Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez így helyes és...

Szerintetek ez így helyes és helyénvaló cselekedet?

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk a párommal több mint féléve együtt vagyunk, ebből 3 hónapot együtt éltünk. Történetünk:


A párom szülei befolyásolják illetve, szabályozzák a páromat. Saját keresete van ahogy nekem is, és külön élünk a szülőktől. Nem függünk tőlük. Az anyukája itthon él. Apukája meg külföldön dolgozik, ott is él. Anyuka nem szól bele a dolgainkba, szoktuk látogatni, én szoktam neki segíteni, vagy ha úgy van sütök valamit( cukrász vagyok). Édesszájú értékeli, és meg kell, hogy mondjam egy tündér. Apuka már más tészta. Külföldön él, nagyon ritkán jár haza, de elmondása szerint jól el van ott ahol van. A fiát viszont kiakarja sajátítani, nem tetszik neki, hogy velem van. Egyik ilyen alkalommal hazajött bevágta a kocsiba a páromat és elmentek autókázni. A párom könnyes szemekkel jött vissza. Apuka elmondta, hogy nem tetszik neki, hogy ennyire összevagyunk nőve. És, hogy válasszon. Persze párom nem akart, és mondta, hogy ilyet ne kérjen. Ezt, apuka tagadta, de ráhagytam. Majd, teltek a hónapok , párom kapja a telefonhívást, hogy az apja megvette neki a repjegyet. Nem sokára utaznia kell ki hozzá. Szerzett neki állást ott ahol dolgozik. Párom, mondta, hogy ne haragudjak de mennie kell. Nem örültem, neki mert meglepett, és hirtelen jött. Rossz érzésem volt. De annak örültem, hogy esélyt kap arra, hogy jó állása legyen. Aztán eljött a nap , kiment. Az apukája már pár nőnek a hotelban beakarta mutatni. Nem is érdekelt volna. De apuka mondogatta, hogy szedje fel valamelyiket, "svájci nők gazdagok... velem semmi jövője. " Párom kiakadt és összeveszett vele. Most hazajött egy hétre, de apuka is nem sokára hazalátogat. Nem szeretné, hogy velem töltse ezt az egy hetet. A legjobb a sztoriban. Hogy 3 hónapig nem jöhet haza a próbaidő miatt állítólag. Szóval ez számunkra borzalom. Nekem mindenképpen. Nem tudom mit tegyek... Szeretjük egymást de az apukája elválaszt minket. Én békét akarok. Nem kell, hogy szeressen.. de legalább ne vegye el tőlem a fiát. Szerintetek?


20L



2019. okt. 25. 13:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Elnézést! Nem írtam le a részletek. Persze nem véletlen, nem akarom, hogy ránk ismerjenek. Szóval október 9-én kiutazott. Egy hétre ment ki. Próbanapot tartottak. Édesapja beajánlotta a séfnek. Ebből csak 3 nap volt a munka. Az utolsó nap végén elvileg beszéltek a séffel. És mondták, hogy megfelelt. Papírokat intéztek, meg vitte az útlevelét is stb. Megmondom őszintén nem értek ehez. Ennyit tudok. November 5-tel veszik fel. 3-án megy vissza. Addig itthon van. Kint német nyelv iskolába kell járnia, mert nem beszéli jól a nyelvet. Mindamellett van egy jó hátszele. Apuka legjobb barátja, kisfőnök és ő is segítette. Nagyjából ennyi. Ez az igazság. Édesapjánál lakik majd. Az albérletében.
2019. okt. 25. 16:24
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Ó, így már értem. Hiszen ha leírsz egy fordulatos, és speciális élettörténetet, abból nem, de az ügyintézés módjából rögtön felismerne bárki 🤨 És hát hogyan is érthetnél hozzá, végül is csak ott dolgozik a szerelmed, aki most itthon van, és hát miért mesélt volna a részletekről. Logikus. Mese habbal.
2019. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%

Dolgozzon és spóroljon mint az állat, te addig nekiállsz németet tanulni (rengeteg anyag van a neten, küldeni is tudok, ha kérsz), és te is spórolsz mint az állat, közben itthonról nézegeted a munkalehetőségeket, aztán amikor minden kész a kedves párod keres egy albérletet és te is kiköltözöl. Így a jövőtöket is könnyebben meg tudjátok alapozni és az apjának is bemutattok.

