakadt és összeveszett vele. Most hazajött egy hétre, de apuka is nem sokára hazalátogat. Nem szeretné, hogy velem töltse ezt az egy hetet. A legjobb a sztoriban. Hogy 3 hónapig nem jöhet haza a próbaidő miatt állítólag. Szóval ez számunkra borzalom. Nekem mindenképpen. Nem tudom mit tegyek... Szeretjük egymást de az apukája elválaszt minket. Én békét akarok. Nem kell, hogy szeressen.. de legalább ne vegye el tőlem a fiát. Szerintetek?


20L



2019. okt. 25. 13:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi hosszú lett.. :C
2019. okt. 25. 13:56
 2/19 A kérdező kommentje:
Elírtam, csak az apukája befolyásolja igazából.
2019. okt. 25. 13:59
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Azért az apa is megéri a pénzét, de hogy a pasid felnőtt ember létére miért hagyja magát ugráltatni, azt nem értem.

Ha nekem a megkérdezésem nélkül valaki repjegyet vesz, meg beszervez nekem munkát és elvárja, hogy hirtelen ott hagyjam a saját életemet, páromat és költözzek el, biztos, hogy megmondanám, hogy merre hány méter. És nem érdekelne, hogy az apám, mert önálló ember vagyok, nem a kutyája, hogy az ő seggében kelljen lennem és engedelmeskednem neki bármiben.

Ha ez a pasi szeretne téged, nem ment volna el csak úgy hirtelen, hanem megbeszélte volna veled, már ha ő is tényleg akarja, illetve megbeszélte volna veled, mik a tervek, hogyan fogtok találkozni ezentúl stb. De mivel te csak egy gyerekkel jársz, nem egy felnőtt férfival, nem sok időt jósolok nektek együtt.

2019. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom, de itt nem csak a párod apja a hibás, hanem főleg a párod. Felnőtt ember, mégis hagyja magát befolyásolni, mégis ugrik az apja minden csettintésére, mégis hagyja magát érzelmileg zsarolni. Neki az apja az első, te csak másodlagos vagy, annyira nem fontos neki ez a kapcsolat, hogy szembeszálljon érte az apjával, ezt már bebizonyította. Vagy asszisztálsz hozzá, amíg az öreg életben van, vagy elgondolkozol, hogy kell-e ez így neked.
2019. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

A 3 hónap próbaidö általában így szokott lenni, de most karácsony is lesz, és akkor biztosan mehet hozzád.


Kérdés mit akar a fiú. Ha cukrász vagy vagy cukrász tanuló svájcben tuti munkád lehet. Gyakorold a nyelvet amhol a párod van(német vagy francia) és költözzetek össze.


Az is simán lehet, hogy a párod már nem akar téged és ezzel akar kibújni a kapcsolatból.

2019. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Tudod az én párom mit csinált volna?

1. AMikor az apja elviszi autókázni, és ellenem hangolta volna, akkor nem bőgve jött volna haza, hanem kereken megmondta volna az apjának, hogy na itt álljon le. Ha nem tetszik neki az a nő akivel együtt él, nem érdekli, de nem avatkozhat bele a saját életébe-

Ezek után még véletlenül sem ment volna ki az apja unszolásár

2019. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

folytatom, mert ledobott a gép.

Szóval az apja hiába vette volna meg a repjegyeket, akkor sem ment volna ki.

A srác akivel együtt vagy, eléggé nyuszika.. Miért nem tud a lábára állni? Ha annyira odalenne érted, nem bőgött volna, hanem az apját lerendezi, hogy fogja be. Ha annyira szeretne csípőből elutasította volna a repülőjegyet, melót, mindent. Nem függne az apjától..

A te kapcsolatodnak nem sok jövőt jósolok

2019. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#8-as Igazad van. Én magam biztos, nem ezt tettem volna fordított helyzetben. Talán, az is közre játszhat a viselkedésében, hogy egyke gyermek. Teljesen össze voltak nőve, míg az apja ki nem költözött. Talán hiányzik neki. Nem vagyok önző... szeretném ha boldog lenne. Az zavar, hogy féléve vagyunk együtt, és ez korai volt még. Én is mennék, de... mindent adjak fel? Hagyjam itt az életemet? Engem nem vár kint senki sem. Nehéz ez most nekem. Még ha fiatal is vagyok és talán naiv. De az ilyesmi semelyik életkorban nem túl jó.
2019. okt. 25. 14:44
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Mintha csak a testvéremék történetét hallottam volna. Nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik, és még egy van... Náluk úgy oldódott meg, hogy az apucival megszakította sógornőm a kapcsolatot. Vagy ez, vagy teljesen ignoráljátok, amiket mond. Ne hallgasson rá, ha valamit nem akar, ne csinálja meg neki, úgy érzem, hogy csúnyán zsarolja is érzelmileg. Tényleg ne engedje... Lehet, hogy egy nagyon szép kapcsolat megy tönkre, egy ilyen ember miatt és annyira ritkák ezek.
2019. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Na most valami nem tiszta a történetben az említett engedélyeken kívül sem. Tehát kiment dolgozni, ahonnan három hónapig nem látogathat haza, de most mégis hazajött egy hétre.


Ráadásul ahelyett, hogy kihasználnád az egy hetet vele, a Gyakorin lógsz. Most akkor hogy is van ez? És hogyan szerzett neki az édesapja a tudtán kívül, az aláírásai nélkül engedélyeket? Pláne hogy 2017-ben, a menekültmizéria miatt nagyot szigorítottak az engedélyek kiadásán. Tényleg több sebből vérzik a meséd.

2019. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!