Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy bevonjon a családi beszélgetésekbe?

Figyelt kérdés

Nálunk soha nem volt meg az a jó családi beszélgetős, vidám légkör, ami másoknál, inkább hideg, kikérdezéseken és számonkéréseken alapultak a közös ebédek, vacsorák mindig. Ilyenkor anya volt a családfő, csak ő kérdezett, akinek meg azt mondta, hogy "kuss", az nem szólalt meg.

Azóta felnőttünk, és néha együtt van anyánál is a család. Ilyenkor olyan jól elsztorizgatunk egymásnak, hogy kivel mi újság, néha úgy érzem magam, mintha másnál lennénk, a barátaimnál szokott otthon olyan jó hangulat lenni.


Csak az a bajom, hogy ha én mesélek valamit (most például elmeséltem, hogy milyen jót palacsintáztunk a héten a barátaimmal), akkor látványosan igyekszik meggyilkolni a beszélgetést, például forgatja a szemét, megjegyzéseket tesz hozzá, pofákat vág (ma pl. felállt, és kiment a konyhába, amíg beszéltem), vagy csak simán gúnyosan hozzátesz valamit, amivel nevetségessé tesz engem. Ma, miután elmondtam a saját kis történetem, hiába kérdezett valamit még tőlem a nagynénim, anya elkezdett emeltebb hangon valami teljesen másról beszélni, velem párhuzamosan, amíg el nem hallgattam. Egyébként nem beszélek sokat, és kimondottan nagy hülyeségeket sem hordok össze.


Ez eléggé zavar, de nem tudom ezt megbeszélni anyukámmal, mert nyilván letagadná, hogy ezt csinálja, és kiröhögne. Tudtok valami tippet adni, hogy hogy tudnék becsatlakozni a családi beszélgetésekbe?


21/l (külön élek, egyetemre járok, hétvégente jráok haza. testvéreim is tanulnak/dolgoznak, pár hetente látjuk anyát. apukámmal nem áll fenn ez a probléma, ha nála vagyunk, kötetlenül és vidáman tudunk beszélgetni).


2019. okt. 26. 19:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
Anyád nem szeret téged. Régen sem szeretett, olyat, hogy kuss, normális ember idegennek se mond. Olvasd el ezt a könyvet, ha privátban adsz emilcímet, el is küldöm e-bookban: Susan Forward: Mérgező szülők.
2019. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm, olvastam, tudom.

Nem a teljes kapcsolatunkat szeretném meggyógyítani, azt nem lehet, csak a családommal szeretnék beszélgetni anya jelenlétében.

2019. okt. 26. 19:36
 3/45 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk az én anyámat nem szerette a saját anyja. Onnan ismerős a helyzet. Anyám egész életében várta, mikor kezdi el majd a mama szeretni. Nem kezdte el.
2019. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%
A jelenlétében nem fog menni, mindig bele fog köpni a levesbe. Nálunk az ünnepeket is pokollá tette.
2019. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Valami módja biztos van, utolsó, ne légy ilyen negatív.
2019. okt. 26. 19:38
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
"Bocs, X engem kérdezett még erről-meg erről." Szintén emeltebb hangon.
2019. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem negatív, csak realista :(
2019. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Ez a hangemelgetés nem jó módszer, mert agresszív, és még nagyobb ellenállást vált ki. Én azt szeretném, hogy anya akarjon teret adni nekem, nem pedig azt, hogy kénytelen legyen csendben maradni.
2019. okt. 26. 19:40
 9/45 Savlekotő ***** válasza:
93%
Nincs módja... Vagy az ha leüvöltöd a fejét és a 21 évnyi keserűségedet ráordítod mert ez már gyanítom óvodába suliba is így volt nálatok h kuss volt neked. Bár én a közelébe se mennék, találkozz a rokonokkal ha ő nincs ott.
2019. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

Neked van egy irreális vágyad, akárhányan fogják leírni, hogy nem megy, te ragaszkodsz hozzá, más megoldást nem fogadsz el. Így nem sok értelme van kérdezni.


Esetleg: A lehető legrövidebb időn belül csendben befejezed a közös ebédet, és elvonulsz. Hátha feltűnik neki. Mondjuk kétlem.

2019. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!