Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérhetem meg bármire...

Hogyan kérhetem meg bármire anyukámat, ha mindig kiakad, bármit mondok neki?

Figyelt kérdés

Kérés alatt nem azt értem, hogy megkérem, hogy takaritson ki vagy ilyenek, főleg mert takarítani én szoktam, ő kb egyáltalán nem.

De igazából ez nem is lenne akkora probléma, ami nagyon zavar, az az, hogy nem ‘segít fenntartani a rendet’

Most ezalatt leginkább ezeket értem:

- utcai cipőben bejarkal a lakásba/benti cipővel kimegy és simán bejön ugyanúgy (most az még egy dolog, hogy amikor rohan, befut és már megy is el itthonról, de amikor bejön és több óráig cipőben van, mondván úgy gondolta még megy valahova hazaérkezés után 1 órával, aztán mégse, de a legjobb, amikor bejön, tesz 2 kort a lakásban, majd leveszi...)

- ha elől van 5 pár cipő, amiből max 2-t használ napi szinten, nem rakja el a másik 3-t

- a mosdokagylo körüli vizvseppeket nem törli le a külön ehhez használt torolkozovel (fehér a pult és rögtön látszik a vízcsepp, ezért pár kézmosás után olyan, mintha 1 hete takaritottam volna

- amikor jön valaki, simán azt mondja, hogy nyugodtan jöjjön be cipőben, még akkor is, amikor magától elkezdi levenni az illető ( ez elég zavaró, amikor aznap/1 napja porszivoztam...)


Szerintetek mit tudok csinálni? Hogy tudom megkérni ezekre? (Oké, szépen, de ha akkor is kiakad?)

Veletek volt már hasonló?



2019. jún. 5. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nagyon nehéz válaszolni, hiszen sem az életkörülményeiteket nem ismerjük, sem anyukád, illetve a környezet szocializációját. Nem tudjuk, hogy mennyit dolgozik, milyen anyagi helyzetben vagytok, mennyire stresszes a környezet, te milyen módon viszonyulsz hozzá, ő pedig hozzád...


Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, hiszen semmit sem tudunk rólatok, a szokásaitokról, az életetekről, az egymáshoz való viszonyotokról...

2019. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

- elég sokat dolgozik itthon is

- szerintem egész jó anyagi helyzetben vagyunk, bár pontos számokat nem tudok

- a munkája miatt sajnos sokszor elég stresszes

- én próbálom szépen megkérni mindig, de egy idő után már nagyon felhúz, amikor újra és újra látom ezeket a zavaró dolgokat (ilyenkor inkább már semmit nem is mondok)

- igazából egész jó a viszonyunk egymással, ezért se értem, hogy miért reagál mindig ellenségesen, amikor feljön az említett téma

2019. jún. 5. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ó trehány, te meg rendszerető vagy. Őt nem zavarja az, ami téged igen, ebből eredően nem fog hozzád idomulni. Két ilyen ember nem tud békében élni, és te is tudod, hogy erre az egyetlen megoldás, ha nem erőltetitek az együttélést.
2019. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ő eltart, cserébe te takarítasz. Ez egy jó munkamegosztás ...B terv: költözz el.
2019. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Továbbra sem egyszerű a helyzet. Írtál pár dolgot, de sajnos ezek még mindig nem azok, amely alapján bárki neked jó szívvel tanácsot adhatna.


Egy élethelyzetre keresel választ, amely olyant, mint egy kontextusából kiragadott mondat. Ha válaszol is rá valaki, az saját magából indul ki, hogy ebben a helyzetben mit csinálna. Viszont erre a kérdésedre sajnos tényleg nem lehet válaszolni, főleg nem egy ilyen nyilvános helyen. Ne is írj le ilyeneket, ne add ki magad. Mivel olyan dolgokat kérdezne előtte az ember, amire nem várhat választ, hiszen magánjellegű dolgok befolyásolhatják. A viszonyotok, édesanyád egyedül nevel-e, vagy valakivel, a helyzet amiben éltek, mi vezetett oda, hogy te takarítasz, megegyezés, vagy csak így alakult, édesanyád miért "akad" ki rád, másra is kiakad-e. Mióta kezdődött a "kiakadás", vagy mindig ilyen volt és sorolhatnám azokat a nagyon is intim és egyáltalán nem rám, vagy másra tartozó kérdéseket, amelyek mind befolyásolják azt a választ, amit vársz a kérdésedre.


