Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy vegyenek nekem egy íróasztalt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy számítógépet, és ahoz kéne egy íróasztal, meg ha van akkor már azon is tanulnék, mert eddig a konyhaasztalnál tanultam:(

Jófogáson nézegettem íróasztalokat, és találáltam is néhányat ami jólenne, de szüleim aztmodják, hogy ha én is lelkesebben csinálnám meg azokat a dolgokat amiket ők kérnek tőlem(amit amúgy megcsinálok csak szerintük nem elég "lelkessen"), akkor talán ők is vennének nekem egy íróasztalt. Vagy vegyek magamnak abbol a pénzből amit diákmunkán megkerestem, mert zsebpénzt soha nem kaptam tőlük. Szerintem nem az én dolgom hogy a berendezést megvásároljam. Majd én is megveszrm a gyerekemnek, de még velük élek, kiskorú vagyok, és nincs saját keresetem addig ez az ő dolguk. De ezt nem értik meg, pénz is lenne rá, de sajnos nagyon sóherek:(

Válaszokat előre is köszi!

17/f



2019. nov. 1. 14:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%

valószínű a szüleidtől csak kifogás az hogy :ha lelkesebbebben segítesz, stb-akkor megvennėk..

Hiszen már kiskorodban sem kaptad meg. ha jól sejtem mást sem nagyon!

Szerintem jobban jársz ha valami úton módon magadnak intėzed. mert tőlük úgysem kapsz segítséget. nagyon olcsón lehet szerezni ha nėzelődsz.. De lemėrnėm fogadni hogy ha azt is megszereznėd, majd abba is belefognak kötni..

2019. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Eddig se kaptam tőlük olyan nagy dolgokat, telefonom is úgy lett úgy lett először, hogy évekik könyörögtem. Aztán aztmondták, hogy renben de dolgozzak meg érte 11 évessen apámmal dolgoztam kertészeti munkát 300Ft os órabérben. Amikor meglett a pénz akkor is ki talált valamit, akkor aztmondta hogy legyenek jók a jegyeim, meg viselkedjek jól, akkor talán megvehetem magamnak karácsonyra. És vodafonban ahol vettük a telefont, az eladóknak még el is mondta ezt az egészet büszkén, hogy ő hogyan engdte meg nekem hogy telefont vegyek, meg arrol bedzélt hogy milyenek a jegyeim, meg hogy "fiam ezután csak 5ösöket hozz ám nekem haza,mert nem lesz telefonod" (vagyis elveszik)

És betesszük a fa alá és a kistestvéreim előt el kellett játszanom hogy a Jézuska hozta. Pedig én vettem abbol a pénzböl amiért 300Ft os órabérben megdolgoztam.

2019. nov. 2. 01:04
 23/28 Savlekotő ***** válasza:
86%
Tanulj és menekülj tőlük,tesóidat sajnálom,igazi magyar család,otthon most ez a család fogalma sajnos.
2019. nov. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül a jófogáson és a vaterán. Nagyon sok ingyen elvihető bútor van fent. Hátha találsz íróasztalt is.

Egyébként ha amit itt leírtál , feltennéd a jófogásra, hogy keresel íróasztalt , akkor lehet, hogy kapsz egyet ajándékba.

2019. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzeted kérdező! Tudd hogy a szüleid az igazi mérgező szülők. Ha teheted, minél hamarabb költözz el tőlük és utánna vissza se nézz. Maximum a testvéreiddel tartsd a kapcsolatod, ha szereted őket.

Azt tudom ajánlani én is hogy nézz fel a Jófogásra! Nagyon olcsón is lehet találni kifejezetten jó állapotban lévő dolgokat. Be tudod állítani a keresőben hogy milyen árban, valamint hogy melyik megyében és városban mutasson íróasztalokak neked.

2019. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nézd csak! Találtam is Jófogáson egy csomó 10 ezer Ft alatt elvihető íróasztalt. Többségük elég jó minőségű, és jó állapotban van. Egyik sem egy nagy durranás, de a célnak megfelel. Mutasd meg a szüleidnek, és kérd meg őket hogy vehess egyet kb ennyiért. Vagy ha mindezek után sem hajlandóak segíteni neked, kérj meg egy közeli ismerőst hogy anyagilag segítsen neked ebben, és a későbbiekben majd ahogy tudod meghálálod.
2019. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Itt a link: [link]
2019. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Mikor egyetemista voltam és nem volt pénzem bútorra, bementem az egyetem gondnokához, megkérdeztem, mikor lesz bútorselejtezés, és fillérekért, szó szerint kilóra vettem a lakásba asztalokat meg székeket. Jó, régiek voltak, de átfestettem őket, és volt mire ülni meg rakodni, amíg nem lett pénz újra. Szekrény meg ágy úgy lett, hogy minden ismerősömet megkérdeztem, nem selejtez-e vmit, és egyik helyről egy 60 éves öreg szekrényt meg egy kinyithatós sezlonyt vettem szinte ingyen. A sezlony már nem nyílt-csukódott, rossz volt a zsanérja, úgyhogy csak kinyitott állapotában használtam. Te is bemehetnél a sulidba, megkérdezni, mikor selejteznek pl. tanári íróasztalt, de akár különálló diákpadok is jók s szgéphez. Széked is lehet így.
2020. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!