Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy vegyenek nekem egy íróasztalt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy számítógépet, és ahoz kéne egy íróasztal, meg ha van akkor már azon is tanulnék, mert eddig a konyhaasztalnál tanultam:(

Jófogáson nézegettem íróasztalokat, és találáltam is néhányat ami jólenne, de szüleim aztmodják, hogy ha én is lelkesebben csinálnám meg azokat a dolgokat amiket ők kérnek tőlem(amit amúgy megcsinálok csak szerintük nem elég "lelkessen"), akkor talán ők is vennének nekem egy íróasztalt. Vagy vegyek magamnak abbol a pénzből amit diákmunkán megkerestem, mert zsebpénzt soha nem kaptam tőlük. Szerintem nem az én dolgom hogy a berendezést megvásároljam. Majd én is megveszrm a gyerekemnek, de még velük élek, kiskorú vagyok, és nincs saját keresetem addig ez az ő dolguk. De ezt nem értik meg, pénz is lenne rá, de sajnos nagyon sóherek:(

Válaszokat előre is köszi!

17/f



2019. nov. 1. 14:18
1 2 3
 11/28 Argloss ***** válasza:
73%

Szerintem spórolj inkább, mert nem valószínű, hogy tőlük bármilyen segítségre is számíthatsz. Ha már a kaját is a spórolt pénzedből akarták vetetni veled, akkor ne ringasd magad semmiféle álomba.

Hamarosan egyetem, kollégium, saját lakás következik. Szükséged lesz arra a pénzre. Aztán ne felejtsd el, hogy milyenek voltak veled.

2019. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Neked van igazad kérdező, csak ez az oldal tele van megkeseredett, lepusztult szülőkkel/felnőttekkel akik örültek ha a szüleik néha-néha odadobtak nekik egy csontot a rongyos plédre amin töltötték a gyerekkorukat az udvaron, és most ezt a nyomort szeretnék visszaadni a gyerekeiknek. Nemcsak fizikai és mentális egészség létezik hanem szociális egészség is, amelyhez hozzátartoznak ilyen teljesen alap dolgok.

Nem tudom ti hol éltek, de ahol mi lakunk teljesen természetes, hogy egy 17 éves gyereknek a telefont is a szülei veszik meg.

Itt ha leírsz egy ilyet már darabokra szednek.

2019. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Savlekotő ***** válasza:
35%
Na már ha most ilyenek,mi lesz itt a sok csokossal,zsét felveszi,de majd a gyerek mehet pelenka munkára..
2019. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én örülnék a legjobban ha ez az egész kamu lenne.

Anyám aztmondja részéröl rendben van de neki nincs pénze mert az apámnak van. Ezt azért mondja mert régebben apám nagyon lecseszte azért hogy miért veri el a pénzét amit ő megkeres. Pedig semmi szükségtelen dolgot nem vett. Azóta apám mondja meg hogy mire van pénz és mire nincs.

2019. nov. 1. 15:44
 15/28 A kérdező kommentje:
Meg hogy régen se vettek minden gyereknek íróasztalt, hanem már 14 évessen elküldték őket szolgálni. Szóval örüljek a jóvilágomnak
2019. nov. 1. 15:49
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
Igyen is szoktak adni pl fbok csoportokba ird h kinek van ingyen elviheto v olcso szamitogep asztala nagy szukseged lenne ra es sajnos nincs ra sok penzed
2019. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%
Iroasztal *
2019. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%

Nemtudom hogy gyozhetned meg a szuleidet, mert nem ismerem őket, de az tény hogy az ő dolguk hogy az iskolás gyermeküknek vegyenek egy iroasztalt.

En is hasonlo cipoben jartam anno. Semmit se kaptam meg, még egy számológépet matekra is nekem kellett vegyek magamnak. Iroasztalom azért volt mert egy ismerősünk oda adta a gyerekéét. Ágyamat a szomszéd adta mert vett ujat. Ruhasszekrenyemet magamnak vettem. Ruhakat a rokonaim vettek, szuleim max szulinapomra/nevnapomra. Szerencsére mindig volt pénzem, mert karácsonyra es szulinapra mindig mindig kaptam pénzt a gazdag rokonokrol, amit sose költöttem el csak fontos dolgokra.

Most jön az érdekes rész : 23 eves vagyok, nincs munkám, és a szüleim MINDENT megvesznek nekem. Ruha, cipo, adnak pénzt, stb.

2019. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%

Én pont a múlt héten vettem a Jófogáson olyan íróasztalt 4ezerért, ami íróasztal, de van kihúzható billentyűzettartója is és teljesen újnak néz ki.

Nézegesd a Jófogáson az "Ingyen elvihető" cuccokat, vannak a sok szemét mellett meglepően jó dolgok is.

Vagy a Vaterán az "1 Ft-os tételeket", ha szerencséd van, akkor nem licitálnak rád és 1 Ft-ért a tiéd.

Csak figyelj arra, hogy hol van, mert az ország túl feléről húzós elhozni!

2019. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Savlekotő ***** válasza:
57%
Eszem megáll milyen szülők vannak odahaza tirpákiában.
2019. nov. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!