Inkább elmondanám, hogy hogyan próbálj meg - tehát nem biztos, hogy működik - te saját magad választ találni.


Te ismered a viszonyaitokat, te tudod, hogy mi indukálja, mi váltja ki édesanyádból a "kiakadást". Amit azért szintén nehéz kezelni, mert kit is jelent a "kiakad", amire utalsz? Kiabál, dühöng, legyint, hárít, visszatámad, okokat keres... és sorolhatnám. Ezt csak te tudod.


Szóval te tudod, hogy mióta tart ez a dolog. Ha megvizsgálod, hogy mi változott, amikor ez elkezdődött, akkor az már egy jó támpont arra, hogy mi válthatta ki édesanyádból ezt a fajta viselkedést. Mi indukálhatta, mi erősíthette és mi vezetett ahhoz, hogy nyilvánosan kell tanácsot kérned egy ilyen kérdésben. Az is fontos - és szintén csak te tudhatod - hogy anyukád milyen mentális állapotban van. Értve ezalatt, hogy mennyire kiegyensúlyozott, mennyire érzi helyén magát, mennyire érzi stabilnak a jövőképet amelyet magának és adott esetben neked is képes felvázolni. Ha úgy érzed, hogy itt vannak, lehetnek gondjai, akkor talán érdemes erősíteni benne az érzést, hogy jó úton halad, mellette állsz, és ha meg is csúszik a lába te támasznak ott vagy.


Szóval erre a kérdésre sok választ kaphatsz, de az igazit csak saját magad lelheted meg, mégpedig úgy, hogy elemzed, átgondolod azokat a körülményeket, amelyek érik édesanyádat és ezek közül mi az, ami ahhoz vezethet, hogy ilyen módon viselkedik veled. Fontos kérdés, hogy a környezetéhez is így viszonyul-e, vagy csak hozzád, illetve, hogy másban is megnyilvánul az ilyesfajta magatartás, vagy csak ebben a konkrét esetben.


Mondom, sajnos annyira szerteágazó a dolog, hogy botorság lenne bármit is javasolni, sajnos ezt csak azt tudja megoldani, aki pontosan látja, mi áll a dolgok mögött.

2019. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 nem azzal van a probléma, hogy takarítok, hanem hogy ő abban sem segít, aminek elvileg természetesnek kellene lennie (leveszed a cipőd, amikor hazaérsz) és ezzel sok port hoz be a lakásba


#5 köszi a választ, átgondolom 🙂

2019. jún. 5. 12:47
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Megint nézőpontbeli különbségek vannak: neked természetes, hogy leveszed a cipődet, neki meg ezer magyarázata van, hogy miért nem veszi le. Kinek legyen igaza?Ennyi erővel ő is mondhatná, hogy legyél már rugalmasabb, a lakás van értünk és nem fordítva.

Annak van igaza, aki a saját lakásában van, és aki szívességet tesz a másiknak, hogy ott lakhat. Ha meg gyerek vagy, akkor ne akard anyádat neveli!

2019. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sehogy, egy felnőtt embert nem tudsz megváltoztatni, aki már 40-50 évet ilyen trehány módon élt le, ez nem mindig függ a foglalkozástól, stressztől - szerintem max nagyon szélsőséges esetben betegségtől. Ha valaki ilyen, akkor az szabadnapon, szabi alatt, vagy munka után, egészségben-betegségben is ilyen, függetlenül mindentől. Neki ez így jó, őt ez nem zavarja. Téged meg igen. Ettől szerintem nem leszel rendmániás, de komolyan ki járkál cipőben mondjuk padlószőnyegen? Ezt én sem fogom soha megérteni.


Takarítgass, aztán majd ha elköltöztél te más háztartást fogsz vezetni. Addig nem tudsz mit tenni, az ő otthona.


Én is ezzel nyugtatom magamat hasonló helyzetben. :D

2019. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi az alapeset? Melyikötök lakásárol van szo?
2019. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivel anyukámmal elek, ezért papíron az ő lakása, de ez így nincs kimondva nálunk szerencsére

Mármint úgy értem, hogy még sosem hangzott el olyan kezdetű mondat, hogy “amíg az én lakásomban élsz.......”

És oké, papíron az övé, de akkor is ketten élünk benne

2019. jún. 5. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!