Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketek "előre"...

Ha a gyereketek "előre" követelné az örökségét, hogyan reagálnátok, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki már felnőtt, de elég rossz társaságba keveredett, egy ideje nem is akarja velem a kapcsolatot se tartani. Előtte is sokszor nagyon csúnyán beszélt velem, nem bírta elviselni, ha próbáltam tanácsokat adni neki az életével kapcsolatban.

Pár hónapja írogat nekem fb-n, hogy segítsek lakáshoz jutnia. Legalább adjak neki albérleti kaucióra pénzt (több százezret). Az anyjától is kért, de vele még rosszabb a viszony, ő se hiszem adna neki, de ez mindegy is.


Ma este viszont uzent, hogy utoljára szólít fel adjak már neki pénzt. Mivel mondtam ne haragudjon, de nem tudok és ennyit nem is szeretnék és milyen stílusban írta. Elkezdett szidalmazni, és követelte most azonnal fizessem ki neki az örökség részét és azt adjam neki oda. Erre már én is kiakadtam, mégis mit képzel, de mielőtt valaszolhattam volna letiltott.

A testvérének elküldtem, hogy mit szól ehhez (reméltem mond valami biztatót), de csak annyi volt a reakciója "ez van apa".

Ismerem annyira a lányom, hogy a tiltast fel fogja oldani és pár hét múlva újra pénzt fog kérni, de ez az örökség követelése??? Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lépnétek?


2019. okt. 28. 01:02
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hány éves a lányod ( gondolom 25+ nem ? ) de egy atyai pofon úgy istenigazából kijárna neki, de olyan hogy meg is boruljon tőle. Csak szimplán zárd ki az örökségből, még tudnia sem kell róla, annál rosszabb érzés lesz neki mikor szembesül majd vele.
2019. nov. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

"Ismerem annyira a lányom, hogy a tiltast fel fogja oldani és pár hét múlva újra pénzt fog kérni, de ez az örökség követelése??? Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lépnétek?"

Feloldotta a tiltast es penz helyett szállást kért, kapott, de nem vot hajlandó beszélgetni. Reggel egy szó nélkül elment.

2019. dec. 1. 23:20
 43/48 anonim válasza:
86%

Ne haragudj, de jó buta vagy hogy engedted. Ennyibe néz téged, ennyi a hála feléd, így köszöni meg hogy meg engedted hogy ott aludjon.

Nem tűnt el semmid?

Én úgy gondolom, hogy szépen feltérképezte a lakásodat, mid van. Nagyon nem kellett volna.

Feloldás után neked kellett volna tiltanod!!!!

2019. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
86%
Ajánlom mindent tüzetesen nézz át... Nem e hiányzik valami az otthonodból! Biztos lehetsz benne hogy vagy lopott, vagy megnézte az értékeket.
2019. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
56%
"Én úgy gondolom, hogy szépen feltérképezte a lakásodat, mid van. Nagyon nem kellett volna." - izé, azért túlparázni sem kell a helyzetet... ahogy elnézem a helyzetet (bocs Kérdező) de ezt a lányt se az eszéért fogják ellopni, ha nem képes felfogni azt, hogy nem létező dolgot (örökséget az örökhagyó életében) nem érdemes követelnie. (Én is tök hiába követelném a Szerencsejáték Rt-n a lottó ötösömet, amíg nem nyerem meg)
2019. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
86%
Épp emiatt amit az utolsó írt, egész biztos, hogy nem saját kútfőből jöttek ezek a követelések. Valaki /valakik rábeszélhették erre. Az ottalvásra is. Én így gondolom
2019. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
Nem tűnt el semmi. Azóta meg nem járt itt.
2020. nov. 10. 23:27
 48/48 Savlekotő ***** válasza:
0%
Érdekelnének ennek a viszonynak az előzményei is. Meghallgatnám a gyerekeidet is..
2020. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!