Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennetek ha alkoholista...

Mit tennetek ha alkoholista lenne a gimnazista fiatok?

Figyelt kérdés

Mit tennetek ha eddig fajultak a dolgok? Regen csak neha neha iszogatott a haverokkal sose volt problema de aztan valahogy a dolgok sulyosabba valtak. Reszegen jott haza, volt hogy ossze volt hanyva a pulovere ugy kellett megfogni az apjanak es lezuhanyoztatnia konkretan mert a laban se birt megallni. Volt hogy meg ossze is pisilte magat. De ezek egyszeri esetek voltak aztan sajnos egyre tobbszor volt reszeg, aztan otthon is meghuzta egy ido utan titokban persze de egy ido utan latszott rajta hogy ivott. Egyszer reggel az iskolaba is spiccesen ment el, de azt kibirta aztan nap kozbe de delutan mar ivott persze.. sajnos tehetetlennek erzem magam , mondta hogy a suli miatt ra nehezedo nyomast nehezen birja stb azert csinalja ezt.

Egyebkent nagyon jo kepessegei vannak , nagyon okos es egyetem a terv de egyre tobbszor ittas persze nem minden nap de ugy erzem most meg talan idoben vagyunk,hogy ne vegyen rossz iranyt az elete. Dolgozik is gimi mellett.

Ti mit tennetek ilyen helyzetben?



2019. okt. 28. 21:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
74%

És miért nem akkor léptettek, mikor 14 évesen elkezdett pialni? 3-4 éve iszik a gyerek (szó szerint gyerek!), és évekig neztetek?


Milyen nyomást nem bír? Ennél már csak nehezebb dolga lesz az életben.


Már rég el kellett volna vinnetek pszichológushoz.

2019. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
32%

A pszichomókus majd önti az észt és mikor kimegy tőle a páciens ő is lenyom egy felest...


A gyerekre meg nem terhet kell rakni, ha sok a nyomás rajta akkor változtatni kell ezen

2019. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
25%
Miert kell egybol itelkezni h a szulo a hibas??? Ha rossz szulo lenne nem irna ide nagyon sajnalom vigye alkohol elvonora remelem rendbe jon minden
2019. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
41%
Kiégek.A kommentelők végig szidták szegény anyát,meg kb ugyanazt elismételték mért kell ezt tenni,miért nem adtok neki segítséget,ő azt kért nem azt,hogy mondjátok milyen szörnyű anya stb...mindenki megérdemli a tiszteletet
2019. okt. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Savlekotő ***** válasza:
73%
Ő persze simogassuk anyuka buksiját aki végig nézi asszisztál apucival h a kiskorú 14 évesen már részegeskedő gyerekük évek óta elissza az eszét,o igen,mert attól hirtelen kigyógyul a gyerek az alkoholizmusból. Kiégek én is..
2019. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lépsz időben akkor ennek az útnak a végén nem egyetem lesz...

Első körben én a családsegítőhöz fordulnék segítségért, kérnék egy kis útbaigazítást mit tehetünk és hogyan, ők mindig tudnak segíteni.

Nagyon alaposan el kell beszélgetni vele, nem számonkérően, nem vitatkozva, nem tiltóan, hanem normálisan, megértően. Meg kell próbálni közösen kidolgozni egy tervet hogy ne kerüljön be a hírekbe azzal 20 év múlva, hogy részegen szétverte a családját.

2019. okt. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
67%
Milyen olyan nyomás van középiskolában, ami elég indok hogy az ember igyon? Én leéretségiztem, majd szeretem egy diplomát még az msc/bsc rendszer bevezetése előtt természettudományos területen, ezekután megírtam egy phd dolgozatot, amit sikeresen megvédtem, ledoktoráltam. Közben megcsináltam két nyelvvizsgát. Elég nagy volt a nyomás menet közben, de egyszer se gondoltam, hogy akkor a teher rajtam, hogy azt csak alkohollal lehetne enyhíteni, pedig a családomban van alkoholista is. Az csak jó kifogás, hogy nagy a nyomás a középiskolába, mi lesz vele egyetemen? Egy vizsaidőszakban 1 vizsgára (amiből jó esetben van vagy 5-6 egy félévben) többet kell tanulni mint az egész éretségire....
2019. okt. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
14%

Olvasva a kommenteket,hányingert kaptam!

Ugye csak a szülőnek van kötelezettsége,a gyereknek nincsen!

2019. okt. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
82%
Segítséget kérni Féluton Alapítvány vagy hasonló szervezettől.
2019. okt. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon okos? Ja, látszik.



Megbuktatok szülőként.

2019. okt. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!