Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketek "előre"...

Ha a gyereketek "előre" követelné az örökségét, hogyan reagálnátok, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, aki már felnőtt, de elég rossz társaságba keveredett, egy ideje nem is akarja velem a kapcsolatot se tartani. Előtte is sokszor nagyon csúnyán beszélt velem, nem bírta elviselni, ha próbáltam tanácsokat adni neki az életével kapcsolatban.

Pár hónapja írogat nekem fb-n, hogy segítsek lakáshoz jutnia. Legalább adjak neki albérleti kaucióra pénzt (több százezret). Az anyjától is kért, de vele még rosszabb a viszony, ő se hiszem adna neki, de ez mindegy is.


Ma este viszont uzent, hogy utoljára szólít fel adjak már neki pénzt. Mivel mondtam ne haragudjon, de nem tudok és ennyit nem is szeretnék és milyen stílusban írta. Elkezdett szidalmazni, és követelte most azonnal fizessem ki neki az örökség részét és azt adjam neki oda. Erre már én is kiakadtam, mégis mit képzel, de mielőtt valaszolhattam volna letiltott.

A testvérének elküldtem, hogy mit szól ehhez (reméltem mond valami biztatót), de csak annyi volt a reakciója "ez van apa".

Ismerem annyira a lányom, hogy a tiltast fel fogja oldani és pár hét múlva újra pénzt fog kérni, de ez az örökség követelése??? Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lépnétek?


2019. okt. 28. 01:02
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
85%

Én kerek perec elmondanám neki, hogy az örökség azután jár, miután te meghaltál. De akkor sem feltétlenül, ha még életedben kizárod belőle.

Most legfeljebb a jóindulatodra alapozva kérhet, de azt sem messengeren és úgy, hogy nem érdemli meg.

2019. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
80%

Én simán közölném vele, miután feloldott és újra kuncsorog, hogy neki nincs és nem is lesz, mert a múltkori szövege után végrendelet írtál, amiben ő nem szerepel.

Nem kell ténylegesen megtenni, csak kapjon kicsit észbe.

2019. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
74%
Várja meg,hogy örökre hunyjam le a szemem és azután követelőzzön.Nem adnék semmit,főleg,hogy nem is akarja tartani a kapcsolatot.Ha nincs pénze a kaucióra,nem fogja tudni fizetni az albérletet se,akkor meg ismét jön,hogy segits apa.
2019. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
87%

Miutan feloldott es ujra irt, kozolnem vele, hogy egy szep napon megkapja majd a koteles reszt es ennyi.

Lanyom, nem lanyom - nem turom a kovetelozest, sem a tiszteletlenseget! Amig nem tapasztalom azt, hogy megvaltozott a viselkedese es bocsanatot ker az eddigiekert, tolem egy forintot nem latna. Ami azt illeti, nem szeretnem, ha odaveszne minden amiert en keservesen megdolgoztam! Ki tudja, hogy mire kell valojaban a penz? Buli, drog? Kisegiteni egy pasit, akibe halalosan szerelmes? Tegye, de ne az en penzembol!

Probalnek beszelni vele, es felvazolni a helyzetet. Ha keptelen az ertelmes kommunikaciora es jozan esszel gondolkodni, akkor felejtsen el minden tamogatast!

"Ez van" -leforditva: "Tudod, hogy o ilyen. Megis mit vartal, miert vagy meglepve?"

Gondolom mar nincs idege foglalkozni/idegeskedni a testvere kirohanasain!!!

2019. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
53%

Segítség kell neki, vagy pénz?

Mire kell neki?

Ha nincs olyan állása, amiből tudja az albi fizetni, keressen másik albit, vagy másik állást.

Az "adok pénzt" nem segít, ha nem képes bánni a pénzzel.

Az elkeseredettsége miatt ilyen keserű, vagy más probléma is van a háttérben?

2019. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 szántóvető ***** válasza:
11%

18-as így bizony,kölyke az állatoknak van.illetve a jelek szerint neked.

xD

2019. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
70%
Írj végrendeletet, mentsd le az üzeneteket és zárd ki az örökségből arra hivatkozva, hogy érdemtelen
2019. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
72%

MÉG nem olvastam végig a válaszokat, csak elkezdtem az első oldalon.

Csak kérdezem: ez a lány tisztában van az örökség fogalmával? Ha neked jelenleg nincs felesleges több százezred, akkor mégis mi a jó fenéből fizetnél neki előre örökséget, ami elvileg nem is jár neki? Meghaltál? Nem. Ezt próbáld neki is elmagyarázni, hogy abszurd a követelése. Ide most írnék egy szépet még, de nem bírná el a nyomdafestéket.

2019. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
23%
Letiltod te és kész. Be van fejezve
2019. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
"Menj el dolgozni vagy keress egy pénzes pasit"
2019. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!