Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 év körüli lány mennyit...

17 év körüli lány mennyit segít otthon?

Figyelt kérdés
Anyaként kérdezem. A lányom ki-be pakolja a mosogatógépet, tereget, de kb ennyi. Tinik ti szoktatok otthon segíteni?
2019. okt. 26. 13:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Mikor ennyi idős voltam(20 éve),porszívozást és a krumpli pucolást csináltam,mást nem.
2019. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekem annyi idősen csak a saját szobámat kellett rendben tartani és takarítani, máshol szimplán rendet hagyni magam után és ennyi.
2019. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amikor tanulnom kell nagyon, pl. nyelvvizsgára, érettségire, egyetemen zh-ra, vizsgára, akkor békén hagy mindenki, és tanulhatok. Az összes többi alkalommal mindenben besegítek, amiben tudok, főleg nyáron, amikor egy átlagos napom így néz ki:

felkelek időben (7-nél tovább nem alszunk, mert ujjj), megágyazok magam után, elpakolok apa után a fürdőben, megágyazom apáék ágyát. Lemegyek, ha anya nincs itthon, mert dolgozik, akkor az egész konyhát nekem kell rendbe tenni apa után, mosogatok, eltörölgetek, elpakolok, felsepregetek. Iszom egy kávét, pihenek kicsit. Majd vasalok egy adag ruhát, reggelizem. Megvárom, míg jön az ebéd (rendeljük, mert hát nyáron nem lehet főzni, mert bemelegszik a ház...), átviszem mamának, aki a szomszédban lakik. Hazahozom a mosogatnivalót (mi edényeink). Takarítok valami, hol a fürdőszobát, hol az egész tetőretet, hol sepregetés kint, hol a lépcsőt, minden napra van valami. És akkor minden nap el kell menni anyáért a munkahelyre kocsival (én vagyok a sofőre), vinni kell vásárolni vagy nagyihoz. Ja és nem lehet se hangosan filmet nézni, se hangos zenét hallgatni, mert készenlétben kell állni, bármikor hívhat apa, hogy nyissak kaput vagy hasonlók.

A lényeg, hogy elég sokat takarítok, mindenhol. Amit utálok, az a főzés.

2019. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen már bőven csináltam mindent (mosás, mosogatás, időnként főzés, takarítás), ha kellett. A húgom meg nemigen, a szobáját időnként kitakarítja, ha anya megkéri valamire, akkor megcsinálja, de kb. ennyi. Főzni vagy sütni viszont szoktunk közösen ha otthon vagyok, azt szívesen csinálja ő is.
2019. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#13-bocsi a kérdésért, de miért kell apukád után takarítani? Nálunk is kell utána mert egy trehány és csak dirigálni tud, maga után sem bír rendet rakni, de hagyjuk is...
2019. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!