Én anno a párommal összesen fél év ismeretség után költöztem ki. Egyikünk se ismert senkit, semmi kapcsolatunk nem volt. Ráadásul ő teljesen más kultúra is (afgán). Ez 5 éve volt. Fél évvel kiköltözés után, egy év kapcsolat után össze is házasodtunk, másfél éves a gyerekünk és semmi bajunk. Pedig ő másodjára adott fel mindent, a nyelvet pedig egyikünk se beszélte, ellenség meg rosszindulat viszont akadt, mégis itt vagyunk, haladunk és nyugodtan élünk. Nálunk egyébként az én apám volt elég problémás, több szinten is, és ugyanennyi idősek is voltunk.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd ezt a lehetőséget is.

2019. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Akkor kamu vagyok. Kamu az egész életem. Kamu az egész kérdés. De ezek mind nem változtatnak azon a tényen, hogy fenn áll ez a helyzet. És érdekel az emberek véleménye. Nem vesztettem semmit azzal, hogy kíirtam ezt a kérdést. Jól esett leírni valakinek, ezeket. Mert rohadt egy érzés magamban tartani. Kívánom azoknak a személyeknek, akik most kamunak titulálták ezt a kérdést, hogy majd nekik sem higyjenek. Én leszek az első, aki majd odakommenteli, hogy KAMU! :))))
2019. okt. 25. 16:38
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm #14-es!! Gratulálok nektek! Még sokszor ennyi évet:)))
2019. okt. 25. 16:39
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez mese a javából ,útlevél nem kell Svájcban,elég személyi is.amugy miről ismernék fel az írásod elég valószínűtlen az egész történet,hogy apuka elviszi a fiát kocsikázni ,és sírva jön haza illetve megveszi a repjegyet munkát keres neki ,a fiú még itt hagy téged és apuka azt mondja hogy svájci nők gazdagok válaszon közülük stb.
2019. okt. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Savlekotő ***** válasza:
Naiv vagy apuka felnőtt embert nem rángat csak ha az gyenge vagy épp ő is menne. Engedd el,de szerintem full kamu mese habbal.
2020. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani,hogy ha a család el tudja választani valakitől a fiát/lányát,akkor az azért sokat jelent. Ha menni tud,hagyni kell. -ezt nehéz elfogadni,de ha a jelleme ilyen és ennyire befolyásolható,akkor el kell gondolkodnod,vajon meddig bírnád a fiúért való huzavonàt. Engem sértene,ha nem képes valaki magáért és értem kiállni. Hidd el,ez még nem annyira hosszú kapcsolat. Most derülnek ki a jellembeli dolgaitok. Ha csalódást okoz,akkor ne adj neki felmentést minden alól. Az apa lehet erőszakos,de a fiúból úgy lesz igazi férfi,ha az igazi párja mellett kiáll. HálIstennek,fiatal,20 éves vagy. Előtted az élet! Nem kell most vesztett fejjel elköteleződni. Nekem szüleim régen,mikor még tanácsukat kértem,ilyen esetben a 'csend'-et javasolták volna. A csend alatt értem,hogy hagyd nyugvóra jutni a kapcsolatot és az azzal kapcsolatos érzelmeket. Ne komnunikáljatok egy darabig. Ha csendben vagy,teszem azt,egy hétig,sok minden letisztulhat. Rájöhetsz,mennyire vagy oda érte,mi zavar,mik az elvárásaid-mert azok is legyenek,mi az,ami csak elképzelés az egész kapcsolatban,(odaképzelés,de ott sincs) és mi lehet a nettó valóság. Én 38 éves fejemmel annyit mondanék a srácról,hogy van még hova érnie. Én lehet kipróbálnám,hogy elengedem,s ha visszajön hozzám-az enyém,de ha el tud hagyni,akkor nem az enyém. 20 évesen nem kell még mindent lekötnöd. Sok sikert és türelmet!
2020. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ui. S ha csak kamuzol is,kedves kérdező,a véleményünk másnak még segìthet.
2020. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!