Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegnap anyukámról kiderült,...

Tegnap anyukámról kiderült, hogy rákos, nem sok ideje maradt hátra. Mi lesz velem és a húgommal?

Figyelt kérdés
Édesapánk 7 éves koromban meghalt, azóta egyedül élünk édesanyánkkall. Nagyszüleink sem élnek már, csak egy papánk, de ő Alzheimer kórban szenved, nyugdíjas otthonban van. Én 16 éves vagyok, húgom 10.

2017. júl. 20. 23:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
84%
Közeli vagy távoli rokonok?
2017. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
98%
Titeket aztán jól próbára tesz az élet. :-( Nagybácsi, nagynéni? Ha a rokonságból senki nem tud magához venni titeket, akkor nevelőszülőkhöz fogtok kerülni, vagy gyermekotthonba. Sok erőt kívánok!
2017. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
53%

Kitartás.

- Nézd a jó oldalát: Bármelyik nap ráeshetne édesanyád fejére egy cserép a tetőről és azonnal agyonüti, és nem is számíthattok rá. Jelen esetben van módotok !együtt! eltervezni, hogy hogyan tovább, felkészülni, elbúcsúzni egymástól, nem vagy magadra utalva. Sokaknak nem adatik meg ez a "luxus".

- Az, hogy az orvosok mit mondanak, mennyi van neki hátra az semmit sem jelent, lehet több is, kevesebb is, ez nem olyan egzakt tudomány. Lehet, hogy egyszerű és gyors halála lesz, az is lehet, hosszú évek kínszenvedése előtt álltok. Ezt nem lehet pontosan tudni előre.

-- Nekem anyám onnantól, hogy megtudta rákos, egy évig élt. Az utolsó leheletéig küzdött az életért.


Ne add fel, örülj a jónak a rosszban és édesanyáddal beszélj át mindent töviről hegyire, mindent ami nyomja a szíved.

2017. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
59%
Valamelyik rokonodat, keresztszülőket esetleg valami ismerőst ki jelölhetnek arra hogy a gondotokat viseljék. Árvaházba is kerülhettek. Nagyon sajnalom ami történt. Remélem minden jóra fordul, és az elkövetkezendő időben nagyon sokat törődjetek édesanyátokkal, sok időt töltsetek vele és tereljétek el a daganatról a figyelmét.Egy sokkal jobb helyre megy:)
2017. júl. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
87%
Hármas vagyok: Van olyan ismerősöm is, akinek sikerült túlélnie a rákját - 90 éves korában másba halt bele - mellrák volt, rendszeresen kiújult, újabb terápia, de nem ebben halt meg végül.
2017. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
91%
Ezt az orvosok mondták, hogy nem sok van neki hátra? Milyen rákja van?
2017. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
89%

Ha bármi van, amit el szeretnél neki mondani, még addig mondd el, amíg lehet! (Minél hamarabb.) Illetve, ha van valami, amiért bocsánatot akarsz kérni, tedd meg! Hidd el, ez nem okoskodás, de így talán könnyebb :)

Sok sikert, és kitartást! Légy erős, és ne hagyd magára a hugod, ha már anyud nem lesz!

13/L

2017. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
95%

Ezt most esküszöm, megkönnyeztem. Én is 16 éves vagyok, és szörnyű belegondolni, hogy ilyen fiatalon ennyi rossz dolog történt veletek.

Kitartás!

Vannak rokonaitok? Úgy értem, nagynéni, nagybácsi, keresztszülők? Ha ők is beleegyeznek, ők magukhoz vehetnek titeket, ha jól tudom.

Töltsetek sok időt együtt a húgóddal és édesanyáddal.

Ez tényleg annyira megérintett, hogy nem is nagyon tudok mit írni. Remélem találtok megoldást.

2017. júl. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnálom, ami Veletek történt. Akkor sajnos vagy nevelőotthonba, vagy nevelőszülőkhöz fogtok kerülni. Hátha van még Anyudnak 2 éve, és akkor már nevelheted a húgodat. Szerintem ha tanulsz átiratkozhatnál esti tagozatra és megpróbálhatnál munkába állni - 16 évesen már megteheted - hiszen Anyud kezelését és a húgod nevelését is finanszírozni kell majd. Részmunkaidős állások is vannak, hogy Anyukáddal is többet lehess az utolsó időkben.
2017. júl. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
85%
Családsegitö is segíthet.
2017. júl. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!