Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketek "előre"...

Ha a gyereketek "előre" követelné az örökségét, hogyan reagálnátok, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki már felnőtt, de elég rossz társaságba keveredett, egy ideje nem is akarja velem a kapcsolatot se tartani. Előtte is sokszor nagyon csúnyán beszélt velem, nem bírta elviselni, ha próbáltam tanácsokat adni neki az életével kapcsolatban.

Pár hónapja írogat nekem fb-n, hogy segítsek lakáshoz jutnia. Legalább adjak neki albérleti kaucióra pénzt (több százezret). Az anyjától is kért, de vele még rosszabb a viszony, ő se hiszem adna neki, de ez mindegy is.


Ma este viszont uzent, hogy utoljára szólít fel adjak már neki pénzt. Mivel mondtam ne haragudjon, de nem tudok és ennyit nem is szeretnék és milyen stílusban írta. Elkezdett szidalmazni, és követelte most azonnal fizessem ki neki az örökség részét és azt adjam neki oda. Erre már én is kiakadtam, mégis mit képzel, de mielőtt valaszolhattam volna letiltott.

A testvérének elküldtem, hogy mit szól ehhez (reméltem mond valami biztatót), de csak annyi volt a reakciója "ez van apa".

Ismerem annyira a lányom, hogy a tiltast fel fogja oldani és pár hét múlva újra pénzt fog kérni, de ez az örökség követelése??? Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lépnétek?


2019. okt. 28. 01:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%
Én tiltanám le a stílusa miatt. Mért finanszírozd a drogos vagy iszákos életét?
2019. okt. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%

Csak annyit, hogy kedves lányom az örökség

1akkor jár ha meghaltam

2 és van mit örökölni

3 és ha van végrendelet (egy baratodra hagyod a pénzt) akkor neki csak a köteles rész jár.


De javasolhatod h keressen egy pénzes faszit.

előny ha jó az ágyban és bevállal mindent...

2019. okt. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Savlekotő ***** válasza:
28%
Szép család lehettek,főleg a testvére írása után gyanakszom "Ez van apa"h miért csak a pénzt kéri a kapcsolatot már nem,gondolom a testvére is hasonlóan sűrűn nyithatja rátok az ajtót...
2019. okt. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
98%
Érdemtelenség/örökségből kizárás azaz “kitagadás”. Így nem örököl semmit. Hátralévő életében meg gondolkodhat a gyerek és akár változtathat is. Jobb mielőbb meglépni, nehogy az legyen, mint egy múlt évi esetben, ahol a gyerek meg akarta öletni a szüleit, hogy örökséghez, pénzhez jusson. Akit felbérelt a gyilkosságra bement a rendőrségre és minden bizonyítékot bemutatott. Írások, hangfelvételek. Nálunk a bátyám és a nővérem támadta meg anyánkat pénzért. Az ember nem veszi komolyan az ilyet, amíg nem arra ér haza, hogy három rendőrautó áll a háza előtt és a házat belül meg nyomozók lepik el.
2019. okt. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
26%

Jól elkényeztetett gyerek lehet...


Na most majd lesznek még ilyenek sokan a társadalmunkban. Ez a sok gyerekcsináló érdekember, akik a CSOK-ból, babaváróból és más segélyekből finanszírozzák az életüket, azoknak a gyerekeik is ugyanolyan élősködők leszenk, és nem fogják megtanulni, hogy munkával kell pénzt keresni. Lesznek még itt bajok 10-20 év múlva, mikor ezek felnőtt korba lépnek...


A gyerekednek meg mondd, hogy még élsz, amúgy is csak adósságot fog örökölni… :)

2019. okt. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
91%
Tőlem biztos nem látna egy krajcárt sem, ha "utoljára szólít fel".
2019. okt. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%
Rossz társaságba került, elborult az agya, nem tudok másképp fogalmazni... Ha olyan rossz társaságba került, akkor valószínűleg el fogja dorbézolni, vagy azzal vágna fel, amíg lenne pénze... Nagyon-nagyon szomorú, fájdalmas lehet egy szülőnek ilyesmit megélni... Vannak esetek, amikor később mblátja hibáját és sírva bocsánatot kér a gyerek. Azokra ne hallgass, akik azt mondogatják majd: "ti nevelésetek, nektek köszönhető hogy rossz társaságba keveredett" és a többi...
2019. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
95%
Abban a pillanatban mennék az ügyvédhez végrendeletet íratni és valaki másra hagynám mindenemet, így neki max a kötele s rész járna. Illetve azonnal megszakítanék vele minden kapcsolatot.
2019. okt. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

Nem tetszik a stílusa. Leülnék vele megbeszélni a dolgot, hogyan jutottunk odáig. Kiderülhet, hogy nagyrészt én vagyok a vétkes. Ha van pénz, akkor kaucióra adnék. Örökséget előre csak vészhelyzetben szabad kiadni.

Az "ez van apa" nem feltétlenül a Kérdező leßarása, hanem a testvér feletti vállrándítás, miszerint ő ilyen, nem tudok vele mit tenni.


Ha követelné, akkor nem adnám. Na ne már! Lehetne akkora ßarban, hogy ki kell segíteni előre, láttam már ilyent, hogy egy ház árát előre odaadták, mert akkora gázban volt a gyerek a férje (és emiatt a 2 unoka), hogy segíteni kellett. De ők nem követeltek, hanem kértek. Ezt a másik testvér el is fogadta, csak utána kicsit nyomulósan ellenőrizte, hogy hogyan kezelik az ő örökségérészét.

2019. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
94%

Mindenféle rossz indulat nélkül : aki az albérlet kauciót sem tudja összespórolni, az nem fogja bírni fizetni sem havonta az albit, rezsit és a többi költséget.

Egyszerűbb mástól kérni, mint nekünk plusz munkát vállalni vagy olyat keresni, ahol csak egy havi van.


Az örökség rész meg nagyon szánalmas.

Én próbálnám jobb útra terelni személyesen.

Sajnos ilyen helyzetben hiába kapna akár saját lakást is, elherdálná, nem becsülné meg, garantálom.

2019. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!