Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy amíg élt...

Miért van az hogy amíg élt apám, nem tudtam neki megbocsátani, a halála után viszont azonnal elszállt minden neheztelésem? Más is volt ezzel így?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy miért, de nem bírtam megbocsátani neki, a gyerekkoromért sem meg ami utána volt azért sem. Ezért nem is segítettem őt különösebben, mikor már leépült. Csak minimálisan. Mióta meghalt, állandó bűntudatom van emiatt, annyira szeretném visszacsinálni, most hogy jön a Mindenszentek, még jobban fáj hogy így engedtem el :-(
2019. okt. 31. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert megsemmisült a neheztelésed tárgya és ezzel a neheztelésed" tárgytalanná" vált.
2019. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
24%
Mert amikor elveszítünk valamit vagy valakit, akkor tapasztaljuk meg, mennyire is hiányzik...
2019. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az 1. két válaszoló közül egyiknek vagy mindkettőnek igaza lehet.

Annyit tennék hozzá, hogy ezen ne aggódj túl sokat, egyrészt mert nem tudod visszacsinálni, másrészt meg ha keresztény vagy, akkor az ő lelki üdve nem attól függ, hogy Te személy szerint megbocsátottál-e neki még életében, neked meg az a fontos, hogy bármikor, akár a halála után bocsáss meg neki. Más vallásokhoz nem értek, de valószínűleg hasonlóan van.

Ha meg nem vagy hívő, akkor tulajdonképpen semmit nem befolyásol. Igaz, hogy lehet, hogy rövid ideig könnyebb lett volna neki, ha többet segítesz rajta, ez lehet, hogy nem volt éppen nemes cselekedet tőled, de ezt már vissza nem tudod csinálni. Inkább igyekezz másokkal jó lenni ezen túl. Nem görcsösen, nem azért, mert apádnak ez bárhogy számítana, hanem hogy úgymond tükörbe tudj nézni. Legyél rendben saját magaddal.

2019. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan voltunk így ezzel. Könnyű olyan embernek megbocsátani, akivel már semmi kapcsolatunk nincs. Könnyű magunkat marcangolni szüleink miatt, akkor is, ha nem mi voltunk a hibásak. Majd neked is szépen telnek az évek, gyűlnek az újabb élettapasztalatok, és távolabbról szemlélve jobban fogod látni, mi az, ami a te felelősséged volt, és mi az, ami apádé.
2019. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. nov. 1. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsővel teljesen egyet értek.


Amikor apám meghalt, akkor mintha elvágták volna, elmúlt minden negatív érzés. Pedig szinte gyűlöltem, de onnantól, hogy nem volt, kvázi értelmetlenné vált a gyűlölet.


Későbbiekben viszont néha vissza tér a neheztelés, mert sok dologra jön rá az ember utólag, tiszta, érett fejjel. Látok egy normális családot, látom ki hogy áll az életben, és olyankor azért eszembe jut, hogy nekem ezekre esélyem sem volt.

2019. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bántalmazó fölmenőnkön nem álltunk bosszút, öregségében-betegségében ápoltuk, mert nem akartunk olyanná válni, mint ő. Sosem kapott a rosszért rosszat. Viszont a halála után nem bocsátottunk meg neki, nem hiányzik egy cseppet sem.
2019. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!