Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketek "előre"...

Ha a gyereketek "előre" követelné az örökségét, hogyan reagálnátok, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki már felnőtt, de elég rossz társaságba keveredett, egy ideje nem is akarja velem a kapcsolatot se tartani. Előtte is sokszor nagyon csúnyán beszélt velem, nem bírta elviselni, ha próbáltam tanácsokat adni neki az életével kapcsolatban.

Pár hónapja írogat nekem fb-n, hogy segítsek lakáshoz jutnia. Legalább adjak neki albérleti kaucióra pénzt (több százezret). Az anyjától is kért, de vele még rosszabb a viszony, ő se hiszem adna neki, de ez mindegy is.


Ma este viszont uzent, hogy utoljára szólít fel adjak már neki pénzt. Mivel mondtam ne haragudjon, de nem tudok és ennyit nem is szeretnék és milyen stílusban írta. Elkezdett szidalmazni, és követelte most azonnal fizessem ki neki az örökség részét és azt adjam neki oda. Erre már én is kiakadtam, mégis mit képzel, de mielőtt valaszolhattam volna letiltott.

A testvérének elküldtem, hogy mit szól ehhez (reméltem mond valami biztatót), de csak annyi volt a reakciója "ez van apa".

Ismerem annyira a lányom, hogy a tiltast fel fogja oldani és pár hét múlva újra pénzt fog kérni, de ez az örökség követelése??? Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lépnétek?


2019. okt. 28. 01:02
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
63%
Ha te, saját magad nem gondoskodsz öreg napjaidról - ha nem marad rá pénzed - akkor szerinted, ki fog? A lányod?
2019. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudja mi az az örökség van ilyen. Pár hét múlva mit akar ha már megvolt az utolsó felszólítás? Mint a viccben:megszűnik az adóhivatal hisz most írták hogy “utolsó felszólítás”
2019. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
20%

Örökség csak akkor van, ha a szülő elhunyt. Amíg él, az ingó és ingatlan az ő kizárólagos vagyona/ vagyonuk. ( Attól függően, hogy mi a szüleid külön és/ vagy közös vagyona).

Semmit nem követelhetsz. Ha akarják, miután téged felneveltek, taníttattk, munkára és önfenntartásra képes, szuverén felnőtté neveltek, ha akarják, mindenüket eladják,

és felélik

Tehát kővetelőzni nincs jogod.

Kivéve, ha pl. a nagyi házában laktok, aminek egy részét te is örökölted hivatalosan, végrendelet szerint.

2019. okt. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
51%

Egy fillért se adj neki!

Nem lehet örökséget "előre" kifizetni!

Ugyanis, ha a szülő elhunyt, "nulláról" indul az örökösödési jog.

Amit életedben adsz, az kölcsön, vagy ajándék.

A jog úgy is kezeli.

Egy fillért ne adj neki!

Ha pedig követelőzik, fenyegesd meg, hogy érdemtelenné válás miatt ki fogod tagadni az örökségéből.

Ha fenyeget, írd meg neki, hogy a hatóságokhoz fogaz fordulni.

Amíg te élsz, neki semmiféle öröksége nincs!

Ne állj vele szóba, alá ne írj semmit, mert az ilyen arra is képes, hogy hamis szerződést csinál és kitesz téged az utcára.

Mondd meg neki, hogy felejtsen el. Kérj távoltartást. Fordulj sürgősen ügyvédhez!!

Sajnos, a rossz társaság bármire ráveheti.

2019. okt. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
51%

Azt csinálnám, hogy közölném vele, hogy végrendeletileg kitagadtam az örökségéből. Msjd a fenyegetések miatt távolságtartást kérnék bíróilag. Ehhez szükséged lesz az üzeneteinek a fényképes mentésére is, bizonyítékként, meg a testvérével folytatott levelezésedre. Sima ügy.

Sajnos veszélyessé fajulhat, akár a haverjaival is is kitalálhatnak valami disznóságot.

2019. okt. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%
Aki szerint pénz kell neki és nem egyéb segítség, miből gondolja ezt?
2019. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
90%

Szia! Olyat ne mondj neki, hogy akkor lesz örökség, miután meghaltál... Ki tudja mire képes. Írd meg a végrendeletedet mielőbb, s amint újra keres, mondd azt neki hogy ráírattad xyra a házad, vagyonod stb - d, mert hogy.... Találj ki valamit, miért. Lényeg hogy abba a tudatba legyen hogy nincs semmid, nehogy rossz vége legyen. Ha tovább fenyeget, mentsd le és irány feljelenteni! Vigyázz magadra! az ilyen rossz társaságban lévő emberek mások hatására bármire képesek pláne be szívva/lőve/rúgva stb.

Én még kamerát is felszerelnék a házra, ki ne rámoljon.. Ez itt nem fog annyiba maradni. A másik gyerekkel se törődj, ha így áll ő is hozzád.

2019. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
36-os: elolvastuk a kérdést.
2019. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Sajnos egyszer korábban már visszahallottam, hogy egy barátjának azt mondogatta jó lenne, ha végre örökölhetne, meg hogy reméli nem lesz több gyerekem az új kapcsolatomból, mert akkor neki végül semmi sem jut. Csak akkor ezt úgy vettem, hogy gyerekes hiszti. Nem gondolom, hogy ez elfajulna, mert amiket itt írtatok, az ok elég ijesztőek.

2019. okt. 30. 23:45
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondolom, hogy ez elfajulna, mert amiket itt írtatok, az ok elég ijesztőek."

Abból, hogy amiket írtunk, elég ijesztőek, egyáltalán nem következik, hogy nem fajulna el. Sőt, abból, amiket visszahallottál róla, abból is az következik, hogy bizony elfajulhat.

2019. okt. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!